Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

11 V 2022 Velky Polom-Severka czyli z cyklu :PODRÓŻ SENTYMENTALNA.

Autor Wiadomość
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2022-05-14, 12:18   11 V 2022 Velky Polom-Severka czyli z cyklu :PODRÓŻ SENTYMENTALNA.

Tia Severkę darzę sentymentem ponieważ była pierwszym celem do którego się wybrałem w Czeskich Beskidach,poza tym na Severce zorganizowałem zjazd klubowy z innego forum.Sporo się zmieniło od pierwszej wizyty,niektóre szlaki zmieniły bieg , o tym później wspomnę.Dobra ruszamy.Navsi wita mnie lekko zachmurzonym niebem, bezwietrznie i co najwazniejsze bez opadów.



Przy przesiadce z pociągu (o zgrozo był opóźniony o całe 10 minut) na autobus i tak mam na tyle czasu by w pobliskim sklepiku uzupełnić prowiant.Autobus (płacę kartą, po powrocie do domu stwierdzam że za 40 koronowy z konta bankowego skasowało mi 0,19 zł) z biletem Senior+ wysiadam na przystanku w Horni Lomna.





Zmiana górnnego odzienia, łyk wody i ruszam na szlak.









Wreszcie pierwszy etap wycieczki,Muřinkový vrch i kapliczka.





















Szczerze mówiąc Toy toy pierwszy raz w górach widze.





W skrzyneczce książka wpisów, nie byłbym sobą gdybym nie upamietnił wizyty przedstawiciela klubu Chimalajowego.





Luda mało co, nie dziwię się bo to środek tygodnia.Ruszam dalej ,następny cel Velky Polom.Po drodze to i owo widac.





















I wreszcie szczyt VELKY POLOM.






Kamenna Chata i Rozchledna Tetřev coraz bliżej.



Drugi cel osiągniety, mimo że w tym rejonie byłem nascie razy tu nigdy nie dotarłem.








Mimo że Chata formalnie wg, rozpiski w środę zamknieta ale bufet czynny.Panienka z obsługi( chyba w stanie wskazującym) serwuje napitki.






Wchodzę na wieżę, widoki w tym momencie dupy nie urywają ale nie jest xle.







Czas dalej deptać,dochodzę na Severkę, niestety w remoncie.Remont kapitalny bym powiedział.






Skalka co raz bliżej.


Gdybym wiedział że na Skalkę kursuje autobus tooooooooooo. :haha


Na Skalce niewiele się zmieniło, głównie przybyło zewnętrznej infrastruktury i podrosły (o czym wspomnę) drzewa.




Czas szybko mija, kawa i ciasteczka spożyte .Ruszam dalej.




Od mojego ostatniej bytności wiele się zmieniło, drzewa podrosły, szlak czerwony DO lub Z Mostóv częściowo zmienił trasę.








I wreszcie koniec, stacja Mosty u Jablunkova.




Na miejscu się od tambylca dowiaduję sie że ten misio to nie zwykła rzeźba.To pomnik.



Otóż to pomnik prawdziwego niedźwiedzia,kiedyś kiedyś maszynista z pociągu zgłosił że przy tunelu potrącił pociąg dużego psa.Lecz to nie był pies niestety.
Na stacji jest hospoda, obok dworca (ci co byli wiedzą o czym mowa) jest szkoła podstawowa i przedszkole.Wychowanie w trzeźwości? Tu tej opcji nie widać.Pan i pani przychodząc po dzieci ucinają rozmowę z innymi rodzicami przy kawie,tatuś przysiadł się do towarzystwa przyniesionym z dworcowej hospody kuflem piwa i NIKOGO to nie gorszyło.I to by było na tyle.Dziekuję za uwagę. :usm
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9271
Wysłany: 2022-05-14, 12:26   

Mimo że mało widokowe tereny, to lubię tamte tereny i można zrobić fajną pętlę z trzema schroniskami, albo nawet 4 :msd

Pogoda tym razem dopisała ;)

I w twojej relacji jest odpowiedź na moją zagadkę w "Góry Świata"
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2022-05-14, 14:32   

A tak ,teraz i ja widzę zagadkę, to chyba dopiero teraz widzę bo w zasadzie nie biorę udziału w qizach.
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9271
Wysłany: 2022-05-14, 15:08   

Widzę że nad Mostami młody las zaczyna się piąć w górę, jak tam byłem ostatni raz, to było jedno wielkie pobojowisko ...
W pracy nie wszystkie zdjęcia mi się otworzyły.

Jadłeś gdzieś coś?
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2022-05-14, 15:18   

A tak jadłem, wafelek Horalka i kawa made in termos.Bufet w Kamenna Chata oficjalnie pon-śr jest nieczynny.Liczyłem na Severkę ,a na Skalce brakowało czasu. :usm
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8277
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2022-05-14, 16:18   

Z Lomnej to szedłem pierwszy raz w te rejony, identycznie aż do Skalki - bodajże w 2015 roku. Wtedy tam było jeszcze znacznie więcej drzew.

Cytat:
i można zrobić fajną pętlę z trzema schroniskami, albo nawet 4 :msd

do czwartego to jednak trzeba by dalej deptać. A akurat po wycinkach to miejsc widokowych jest tam przecież sporo
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10832
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2022-05-14, 19:52   

Za wpis marketingowy do księgi :brawo
:-)
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2022-05-14, 21:34   

Piotrek napisał/a:
Za wpis marketingowy do księgi :brawo
:-)
:okl4 :oki4
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Lidka 
Lidka


Dołączyła: 26 Sty 2022
Posty: 367
Wysłany: 2022-05-15, 04:20   

Mirek napisał/a:
Szczerze mówiąc Toy toy pierwszy raz w górach widze.

Wiele przed Tobą zatem. Te przynajmniej nie walą po oczach biało-zielonym plastikiem ;)
_________________
Podróżnik widzi to, co widzi. Turysta widzi to, co przyszedł zobaczyć. (Gilbert Keith Chesterton).
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2022-05-15, 06:35   

Lidka napisał/a:
Mirek napisał/a:
Szczerze mówiąc Toy toy pierwszy raz w górach widze.

Wiele przed Tobą zatem. Te przynajmniej nie walą po oczach biało-zielonym plastikiem ;)
No za dużo przede mną nie ma,ja już mam dawno bliżej niż dalej. :haha
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8277
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2022-05-15, 12:01   

To są przecież normalne wychodki, a nie toy toye, w górach rzecz dość częsta. Fajnie, że je postawili (kilka lat temu ich nie było), bo ta kapliczka jest bardzo popularna wśród Czechów i Słowaków, więc przynajmniej las będzie czysty.
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9271
Wysłany: 2022-05-15, 13:46   

Pudelek napisał/a:
To są przecież normalne wychodki, a nie toy toye, w górach rzecz dość częsta. Fajnie, że je postawili (kilka lat temu ich nie było), bo ta kapliczka jest bardzo popularna wśród Czechów i Słowaków, więc przynajmniej las będzie czysty.


One tam były już dość dawno, ale wcześniej były zarośnięte w krzakach, tak coś kojarzę ...
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8277
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2022-05-15, 17:21   

W 2015 raczej na pewno ich nie było, bo byłem w grudniu, więc krzaki chyba nie miały szans przysłonić całej trójki.
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2022-05-15, 20:28   

Mam plan wybrać się tam na rower. Severka kompletnie zamknięta, czy jest szansa przybić pieczątkę?
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2022-05-15, 21:39   

Wiolcia napisał/a:
Mam plan wybrać się tam na rower. Severka kompletnie zamknięta, czy jest szansa przybić pieczątkę?
0 dostępu, pan budowlaniec na mój widok z notesem w ręku zamknął drzwi,ale może trafisz na mniej zapracowaną ekipę. :haha
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group