Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Zaproszenie na IX Rajd Prudnik - Pradziad

Autor Wiadomość
opawski1 


Wiek: 26
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 1051
Skąd: Prudnik
Wysłany: 2019-07-01, 09:05   Zaproszenie na IX Rajd Prudnik - Pradziad

ZAPISY NA 9 RAJD PRUDNIK - PRADZIAD!
Zapisy ruszają 1 lipca!



"Prudnik pod Pradziadem" - maj 2019- odległość 37 km



Serdecznie zapraszam forumowiczów na rajd długodystansowy Prudnik-Pradziad. Jeśli ktoś tak jak jak lubi długodystansowe wędrówki, to ten rajd jest świetny! :)
Sam uczestniczę w nim od początku istnienia. Na forum ( i u mnie na stronie) znajdziecie relacje z poprzednich edycji)

10 sierpnia dziewiąta edycja Rajdu Prudnik - Pradziad. Ideą tego zacnego wydarzenia jest pokonanie 60 km w ciągu 15 h wędrując z nisko położonego Prudnika przez Góry Opawskie i Jeseniky na najwyższy szczyt Sudetów Wschodnich - Pradziad (1491 m). Uczestnicy po drodze muszą zmierzyć się z trudnościami górskiej trasy zarówno dystansem jak i dużymi przewyższeniami (około 4000 m), dlatego śmiało możemy powiedzieć, że jest to ultramaraton.

Organizator PTTK Prudnik oraz Tygodnik Prudnicki co roku dba o różnorodność trasy, tak by wędrowcy nie mogli się znudzić. Trasa posiada bardzo duże walory krajoznawcze, zobaczymy historyczne miejsca a przede wszystkim niezapomniane górskie widoki. :)
Po dotarciu na metę uczestnik ma zapewniony powrót autobusem do Prudnika.

Więcej o rajdzie, przebieg trasy oraz jak się zapisać w linku:
INFORMACJE O RAJDZIE
_________________
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/
Ostatnio zmieniony przez opawski1 2019-07-01, 09:08, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
kristoff73 


Wiek: 50
Dołączył: 15 Maj 2019
Posty: 606
Skąd: ST SD KGR TK SB
Wysłany: 2019-07-04, 17:05   

Ten rajd, choć wolę określenie długa wycieczka, jest faktycznie bardzo ciekawy. Kilka lat temu wybrałem się na niego. Jednak wyjechałem zbyt późno, a lasy wokół Kędzierzyna (a konkretnie - sarny) wymusiły wolniejszą jazdę i zrozumiałem, że nie ma sensu jechać do Prudnika. Pojechałem zatem do Vrbna i stamtąd przez Karlovą Studankę dotarłem na Pradeda. Asfaltowa droga na sam szczyt i budynek na nim, a szczególnie jego wnętrze nie przypadły mi do gustu, za to wszystko wokoło - jak najbardziej. Polecam długodystansowcom!
_________________
Бродяга. Снусмумрик. Бомж.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-07-04, 18:03   

A byłby ze Śląska ktoś chętny? Bo w sumie możnaby wystawić jakąś drużynę....
Profil Facebook
 
 
opawski1 


Wiek: 26
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 1051
Skąd: Prudnik
Wysłany: 2019-07-04, 22:30   

Zachęcam :D
Ostatnie miejsca, zostało już tylko 8 miejsc! ;) Potem można liczyć tylko na odsprzedaż miejsca, jeśli ktoś zrezygnuje z listy. Jest jeszcze nie pewna możliwość zapisania się na starcie, ale wtedy powrót z Pradziada trzeba załatwiać sobie samemu.
Podaje linka do listy zapisanych, jest kilka nazwisk z miast Śląska: LISTA
_________________
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/
Profil Facebook
 
 
kristoff73 


Wiek: 50
Dołączył: 15 Maj 2019
Posty: 606
Skąd: ST SD KGR TK SB
Wysłany: 2019-07-22, 21:55   

Tutaj rozwinięcie tego, co napisałem powyżej:

https://www.polskieszlaki...084,praded.html

I kilka zdjęć, których, to już tradycja, nie udało się załadować:






A gdzie ta mała górka o wysokości 1491 m n.p.m. ???




_________________
Бродяга. Снусмумрик. Бомж.
Ostatnio zmieniony przez kristoff73 2019-07-22, 21:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga