Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Puszcza Niepołomicka w lekko jesiennej odsłonie

Autor Wiadomość
Majka 


Dołączyła: 30 Lip 2014
Posty: 919
Skąd: Beskid Mały/ Kraków
Wysłany: 2019-10-06, 10:37   Puszcza Niepołomicka w lekko jesiennej odsłonie

W ubiegłą niedzielę po raz dziesiąty w tym roku wybrałam się na wycieczkę do Puszczy Niepołomickiej. Mam blisko, więc nawet na piechotę z domu czasem łażę. Tym razem spacer był dłuższy i dalszy. Podjechaliśmy więc samochodem na parking koło leśniczówki Hysne. Tu informacja dla osób, które by chciały udać się w te strony. Parking jest spory na około 60 samochodów, a na dobrą sprawę wejdzie i więcej. W lecie obok parkingu rozłożone jest stoisko z dobrymi lodami i napojami, teraz niestety już nieczynne.

Z parkingu ruszamy w stronę rezerwatu żubrów. Jest to ścisły rezerwat, więc nie ma możliwości zobaczenia tych pięknych zwierząt. Czasem tylko słychać jak ryczą.W puszczy grzybów w tym roku zatrzęsienie , my też spotykamy ciekawe okazy :P









Pierwsze trzy kilometry mijają nam dość szybko i docieramy do asfaltowej drogi, przy której stoi drewniana buda z ławkami.Można w niej odpocząć lub schronić się przed deszczem.Po drugiej stronie drogi są też drewniane ławki.






Stamtąd już blisko do rezerwatu. Przy rezerwacie domy pracowników, polanka, pomniki zasłużonych pracowników nadleśnictwa i drewniana wiata, niestety zajęta.











Robimy fotki i idziemy dalej.





Po dwóch godzinach od wyjścia z parkingu docieramy do celu czyli Czarnego Stawu. Są tu dwie ławki dla turystów, ale ludzi dość dużo, więc ławki zajęte. Robimy sobie więc spacer wokół stawu.





















Znajdujemy zwalony konar drzewa, siadamy, aby trochę odpocząć i zrobić sobie mały piknik. Wracamy tą samą drogą.





W sumie 14 kilometrów przyjemnego spaceru.

Wrzucam jeszcze kilka fotek innych stawów znajdujących się w naszej puszczy. Pierwszy z nich jest prywatny, więc ogrodzony, drugi za to dziki, niewielki, ale uroczy.





















Nasz Misiak pokochał puszczę, więc wozimy go do niej, ale na krótsze spacerki. Po 5-6 kilometrach jest tak zmęczony,że później od razu zasypia.



Miejsc ciekawych w puszczy jest sporo, przy ładnej pogodzie turystów też dużo, ale ja zawsze potrafię znaleźć jakieś ustronne miejsce, polankę, na której spokojnie można posiedzieć i odpocząć.
_________________
"Wokół góry, góry i góry
I całe moje życie w górach..."
Ostatnio zmieniony przez Majka 2019-10-06, 16:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2019-10-06, 11:15   

Część widać ( środek zdjęć ze stawami), ale początku i końca niet... :(
 
 
Majka 


Dołączyła: 30 Lip 2014
Posty: 919
Skąd: Beskid Mały/ Kraków
Wysłany: 2019-10-06, 16:47   

laynn napisał/a:
Część widać ( środek zdjęć ze stawami), ale początku i końca niet... :(


Moja wina to jest, bo zapomniałam włączyć opcje udostępnienia albumu. Już powinno być w porządku.
_________________
"Wokół góry, góry i góry
I całe moje życie w górach..."
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2019-10-06, 17:23   

Majka napisał/a:
Już powinno być w porządku.

Tak.
Wiesz kusi mnie ta puszcza, szkoda, że do niej mam dość daleko, a pod nosem wiele innych lasów, więc muszę zacząć wypuszczać się w lasy w ogóle.
 
 
Majka 


Dołączyła: 30 Lip 2014
Posty: 919
Skąd: Beskid Mały/ Kraków
Wysłany: 2019-10-06, 17:55   

Tylko,że lasy nie są do porównania z puszczą. Chyba każdy, kto przyjedzie choć raz, zakochuje się i wraca. Właśnie dzisiaj też z Misiakiem pojechaliśmy , choć zimno było, ale słońce wyszło.













_________________
"Wokół góry, góry i góry
I całe moje życie w górach..."
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2019-10-07, 06:55   

Majka napisał/a:
Tylko,że lasy nie są do porównania z puszczą.

No nie obraź się, ale ja właśnie widzę las na Twych zdjęciach. A podobne lasy mam w okolicy.
 
 
Majka 


Dołączyła: 30 Lip 2014
Posty: 919
Skąd: Beskid Mały/ Kraków
Wysłany: 2019-10-07, 13:26   

Obrazić się nie mam o co, ale zgodzić się z Twoim zdaniem nie do końca muszę :) Stawy i ogromne polany tez masz w tych lasach? Nie, no zresztą przekonywać nie będę. To trzeba samemu zobaczyć :) Nasza puszcza jest legendarna, królewska :lol :lol :lol
_________________
"Wokół góry, góry i góry
I całe moje życie w górach..."
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2019-10-07, 13:42   

Cytat:
Nasza puszcza jest legendarna, królewska :lol :lol :lol


Jakoś takoś wychodzi, że to w niej skończyła się ( przed urodzeniem ostatniego potomka Zygmunta Starego … ) dynastia Jagiellonów.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2019-10-07, 14:08   

No to mnie zaskoczyłaś.
Stawy macie...a co to? Rzeczki? ;)
Majko, ja rozumiem, że to historyczna puszcza, dlatego jestem jej ciekaw.

Mapa lasu niedaleko kopalni Wesoła, Kris wrzucał relacje, jest w poza górskich, zobacz tam też są stawy.
Lasy koło Błędowa też coś takiego posiadają:





A tu rzeka jakieś 30m za murem obok domu mojej mamy:



Choć, nikt tu rodu nie kończył, nie ma też zamków...to zwykły las... ;)
Ostatnio zmieniony przez 2019-10-07, 14:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2019-10-07, 14:14   

Choć przeczytałem definicje słowa puszcza. Tak naprawdę to cały kraj swego czasu pokrywała puszcza, więc to pozostałość po pierwotnej puszczy.
Odwiedzę ją.
 
 
Majka 


Dołączyła: 30 Lip 2014
Posty: 919
Skąd: Beskid Mały/ Kraków
Wysłany: 2019-10-07, 18:52   

Dobromił, tak. I dlatego znajduje się w puszczy przysiółek o nazwie Posyna. Z puszczą związane są liczne legendy , głównie z czasów Kazimierza Wielkiego, choć też z późniejszych.

Laynn, ja o tych stawach i polanach to tak z przymrożeniem oka napisałam, choć ładne są , to fakt. Te na Twoich fotkach też urocze. :)
_________________
"Wokół góry, góry i góry
I całe moje życie w górach..."
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2019-10-08, 06:42   

Majka napisał/a:
o tak z przymrożeniem oka napisałam

Ja też :) , najważniejsze, że kusisz tą puszczą, a to już na poważnie. Raz byłem obok, ale to było szkolenie firmowe, w grudniu na dworze po minus 15, więc poza zamrożonymi szybami niewiele pamiętam ;) . A po tej puszczy to sobie robię trasy, jak mi się góry zaczynają nudzić.
 
 
kristoff73 


Wiek: 50
Dołączył: 15 Maj 2019
Posty: 606
Skąd: ST SD KGR TK SB
Wysłany: 2019-10-08, 08:22   

Ja też biorę tę puszczę na celownik, jak i Niepołomice, bo jest tam Muzeum Fonografii, zamek, park...
_________________
Бродяга. Снусмумрик. Бомж.
 
 
Majka 


Dołączyła: 30 Lip 2014
Posty: 919
Skąd: Beskid Mały/ Kraków
Wysłany: 2019-10-08, 20:00   

kristof73 napisał/a:
Ja też biorę tę puszczę na celownik, jak i Niepołomice, bo jest tam Muzeum Fonografii, zamek, park...


Zamek, park, zabytkowy kościół i ratusz, izba regionalna. Ciekawe miasteczko,na pewno zwiedzić warto.
_________________
"Wokół góry, góry i góry
I całe moje życie w górach..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group