Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Bo w upale fajnie się wędruje, na Wróżną i Tuł.

Autor Wiadomość
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9270
Wysłany: 2022-06-22, 19:13   Bo w upale fajnie się wędruje, na Wróżną i Tuł.

Dobri den

Po upalnej sobocie, przyszedł czas na jeszcze bardziej upalną niedzielę :lol
Ta wycieczka była zaplanowana jeszcze za czasów pandemii, więc trochę czekała na realizację, najważniejsze że się doczekała.
Zbiórka na osiedlu i ruszamy w stronę Lesznej Górnej, pod kościołem meldujemy się o 8.00, zajmując dwa ostatnie miejsca, dwa ostatnie miejsca dla wiernych praktykujących, uciekaliśmy szybko żeby nas jakieś mohery nie zaatakowały :D
Odkąd poznałem tą trasę (całkiem niedawno), to jestem w tych okolicach już chyba trzeci albo czwarty raz ?
Tym razem robimy pełną pętlę, o taką :



Dzieciaki pełne energii, przynajmniej na początku ;)
Ruszyliśmy w stronę Wróżnej, a właściwie pod jej zbocze, gdzie znajduje się duże miejsce na ognisko, może rozpoczynanie wycieczki od długiej przerwy nie jest najlepszym pomysłem, ale na pewno lepszym niż robienie ogniska o 13.00 w pełnym słońcu, na Tule :lol :P
Tak więc, ledwo się rozpędziliśmy, a już hamowaliśmy rozbijając obóz wokół paleniska.
Dzieciaki gonię po krzakach, wychodzą na drzewo po drabinie która zawsze tam stoi, po co, nie wiem?











Kiełbacha zjedzona, zaczynamy od ostrego podejścia na Wróżną, krótko ale treściwie, taka to górka, na górze spodziewałem się jak zawsze fajnego ciasnego tunelu z krzaków, przez który trzeba było przechodzić prawie na kolanach, nawet przygotowałem wszystkich, że będzie fajnie, a tu dupa! Krzaki wycięte, przejście duże i wysokie … Do bani, zepsuli zabawę !
Wkroczyliśmy w świat Jurasic Park, tak nazywam odcinek, który ciągnie się między dwoma płotami, pręty wygięte na zewnątrz wyglądają jakby coś chciało wydostać się na zewnątrz ;)
Tym razem nie było ani żmii, ani jeleni, nic nie było, tylko My.
Na rozstajach pod Ostrym wkraczamy w nieznany dla mnie odcinek tej pętli, wolałem iść przez Ostry i schodzić wzdłuż słupków granicznych, ale tym razem po bożemu, szlakiem.
Szlak jest bardzo Czeski, co oznacza szerokie drogi leśne, szutry, ale jest też jedno fajne miejsce po drodze, źródełko które leje zimną wodę, a w taki upalny dzień jest zbawieniem :)









Grupa zaczęła intensywnie dopytywać o przerwę na kawę, no to mówicie i macie, przy Spowiedzisku rozsiadamy się i uruchamiamy maszynki i pijemy świeżą kawkę …
Rozsiadamy się to tylko w przenośni, bo gdzieby człowiek nie usiadł, to momentalnie obłaziły go duże mrówki, na szczęście czarne, każdy w końcu znalazł jakiś swój kąt i wszyscy odpoczywali, niektórzy aż na mostku, bo tam nie było mrówek.







Po opróżnieniu kubków ruszyliśmy w część pastwiskową :D Po drodze uzupełnianie zapasów wodnych, z kolejnego źródła wody, całe szczęście że po drodze są aż dwa, bo marnie byśmy skończyli, bo upał coraz bardziej dawał się we znaki, a najgorsze, bo otwarte przestrzenie dopiero przed nami.
Tuł spod Czantorii prezentuje się pięknie o każdej porze roku !
Dzieciaki zdjęły buty i poleciały na bosaka, uznałem że to dobry pomysł i też tak uczyniłem :P Fajnie tak pochodzić sobie na bosaka, po pastwiskach, jedyny problem jest z pszczołami, jestem uczulony i kiedy mnie taka sieknie, to noga puchnie mi jak balon i zmienia kolory jak tęcza :lol Na szczęście mogłem się cieszyć jak dzieciaki idąc sobie na bosaka.














Pod drzewem robimy przegrupowanie, ubieranie butów i ruszamy w wysokie trawy Tułowych polan.
Ale grzało, łoooo matko …
Mimo upału dzieciaki nadal miały siłę żeby biegać i chować się w wysokich trawach.
W końcu dotarliśmy na szczyt, pod nogami stary Czosnek Niedźwiedzi, zadeptany przez stado baranów, resztkami smrodu dawał o sobie znać ;) Robimy zdjęcie grupowe i ruszamy na drugą stronę, tą z Kamieniołomem, do którego się wybieraliśmy.

















Cisza, spokój i popękana ziemia jak na pustyni, obraz pustkowia i nieczynnego kamieniołomu, dzieciaki zaglądają do schronu wybuchowego ;)
Końcówka trochę na farcie z powodu nie skoszonej jednej łąki, gdzie trawa była po szyję, ale nie ma tego złego, obeszliśmy i znowu znam nowe obejście przez polną drogę :)
Jeszcze tylko ostatnia polanka i wychodzimy przez pokrzywy przy stadku wierzb, które rosną sobie zaraz za kościołem, gdzie zaczynaliśmy kilka godzin temu naszą wycieczkę.
Uuuuffff koniec, bo gorąc taki że szok.


























I taka to była wycieczka.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2022-06-22, 21:00   

Tuł trzyma klasę, te trawy świetne! :)
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5770
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-06-24, 11:44   

Zostaniesz niedługo specjalistą od Tułu.
Na jednym z ostatnich zdjęć Iza jest zawinięta we flanelową koszulę. W taki upał?
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9270
Wysłany: 2022-06-24, 13:02   

Sebastian napisał/a:
Zostaniesz niedługo specjalistą od Tułu.
Na jednym z ostatnich zdjęć Iza jest zawinięta we flanelową koszulę. W taki upał?


:no6

W końcu będę specjalistą od czegoś :D ;)
 
 
Lidka 
Lidka


Dołączyła: 26 Sty 2022
Posty: 367
Wysłany: 2022-06-24, 19:26   

A drabina jest po to , zeby na nią wchodzić :lol
Dziarska ekipa, przyjemnie popatrzeć :)
_________________
Podróżnik widzi to, co widzi. Turysta widzi to, co przyszedł zobaczyć. (Gilbert Keith Chesterton).
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10831
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2022-06-24, 20:40   

Sebastian napisał/a:

Na jednym z ostatnich zdjęć Iza jest zawinięta we flanelową koszulę. W taki upał?

Też mi się to rzuciło w oczy :-)
Choć może to tylko błędne wrażenie, bo cienka, luźna koszula czasem daje odczucie chłodu większe niż koszulka.

Ale trasa bardzo ładna jak widać na zdjęciach. Musze kiedyś zahaczyć o Vruźne, bo interesujące miejsce :ok
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9270
Wysłany: 2022-06-24, 20:45   

Piotrek napisał/a:
Sebastian napisał/a:

Na jednym z ostatnich zdjęć Iza jest zawinięta we flanelową koszulę. W taki upał?

Też mi się to rzuciło w oczy :-)
Choć może to tylko błędne wrażenie, bo cienka, luźna koszula czasem daje odczucie chłodu większe niż koszulka.

Ale trasa bardzo ładna jak widać na zdjęciach. Musze kiedyś zahaczyć o Vruźne, bo interesujące miejsce :ok


Kręcisz się tam w okolicy, to może przy okazji Ci się uda :)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10831
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2022-06-24, 20:46   

Będę robił próby, któraś się uda :-)
 
 
Izabela 
Cieszynioki


Dołączyła: 26 Lip 2019
Posty: 779
Wysłany: 2022-06-24, 20:48   

Tak jak napisał Piotrek, w koszuli było mi bardzo przyjemnie. Mam nauczkę z wakacji w Bieszczadach, tam nie miałam koszuli i byłam w czarnej dupie :)
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2022-07-01, 13:54   

Jak Ty, mam sentyment do tego szlaku. Na Tuł zawsze warto wracać.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9270
Wysłany: 2022-07-01, 14:46   

Wiolcia napisał/a:
Jak Ty, mam sentyment do tego szlaku. Na Tuł zawsze warto wracać.


Ale lepszy wariant jest wyjść na Ostry I tym stromym zboczem zejść wzdłuż słupków granicznych, niż iść szlakiem jak my tym razem :D
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2022-07-01, 14:51   

Adrian napisał/a:
Wiolcia napisał/a:
Jak Ty, mam sentyment do tego szlaku. Na Tuł zawsze warto wracać.


Ale lepszy wariant jest wyjść na Ostry I tym stromym zboczem zejść wzdłuż słupków granicznych, niż iść szlakiem jak my tym razem :D

No właśnie ostatnio, idąc przez Wróżną (chyba wczesną jesienią), robiłam cały ten czeski szlak i to trochę naokoło. Na Ostry tylko wbiegłam i zeszłam tą samą trasą, goniąc ekipę. Następnym razem taki wariant, o jakim piszesz, będzie bardziej udany.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi