Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

W stronę Bystrej

Autor Wiadomość
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1920
Wysłany: 2021-11-01, 09:48   W stronę Bystrej

Na Bystrej bylem raz, dawno temu. Od północy przez Ornak szliśmy, prało lodem po mordach, a widać nie było nic.
Prognozy wskazywały, że może coś być widać, poszedłem więc tym razem od południa.
Start z parkingu Podbańskie o 6:30. Słonecznie, zimno, rześko. Na szlaku do Doliny Kamienistej powitał mnie balon.



Idzie się dobrze, na szlaku prawie pusto.







Po 2,5h docieram na Pyszniańską Przełęcz. Faktycznie coś widać, nawet na obie strony. Trochę wieje, jak to na grani, ale da się żyć. Odpoczynek, posiłek, zdjęcia itp.







Teraz niestety trzeba trochę podejść, ale nie ma dramatu.







Po godzinie od przełęczy jestem na Bystrej. Pogoda bez komentarza. Frekwencja na szczycie bardzo umiarkowana. Czego chcieć więcej?

















Schodzę na dół, najpierw granią, później w Dolinę Bystrą. Widoki nadal pyszne. Pojawiają się obiekty latające. W dolinie trochę się wyleguję.











Po zejściu doliną trzeba jeszcze przejść godzinę czymś, co nazywane jest magistralą lub Drogą nad Łąkami, a na tym fragmencie jest ścieżką przez miejscami całkiem gęste krzaczory (teraz wyschnięte i nie ma problemu, ale nie chcę wiedzieć, jak to wygląda latem).
Około 14-tej melduję się z powrotem na parkingu.
Tak na koniec - może ktoś znający się na rzeczy skomentuje poniższe zdjęcie i wyjaśni, czy to mnie się coś pomerdało, czy też jednak przyroda nie skumała, że jest prawie listopad.



Bardzo sympatyczny dzień. Zdecydowanie lepiej iść na Bystrą od południa. Jeszcze lepiej w dobrą pogodę.
Ostatnio zmieniony przez Prezes 2021-11-01, 09:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-11-01, 09:58   

Prezes napisał/a:
czy też jednak przyroda nie skumała, że jest prawie listopad.

Przyroda póki co kuma, to zimowit jesienny
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zimowit_jesienny

Na Bystrą podejście wydaje się z daleka mordercze, a idzie się na prawdę przyjemnie. Podobnie Bystrą raz zaatakowałem, jeśli chodzi o sprawy związane z zegarem. O 9tej na szczycie, o 16 w aucie, choć myśmy wchodzili Chochołowską, schodzili Kościeliską. Ale na Ornaku poleżeliśmy z godzinę i się drzemneli. A mnie latał orzeł :)

Widoczność bardzo dobra!
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1920
Wysłany: 2021-11-01, 10:03   

laynn napisał/a:
Przyroda póki co kuma, to zimowit jesienny

Uff...
Dzięki ;)
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-11-01, 10:07   

Gdyby nie moja ostatnia wizyta na Tule, to bym nie znał tego kwiatka. Sam za dobry z kwiatów nie jestem ;)
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-11-01, 10:25   

Na Bystrą jest daleko, zarówno po polskiej, jak i słowackiej stronie, dlatego tłumów tam nie ma.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1920
Wysłany: 2021-11-01, 10:36   

Od polskiej strony jest to faktycznie kawał drogi, natomiast od południa bliżej, niż by się zdawało.
Też myślałem, że wycieczka zajmie mi cały dzień, ale podawane czasy "tabliczkowe" wydają się nieco przesadzone. A byli na szlaku szybsi ode mnie.
Dla porównania: od północy wyszło o ile dobrze pamiętam trochę ponad 30 km, wczoraj - 22. Różnica jest spora.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9369
Wysłany: 2021-11-01, 14:58   

Dzięki za widoki, bo ja nic nie widziałem ;)

A byli tacy co straszyli, tym straszliwym podejściem na Pysznianską, a tu proszę nie jest tak źle :)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10852
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-11-01, 19:38   

Zimowity to właśnie taka wizualna zmyłka :)
Ale i sama nazwa kwiotka mówi że on jesień woli od wiosny, z tym że jak się nazwy/rośliny nie zna to faktycznie może być zaskoczenie :)
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14353
Wysłany: 2021-11-01, 19:43   

W ogrodzie mam takie kwiatki.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group