Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

05-06.10.13 Dwudniowa wędrówka po Małej Fatrze

Autor Wiadomość
Tomek.P 


Wiek: 30
Dołączył: 13 Wrz 2013
Posty: 70
Skąd: Czerwionka-Leszczyny
Wysłany: 2013-10-21, 02:17   05-06.10.13 Dwudniowa wędrówka po Małej Fatrze

Prognozy na weekend były optymistyczne, więc trzeba było się gdzieś wybrać. Pomysłów było wiele: Beskid Mały, Gorce, Niżne Tatry, Tatry Zachodnie... Padło na Małą Fatrę- stosunkowo blisko, widokowo, dobre miejsca na zachód i wschód słońca (które w końcu nie wypaliły ;) ) Fakt, że ostatnio w Małej Fatrze byliśmy równe 3 lata temu również skłonił nas do wyboru tego urokliwego, słowackiego zakątka.

Jak miało być? Spokojnie, bez robienia wielu kilometrów, sielankowo, z czasem na to, aby porobić mnóstwo zdjęć. Tak też było! :)

Więcej w fotorelacji:
https://picasaweb.google....ozsutec05061013
_________________
https://picasaweb.google.com/109771017774908094590
"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed." Theodore Roosevelt
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-10-21, 16:25   

Obejrzyjcie zdjęcia, bo naprawdę warto. Niektóre z nich jakby nieostre, ale jakże fajny efekt Ci wyszedł dzięki temu.
Drugi dzień już nie tak atrakcyjny do zdjęć, ale ten pierwszy to wymiata.
Gratki, naprawdę.
Profil Facebook
 
 
adrians_osw 


Wiek: 35
Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 80
Wysłany: 2013-10-21, 17:16   

Rozminęliśmy się troszkę. Ja w niedzielę robiłem pętlę przez Południowy Groń na Wielki Krywań. Jak widzę w sobotę była o niebo lepsza pogoda.
_________________
--->>>flickr<<<---
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2779
Skąd: Tychy
Wysłany: 2013-10-23, 19:04   

Fatrzański klasyk w jesiennym wydaniu - ile czasu zajeło Wam przejście trasy w pierwszym i drugim dniu ?

Warto też polecić mniej znaną część grani głównej - od Małego Krywania do Suchego. Tylko z logistyką na jedno auto bardzo ,,kulawo" :P

Ps. Zejście Dierami chyba niezbyt przyjemne ? Szedłem w obu kierunkach w wolę zdecydowania wersję w górę.
 
 
Iwona S

Dołączył: 22 Sie 2013
Posty: 244
Wysłany: 2013-10-23, 19:34   

Bardzo ładne zdjęcia, krajobrazy piękne, choć ja wolę nieco wyższe góry ale generalnie wszystko co pofałdowane jest piękne a ta okolica rzeczywiście ciekawa.
 
 
Tomek.P 


Wiek: 30
Dołączył: 13 Wrz 2013
Posty: 70
Skąd: Czerwionka-Leszczyny
Wysłany: 2013-10-24, 01:14   

sokół napisał/a:
Niektóre z nich jakby nieostre, ale jakże fajny efekt Ci wyszedł dzięki temu.


Wydaje mi się, że to wina picasa, bo jak oglądam je na komputerze to są ostre. Ale dzięki za docenienie efektu ;)

Tępy Dyszel napisał/a:
Fatrzański klasyk w jesiennym wydaniu - ile czasu zajeło Wam przejście trasy w pierwszym i drugim dniu ?

Warto też polecić mniej znaną część grani głównej - od Małego Krywania do Suchego. Tylko z logistyką na jedno auto bardzo ,,kulawo" :P

Ps. Zejście Dierami chyba niezbyt przyjemne ? Szedłem w obu kierunkach w wolę zdecydowania wersję w górę.


Zaczęliśmy ok 7-8 we Vratnej, a na Miedziholiu byliśmy ok. 18:30. W drugi dzień wyszliśmy ok. 8, a do Stefanovej zeszliśmy o 13. W ten pierwszy dzień robiliśmy znacznie więcej przerw, zdjęć, bo było mnóstwo czasu. A w drugi już pogoda gorsza do zdjęć i trzeba było też "ściągnąć" auto z Vratnej. Ale kiedyś w końcu trzeba zaatakować tamtą część. Byłeś/lub ktoś inny może tam był? Jak Chata pod Suchym? Fajny klimat?

Pierwotnie był plan, aby iść na Mały Krywań i Suchy ;) Bo tamte rejony są nam obce. Ale tak, jak piszesz, z jednym autem ciężko było coś sensownego wymyślić.

Tak... Zejście z pełnymi plecakami Dierami nie należy do najprzyjemniejszych... Kolana dochodziły do siebie przez dwa następne dni...
_________________
https://picasaweb.google.com/109771017774908094590
"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed." Theodore Roosevelt
Ostatnio zmieniony przez Tomek.P 2013-10-24, 01:16, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2013-10-24, 07:25   

Tomek.P napisał/a:
Byłeś/lub ktoś inny może tam był? Jak Chata pod Suchym? Fajny klimat?



Byłam kilka razy. W ogóle do Małej Fatry mam sentyment, bo były to pierwsze góry w których prowadziłam dłuższy obóz wędrowny.

Chata pod Suchym jest chyba najfajniejsza z małofatrzańskich "chat", fajna atmosfera, niedrogie noclegi i dobre jedzenie.
Tylko faktycznie - jeżeli wyjazd samochodem to trzeba by było samochód pozostawić gdzieś pod Starym Hradem a potem podjechać autobusem do Vratnej i do tego samochodu wracać.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-10-24, 09:51   

Chata pod Suchym jest fajna, ale jakby taka ciemna w środku nieco...
Podejście od zamku wspominam jako jedne z najgorszych, jakie przezyłem. Na Suchy też jest od chaty ostro, ale może to kwestia zmęczenia materiału.
Graniówka jest godna polecenia. Jak najbardziej.
Profil Facebook
 
 
tomtur

Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 7
Wysłany: 2013-10-26, 16:26   

A pamiętam Sokole jak tam ciężko nam było ,ale cóż życie,fajnaa wycieczka gratuluję żródełko na przełęczy znaleąliście ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group