Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

W Beskidach też byłam

Autor Wiadomość
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2013-07-17, 18:27   W Beskidach też byłam

Tego dnia stała się rzecz niebywała. Otóż będąc niejako częścią grupy wyjazdowej uczestniczącej w górskich wyścigach kolarskich, zawsze wstawałam pierwsza, rano nikt mnie nie widział (oprócz jednego osobnika), bo już biegłam w góry. Tego dnia zjawiłam się na śniadaniu! I na szlak udałam dobrze po 9-tej!
Tym razem z Korbielowa wyruszyłam na Pilsko. Wybranie szlaku nie było łatwe, pomógł mi głównie sokół, który chyba będzie szczęśliwy, że postanowiłam zamieścić coś beskidzkiego… Przez Przełęcz Przysłopy i Halę Szczawne, dotarłam na Halę Malorka, gdzie wreszcie wyłoniła się Babia Góra.

Hala Malorka:


I widoki powyżej Malorki:

Na Hali Miziowej nie spędziłam dużo czasu, nie pamiętam jaki był kolor szlaku, którym poszłam na górę (chyba żółty), na pewno mijałam mogiłę żołnierza.


Na słowackim szczycie Pilska rozsiadłam się wygodnie, wyluzowana, bo przecież kto mnie tu zna, aż tu nagle podbiega do mnie koleżanka z pewnego forum. Założyła się z kolegą, z którym nigdy wcześniej na żywo nie widzieliśmy się, że to na pewno nie ja. Rafał poznał mnie po polarze ;) Chyba powinnam kupić więcej ubrań w góry. Akurat na Pilsko wybrałam się taka dosyć mało sportowa.

Polski szczyt Pilska:

Z powrotem do Hali Miziowej wybrałam się innym szlakiem (czarnym), żeby zrobić jakąś tam pętelkę. Dalej żółtym udałam się do Korbielowa. Nie był to najlepszy pomysł, bo tą trasą jechali uczestnicy maratonu, nie wszyscy zważali na to, że szlak jest wąski i można kogoś potrącić, niewiele brakowało a skończyłabym w krzakach tak z 10 metrów niżej. Okazuje się, że w takich chwilach to nie turysta jest „na swoim miejscu”, tylko zdeterminowany kolarz :(

Po tej przyjemnej wycieczce, wreszcie nie sama, udałam się na standardowe danie Słowaków, czyli wyprażany ser z „tatarską omaćką”, do schroniska w Slanej Vodzie. Bardzo fajne miejsce, tylko muszek jest tam mnóstwo (od hodowanej tam zwierzyny).
Potem były tylko Tatry, w pięknej pogodzie przez cały tydzień :) Jak pomyślę o tegorocznym lecie, to aż ciężko w to uwierzyć, by stabilna pogoda utrzymywała się aż tydzień (no chyba, że chodzi o stabilny deszcz).
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2766
Skąd: Tychy
Wysłany: 2013-07-17, 18:50   

Malgo Klapković napisał/a:
Przez Przełęcz Przysłopy i Halę Szczawne, dotarłam na Halę Malorka,

Dobrze wybrałaś - to najbardziej widokowy wariant dojścia na Halę Miziową.

Malgo Klapković napisał/a:
Malorka:


Zwana też Malarką.
Malgo Klapković napisał/a:
którym poszłam na górę (chyba żółty), na pewno mijałam mogiłę żołnierza.

W takim razie to był żółty a żołnierz to niejaki Basik, któy zginął tam 1 września 1939r. Ponoć pochowany w Korbielowie.

Na Pilsko z Hali Miziowej jest jeszcze czarny szlak - nieco krótszy od żółtego. Choć moim zdaniem, żółty jest ciekawszy. Choć schodząc nim w deszczu, trzeba uważać....

Malgo Klapković napisał/a:
Akurat na Pilsko

Było widać Tatry ?

Pilsko to jeden z moich ulubionych szczytów - co prawda z Korbielowa to przewyższenie około 800 metrów ale ogólnie rzecz biorac - dosyć lajtowe. Coś jak w ....Sudetach ;) No i widoko niczego sobie.

Polecam też mało znany wariant z Białej Farmy słowackim znakiem zielonym przez Skalisko - Babia z tamtej strony podobna to tej widzianej z Pilska lub hal po drodzie, lecz jednak nieco inna...

Malgo Klapković napisał/a:
Dalej żółtym udałam się do Korbielowa.

Zielony byłby dużo ciekawszy.....

Swoją drogą - będąc na Pilsku, spoglądam na nieodległy masyw Mechów. Jest on w słowackim rezerwacie ale poza parkiem narodowym...
Ciekawe czy przejście jest tam dozwolone ?
Wie ktoś ?
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2013-07-17, 18:54   

Tępy Dyszel napisał/a:
Było widać Tatry ?

Niestety nie mam szczęścia do podziwiania Tatr z daleka. Widziałam je tylko ze Słowackiego Raju. Swoją drogą nie wiem czy zamieścić tu relację ze Słowackiego Raju?
Tępy Dyszel napisał/a:
Zielony byłby dużo ciekawszy.....

Byłam zmuszona do powrotu w ten sam punkt, okazało się to niepotrzebne, ale planowo to miałam strasznie mało czasu na to Pilsko ;) O, przypomniał mi się Śnieżnik, gdzie zbiegałam torem downhillowym, może też popełnię relację, tylko, że z tych strasznych Sudetów.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-07-17, 20:40   

Nie słuchaj Tempego ;) Zielony z Miziowej do Korbielowa to paskudztwo nadające sie do użytku tylko zimą jak spadną wielkie śniegi. Bo szlak biegnie wzdłuż lub po nartostradach i jest szeroki, ubity pas.
Ja tam najbardziej lubię bezpośrednio z Granicy na szczyt, niebieskim słowackim. A potem już w dół jak się chce :-)

A wycieczkę miałaś świetną, taki lokalny-wręcz obowiązkowy- standard.
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2013-07-17, 21:04   

Dla chętnych jeszcze galeria zdjęć https://picasaweb.google....dZywieckiPilsko
 
 
vertigo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-18, 07:39   

Przełęcz Przysłopy, Uszczawne, Malorka, Miziowa... - jeden z piękniejszych szlaków w Żywieckim!
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-07-18, 09:07   

Tak, pamiętam Malgo, co Ci polecałem, ale wybrałaś tylko małą część mojej trasy. Żółty na Miziową moim zdaniem lepszy od zielonego - minusem jest jedynie brak widoków (poza jednym momentem). Zdecydowanie najlepszy jest ten od Przysłopów.

A Pilsko polecam Ci zimą albo jesienią, jak będzie dobra przejrzystość powietrza, bo latem bardzo o to trudno.

Relację ze Słowackiego Raju chcesz zamieścić? No cóż, nigdzie nie jest napisane, że czegoś nie wolno zamieszczać. :D Ja tam chętnie obejrze.

Co do Mechów - Tępy, ich stokami wg mapy idzie jakiś szlak. Zawsze możesz też zabłądzić. Myśmy kiedyś na Pilsku zabłądzili, i to w rezerwacie, na to wychodzi, i nic się nie działo.
Profil Facebook
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2013-07-19, 06:17   

Tępy Dyszel napisał/a:
któy zginął tam 1 września 1939r. Ponoć pochowany w Korbielowie.


Ponoć przypadkowo ustrzelony przez swoich.

Ładne to Pilsko. Nie byłem jeszcze ;)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2013-07-19, 13:34   

sokół napisał/a:
A Pilsko polecam Ci zimą albo jesienią, jak będzie dobra przejrzystość powietrza, bo latem bardzo o to trudno.

Zeszłą zimę całą "przebimbałam", bo nie mogłam wziąć urlopu :/ Potem nie bardzo miałam z kim pojechać, więc byłam raptem 2 razy (Sudety i Beskid Żyw.). Mój plan na zimę wygląda jednak tak, by posmakować trochę Beskidów (może Sudetów), bo tam jest jeszcze w miarę bezpiecznie, jednak w Tatrach, to inna liga moim zdaniem (choć doświadczenia za dużego nie mam, właściwie nie mam go prawie wcale), też mi się marzą Tatry, ale nie wiem czy ktoś mnie tam wprowadzi, sama nie zaryzykuję wysokich szczytów (mój rekord to 2012 m w marcu :dev ).
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-19, 13:37   

No ja to w lecie na Pilsku to jeszcze nie byłem, byłem tam 3 razy i zawsze tam śnieg zastałem. No i jak tak patrzę na zdjęcia, to chyba zimą tam ładniej jest.
 
 
darkheush 
Beerwalker


Wiek: 51
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2626
Wysłany: 2013-07-20, 21:10   

Przyznaję się bez bicia. Na Pilsku nie byłem nigdy (wstyd i hańba), ale nocowałem na Górowej i schodziłem do Korbielowa Twoją trasą. Uszczawne to po prostu bajka choć zapamiętałem to trochę inaczej :P

Ostatnio zmieniony przez darkheush 2013-07-20, 21:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group