Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Slavicz w Beskidzie Śląsko-Morawskim

Autor Wiadomość
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2019-07-19, 09:08   Slavicz w Beskidzie Śląsko-Morawskim

Ahoj.

Mieszkając bezpośrednio na granicy z Czechami, trudno w końcu nie odwiedzić gór po drugiej stronie lustra ;) Cały czas czekamy aż oddają nam Zaolzie i góry znowu będą nasze, a przynajmniej część :dev
Cieszynioki, bo tak się mianowaliśmy jako pogranicznicy z tych dwóch światów, które odwiedzamy z wielką przyjemnością i namawiamy wszystkich którzy jeszcze nie byli, a rozważają odwiedziny ... Po drugiej stronie Beskidów, została nam praktycznie jedna wycieczka, choć i bez niej można powiedzieć że zwiedziliśmy cały Beskid Śląsko-Morawski, niektóre wycieczki zrobiliśmy więcej niż raz i właśnie Slavicz jest jedną z takich wycieczek, trasa troszkę zmodyfikowana niż pierwotna, ale to miała być rozgrzewka przed Bobotami, które miały być dnia nasępnego :D

Trasa wycieczki +3 kilometry asfaltu do miejsca startu.
Czas przejścia to 5 godz.
https://mapa-turystyczna....8230,18.5506030

Na parkingu w Uspolce zjawiamy się około godziny 9.00 i od razu ruszamy szybkim krokiem, po pierwsze żeby się rozgrzać, a po drugie żeby dojść do miejsca w którym zaczyna się szlak niebieski (3 km dalej, asfaltem )
Niebieski szlak ciągnie się dość długo zanim złączy się z czerwonym i w większości idziemy po asfalcie, ale to akurat u naszych sąsiadów jest normalne :muz3
Idziemy wzdłuż rzeki (Slavicz), po drodze mijamy źródełko i kapliczkę, ogólnie okoliczności przyrody są bardzo przyjemne :)
W schronisku meldujemy się o 12.00. Konsumpcja zupy czosnkowej z tworóżką i wypicie Kofoli jest obowiązkowym elementem, szkoda że akurat nie mieli czopowanej Kofoli, chyba się beczka skończyła, no cóż następnym razem :-(
Widoki z pod schroniska potrafią przy dobrej pogodzie być zacne, widać Tatry i M.Fatre. tym razem widoki jak przez mgłę ...
Pokrzepieni zupą ruszamy w dół, aż do miejsca które sprawia nam dużą przyjemność, są to domki letniskowe dopieszczone w każdym calu a między nimi płynie wijący się potoczek. Jesienią to miejsce wygląda jeszcze bardziej imponująco, ale to trzeba zobaczyć samemu i ocenić ;)
W dalszej części trasy, ścieżka znowu łączy się z asfaltem, który prowadzi nas swoimi zawijasami prosto na parking.



Ostatnimi czasy mam słabość do motyli i jak tylko widzę jakiegoś to zaraz próbuję zrobić zdjęcie, moja żona się ze mnie śmieje ... :lol
















I taka to była wycieczka.
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2019-07-19, 09:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-07-19, 10:25   

Morawskiego nie znam, aż wstyd, ale o dziwo, jakoś mnie nie ciągnie w te rejony. W sumie to widoków za wiele tam chyba nie ma, co?
Profil Facebook
 
 
vidraru 
Rosomak


Wiek: 43
Dołączyła: 27 Sty 2017
Posty: 2498
Skąd: Kęty
Wysłany: 2019-07-19, 10:39   

Najbardziej mi się podoba to zdjęcie, przy którym kark sobie trzeba skręcić, by obejrzeć :D :D Ładne tereny, zapamiętamy !
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2019-07-19, 10:59   

vidraru napisał/a:
Najbardziej mi się podoba to zdjęcie, przy którym kark sobie trzeba skręcić, by obejrzeć :D :D Ładne tereny, zapamiętamy !


Jak się go kliknie, to pojawia się w poziomie :D


Sokół napisał
Morawskiego nie znam, aż wstyd, ale o dziwo, jakoś mnie nie ciągnie w te rejony. W sumie to widoków za wiele tam chyba nie ma, co?

Ogólnie jest zalesiony, ale jak się wyjdzie wyżej, robi się przyjemniej i to wielu miejscach. Jest Łysa Góra, Smrk, Pustewny i wiele innych z których są naprawdę rewelacyjne widoki.
Jutro idziemy na Wielki Jawornik, uż chyba trzeci raz 😁 na Jaworniku jest fajna wierza widokowa, coś jak te nasze w Gorcach. Śląski-Morawski jest świetną alternatywą dla Śląskiego, żeby nie chodzić 10 raz w to samo miejsce :sci3
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2019-07-19, 11:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gór Ski 

Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 484
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-07-19, 13:27   

Adrian 17 napisał/a:
Ogólnie jest zalesiony, ale jak się wyjdzie wyżej, robi się przyjemniej i to wielu miejscach. Jest Łysa Góra, Smrk, Pustewny i wiele innych z których są naprawdę rewelacyjne widoki.


I na wyżej wymienione szczyty jak i Jawornik i Jaworowy można się wygodnie dostać się na rowerze .

Już myślałem że byliście na Slaviczu bo jednak leży on poza szlakiem , i trochę to tak jak z Rysianką Schroniskiem które szczytem nie jest
 
 
FasolaNaSzlaku 

Wiek: 43
Dołączył: 12 Maj 2019
Posty: 338
Wysłany: 2019-07-19, 14:30   

...
Ostatnio zmieniony przez FasolaNaSzlaku 2019-07-22, 15:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2019-07-19, 14:44   

FasolaNaSzlaku napisał/a:
A tam na szczyt to chyba nawet nie 1% zagląda tych co przechodzi koło tabliczki (pod)szczytowej ...


Prowadzisz statystyki ? :)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2019-07-19, 18:27   

Pewnie że jest więcej takich po czeskiej stronie Jaworowy i Ostry, te dwa najbliższe które od razu wpadły mi do głowy, a po polskiej choćby Stożek i Równica. Ważne żeby mieć świadomość że schronisko to nie szczyt ;) Dawno temu tak miałem właśnie z Równicą :ops
Na szczycie Slavicza nigdy nie byłem, jak i na szczycie Ostrego i pewnie kilka innych by się znalazło ;)
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-25, 10:33   

Adrian 17 napisał/a:
Jak się go kliknie, to pojawia się w poziomie

Najpierw łeb wykrzywiłem, dopiero potem to przeczytałem :D

Fajne te domki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group