Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Trzydniowiański przeciąg

Autor Wiadomość
kefir 

Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 114
Wysłany: 2017-09-18, 21:19   Trzydniowiański przeciąg


Panorama po wyjściu z lasu

Budzik 2:30, wszystko spakowane, śniadanie w lunch-boxie, kawa na ze stacji i rura w Tatry!
Pomysł na dzisiaj to przejście od Trzydniowiańskiego granią do Wołowca. Na początku za najtrudniejszą część wycieczki uważałem przejście jakże ciekawej Doliny Chochołowskiej (w dalszym ciągu upieram się, że najładniejsza jest w nocy), lecz po wyjściu na grań, kiedy zaczęliśmy dostawać podmuchami wiatru w głowie zapaliła się lampka ostrzegawcza i wiedzieliśmy, że trasę musimy zmienić. Wiatr wiał z prędkością 60, może 80 km/h, ciężko przy takich warunkach utrzymać się na grani, a jeżeli niesie się na plecach dziecko to nie jest to ani mądre, ani zabawne, więc naukę latania postanowiliśmy sobie odpuścić i po rozbiciu obozu śniadaniowego pod szczytem Trzydniowiańskiego Wierchu, napatrzeniu się na Tatry (bo po wstaniu już nie było okazji) i zdobyciu szczytu zeszliśmy do schroniska po drodze ratując się butlami z tlenem. Tak przy okazji, od naszej ostatniej wizyty kosówka na Trzydniowiańskim strasznie urosła. Oprócz tego słyszeliśmy od ludzi mijanych na szlaku, że to jest najbardziej eksponowana grań tatr zachodnich czy jakoś tak:)


Lato się kończy, dni coraz krótsze, znowu będzie chodzenie z czołówkami


Pamiętałem to podejście jako łagodniejsze


Trochę urosła ta kosówka


Grześ, Osobita, Bobrowiec


Obóz śniadaniowy w krzaczorach


Wołowiec i Rochacze z tej perspektywy prezentują się super


Chciało nas zdmuchnąć


Jak na dłoni widać jakie podejścia czekają w Tatrach Zachodnich

W Chochołowskiej kolejki masakryczne i rozwiązania logistyczne przekraczające moją zdolność rozumowania niektórych zdarzeń przyczynowo-skutkowych: Stoimy w kolejce nr 1 żeby złożyć zamówienie, płacimy, dostajemy paragon, stajemy w kolejce nr 2 żeby dać paragon i czekać na przygotowaniu tylko tego jednego zamówienia.. nie ważne, że z kilkudziesięciu osób połowa pewnie bierze kiełbasę, a druga połowa naleśniki, ew. pierogi i wszystko można by robić naraz. Dawno nas nie było w Tatrach (mnie nawet dłużej niż Ewy) i zaczynamy szukać po mapie gdzie można jeszcze iść żeby za wcześnie nie wrócić. Urodził nam się w głowie pomysł, żeby przejść Ścieżką nad Reglami do Doliny Lejowej i później Ścieżką pod Reglami do parkingu. Sensu w tym nie było za dużo, ale poszliśmy.


Chyba jeszcze mamy po co wracać do Chochołowskiej


Widoki ze Ścieżki nad Reglami

O dziwo na tych mniej uczęszczanych szlakach też spotkaliśmy sporo osób, a Ścieżka nad Reglami poza zafajdanym początkiem zafundowała nam niezłe podejście i z kulminacyjnego punktu widoki na Giewont i Czerwone Wierchy. Dolina Lejowa niech pozostanie milczeniem, bo poza obitą skałą przy wylocie nie ma tam nic ciekawego.


Najciekawsza część Doliny Lejowej
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2017-09-19, 06:08   

Dwa lata temu przeszedłem od Kościeliskiej do Siwej polany ścieżką pod reglami i całkiem fajna ta ścieżka...jak na las :D
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2017-09-19, 06:57   

kefir napisał/a:
Pomysł na dzisiaj to przejście od Trzydniowiańskiego granią do Wołowca.


Leń Was ogarnął ! :) A gdzie Banówka ? ;)

Tak realistycznie patrząc to okolice Chochołowskiej dają możliwość chyba najdłuższych tras graniowych w naszych Tatrach. Około 30 kilometrów można walnąć startując i kończąc w schroniskowym barze.

kefir napisał/a:
Dolina Lejowa niech pozostanie milczeniem, bo poza obitą skałą przy wylocie nie ma tam nic ciekawego.


Panie Kefir ! Gdzie w Tobie wrażliwość ? ;)

laynn napisał/a:
Dwa lata temu przeszedłem od Kościeliskiej do Siwej polany ścieżką pod reglami i całkiem fajna ta ścieżka...jak na las :D


To trasy dla Wybrańców i Mistyków.

P.s. Towarzyszu Kefir - wybieracie się na Cieńków ?
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-09-19, 07:15   

Oj, jaka fajna pogoda, jakie świetne kolory... No tylko wiatr to potrafi tam zepsuć wszystko. Wiem, bo kiedyś też się odważyłem iść w wietrzysku i łeb mi prawie urwało. Niemniej wtedy doszliśmy aż do tego Wołka i była to widokowo jedna z najlepszych wycieczek w moim życiu.

W Chochołowskiej troszkę się zmieniło. Wyrąbało las to przynajmniej są z drogi jakieś widoki. Oczywiście mam na myśli drogę od polany Huciska, bo ten asfalt to jest jakaś tragedia.

Wrócicie, na pewno jest po co.
Profil Facebook
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2017-09-19, 07:29   

Miałem to samo zdjęcie wkleić :)

Masz rację Tomek - Chochołowska to kolejna dolina która "wypiękniała" po kalamicie.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
kefir 

Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 114
Wysłany: 2017-09-19, 21:22   

Wiatr w górach jest zajebisty, lubię jak się coś dzieje i nie ma tłumów na szlaku.
Co do Cieńkowa to może i bym się wybrał, ale... planujemy dłuższy popas w Bieszczadach :dev
_________________
http://summitate.wordpress.com/

"Polacy rozpoczęli tę grę i oni powinni ją zakończyć." Simone Moro
 
 
Majka 


Dołączyła: 30 Lip 2014
Posty: 919
Skąd: Beskid Mały/ Kraków
Wysłany: 2017-09-21, 16:18   

Lejowa fajna jest , tyle,że w niej bywa sporo błota. A polana Huty Lejowe ma wiele uroku. Mnie się tam całkiem podoba i można w samotności pobyć, bo nawet w pełni sezonu w słoneczny dzień niewiele osób w tym rejonie krąży. :)
_________________
"Wokół góry, góry i góry
I całe moje życie w górach..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group