Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Turczańskim grzbietem Wielkiej Fatry

Autor Wiadomość
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2021-11-25, 20:18   Turczańskim grzbietem Wielkiej Fatry

W tym roku dłuższy wypad na Słowację się nie udał, więc pamięcią sięgam do lat, gdy świat był jeszcze normalny. Po dwóch kwietniowych pobytach w Wielkiej Fatrze zamarzył mi się pobyt w tych górach w okresie, gdy jest zielono i wszystko bujnie kwitnie. Dlatego pewnego czerwca spakowaliśmy plecaki i ruszyliśmy na trzy dni w Wielką Fatrę, w jej mniej znaną, turczańską odnogę.

Dzień pierwszy



Relacja: http://www.kuzniapodrozy....-sedlo-prislop/
Ostatnio zmieniony przez Wiolcia 2021-11-25, 20:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-11-25, 20:57   

Kiedyś, dawno, niedługo po odkryciu i przejściu pierwszym razem po Fatrach, planowałem różne trasy i wiem, że i te tereny były brane pod uwagę, dziś to szczerze mówiąc za szybko na Słowację chyba nie dotrę…
Czekam na kolejne dni :)
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2021-11-25, 22:20   

Ale miałem właśnie pomyłkę, spodziewałem się że to Seba wrzucił i zacząłem odpisywać, zorientowałem się w samą porę :lol

Tak po cichutku, niby nic i tu nagle buuum Wielka Fatra :)

Tereny są interesujące, rozległe mają wiele fajnego w sobie.
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5770
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-11-25, 22:44   

Kurczę, późno jest, a czytania i oglądania dużo. Zostawię sobie na jutro.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-11-26, 21:13   

Bardzo mi się podoba, że zwracasz uwagę na kwiaty :) . To bardzo urozmaica oglądanie zdjęć -takie malownicze przerywniki pomiędzy seriami widoków :)
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2021-11-26, 21:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5770
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-11-26, 21:18   

Widzę, że to pierwsza część relacji i przygrywka do tego, co się będzie działo później. Ciekaw jestem dalszej trasy.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2021-11-27, 18:10   

No pięknie.

Cudnie wyglądają mocno wcięte doliny z miasteczkami.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2021-11-27, 19:18   

Piotrek napisał/a:
Bardzo mi się podoba, że zwracasz uwagę na kwiaty :) . To bardzo urozmaica oglądanie zdjęć -takie malownicze przerywniki pomiędzy seriami widoków :)

Kiedyś chciałabym je wszystkie podpisać, ale nie wiem, czy starczy mi wiedzy i zapału.

Sebastian napisał/a:
Widzę, że to pierwsza część relacji i przygrywka do tego, co się będzie działo później. Ciekaw jestem dalszej trasy.

Nie wiem, czy dalsza część sprosta Twoim oczekiwaniom, bo zawsze starannie wybierasz pogodę i porę dnia do wędrówki. A pogoda wtedy nie była wyjątkowa, takie ciepłe lato z zawiesiną utrudniającą obserwację dalszych planów.

Dobromił napisał/a:
No pięknie.
Cudnie wyglądają mocno wcięte doliny z miasteczkami.

I z tego względu lepiej wyjść na grań i się jej trzymać przez parę dni niż codzienne robić wypady z dolin i schodzić w nie na noc. O tym właśnie myślałam, gdy kolejnego dnia spotkaliśmy koło chatki parę plecakowiczów z Polski, która w taki sposób od kilku dni wędrowała.
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5770
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-11-28, 08:51   

Wiolcia napisał/a:
Nie wiem, czy dalsza część sprosta Twoim oczekiwaniom, bo zawsze starannie wybierasz pogodę i porę dnia do wędrówki. A pogoda wtedy nie była wyjątkowa, takie ciepłe lato z zawiesiną utrudniającą obserwację dalszych planów.

Strasznie źle mnie oceniasz :)
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2021-11-28, 11:43   

Sebastian napisał/a:
Wiolcia napisał/a:
Nie wiem, czy dalsza część sprosta Twoim oczekiwaniom, bo zawsze starannie wybierasz pogodę i porę dnia do wędrówki. A pogoda wtedy nie była wyjątkowa, takie ciepłe lato z zawiesiną utrudniającą obserwację dalszych planów.

Strasznie źle mnie oceniasz :)

Wręcz przeciwnie!
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2021-11-28, 16:50   

Drugi dzień, czyli danie główne Wielkofatrzańskiej Magistrali.



Relacja: http://www.kuzniapodrozy....elkofatrzanska/
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5770
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-11-28, 17:01   

Wiolcia napisał/a:
Nie wiem, czy dalsza część sprosta Twoim oczekiwaniom, bo zawsze starannie wybierasz pogodę i porę dnia do wędrówki. A pogoda wtedy nie była wyjątkowa, takie ciepłe lato z zawiesiną utrudniającą obserwację dalszych planów.

Narzekasz podobnie jak Adrian, który mówi, że wycieczka do dupy, słaba widoczność, mgła itp. po czym wrzuca bardzo fajną relację. Ta też mi się podobała i to dużo bardziej niż część I magistrali. Widać przestrzeń Wielkiej Fatry. Dużo roślinek, ale to już twoja (i Piotrka) specjalność. Przyznam się, że nie jeden raz dokonując selekcji do umieszczeń zdjęć w relacji wycinałem właśnie te roślinki, a zostawiałem panoramy (choć dla siebie zostawiam więcej zdjęć niż umieszczam w relacji). Pisałaś mi ostatnio o pomyśle wyjazdu w Bieszczady wiosną, gdy połoniny są tam zielone, ale wyjazd na Wielką Fatrę o tej porze roku, na te ukwiecone łąki, może być równie dobrym pomysłem.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2021-11-28, 17:48   

Zygzak jak tętno na wyświetlaczu :D



Piękne widoki ! Ilość różnych kwiatów ... I ten Jarząbek, nie miałem pojęcia że tak wygląda, jakoś mi się kojarzył bardziej z wróbelem lub jakimś takim małym ptaszkiem :-/

Cytat:
Narzekasz podobnie jak Adrian, który mówi, że wycieczka do dupy, słaba widoczność, mgła itp. po czym wrzuca bardzo fajną relację.


:D
Tak to działała, że jakoś czlowiek akurat myśli że mogłoby być lepiej, a jest zajeb**cie :P
Też mam problem z kwiatkami i podczas wyboru zdjęć z reguły je odrzucam, wcześniej dawałem więcej, muszę o tym pamiętać i dawać troszkę więcej, bo warto.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-11-28, 17:56   

Końcówka, niczym w serialu sensacyjnym ;) aż jestem ciekaw następnego dnia. A czemu wchodziliście na Ploskę? Nie lepiej było ją trawersować niebieskim szlakiem?

Te przerywniki, kwiatki, czy też badyle u Seby, dodają smaczku do relacji. Wprowadzają taką równowagę, że nie tylko widoki.
Na blogu zapomniałem dopisać, że to po frazie "niech zdjęcia same mówią", no normalnie niesamowite. Trzeba będzie jednak odkurzyć niechęć do dalekiej jazdy na Słowację :)

Piękna wycieczka, przepięknie spędzona!
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2021-11-28, 19:27   

Sebastian napisał/a:
Wiolcia napisał/a:
Nie wiem, czy dalsza część sprosta Twoim oczekiwaniom, bo zawsze starannie wybierasz pogodę i porę dnia do wędrówki. A pogoda wtedy nie była wyjątkowa, takie ciepłe lato z zawiesiną utrudniającą obserwację dalszych planów.

Narzekasz podobnie jak Adrian, który mówi, że wycieczka do dupy, słaba widoczność, mgła itp. po czym wrzuca bardzo fajną relację. Ta też mi się podobała i to dużo bardziej niż część I magistrali. Widać przestrzeń Wielkiej Fatry. Dużo roślinek, ale to już twoja (i Piotrka) specjalność. Przyznam się, że nie jeden raz dokonując selekcji do umieszczeń zdjęć w relacji wycinałem właśnie te roślinki, a zostawiałem panoramy (choć dla siebie zostawiam więcej zdjęć niż umieszczam w relacji). Pisałaś mi ostatnio o pomyśle wyjazdu w Bieszczady wiosną, gdy połoniny są tam zielone, ale wyjazd na Wielką Fatrę o tej porze roku, na te ukwiecone łąki, może być równie dobrym pomysłem.

No i opiernicz dostałam ;)
Tak to jest, gdy człowiek się nastawia, w głowie sobie układa, jak to fajnie będzie,a potem niekoniecznie jest tak, jak sobie wydumał. No bo przejrzystość była średnia i słońce grymasiło. Ale końcówka dnia rzeczywiście wynagrodziła wszystko.
Rośliny lubię, więc wrzucam do relacji. Jest z nimi problem, bo jeden kwiatek to jedno zdjęcie i z tego robi się ogromna ilość. Jakimś wyjściem z tego są kolaże, dzięki czemu redukuję ilość fotografii. Ja się nie pogniewam, jak będziesz rośliny wrzucał do swych relacji. Każdy co innego lubi.
Tak, Wielka Fatra na przełomie wiosny i lata jest niesamowita pod względem roślinności. Ale te ciekawsze pasma (Bieszczady, Pieniny, Fatry, o Tatrach nie wspominając) już tak mają.

Adrian napisał/a:
Zygzak jak tętno na wyświetlaczu :D

Ale świetnie obrazuje, na czym polega chodzenie po tych górach. Łatwo nie jest.

Adrian napisał/a:
I ten Jarząbek, nie miałem pojęcia że tak wygląda, jakoś mi się kojarzył bardziej z wróbelem lub jakimś takim małym ptaszkiem :-/

Należy do kuraków i mnie się rzeczywiście z kurą kojarzy. To ponoć samiec, ale jakiś taki nieopierzony :) .

laynn napisał/a:
Końcówka, niczym w serialu sensacyjnym ;) aż jestem ciekaw następnego dnia. A czemu wchodziliście na Ploskę? Nie lepiej było ją trawersować niebieskim szlakiem?
!

E, nic sensacyjnego się nie działo, może niepotrzebnie zbudowałam napięcie :) . A trawersu nie robiliśmy z dwóch powodów: ten szlak już znaliśmy, a czerwonym nie wchodziliśmy jeszcze nigdy, a po drugie chcieliśmy przejść cały szlak czerwony Magistrali Wielkofatrzańskiej, który szedł przez szczyt Ploskiej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group