Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Beskid Śląsko-Morawski pełen niespodzianek. Diabelski Młyn-Tancerz-Radegast-Radhoszcz

Autor Wiadomość
panna_aga 


Dołączyła: 14 Maj 2019
Posty: 64
Skąd: Ustroń/Cieszyn
Wysłany: 2019-05-15, 21:11   Beskid Śląsko-Morawski pełen niespodzianek. Diabelski Młyn-Tancerz-Radegast-Radhoszcz

Beskid Śląsko-Morawski nigdy nie był na moim celowniku. Choć mam go w zasięgu 50 kilometrów, to swoje górskie eskapady wolałam planować gdzie indziej. Bo przecież te góry jakieś malownicze nie są, rzadko częstują panoramami i czy ktoś poza Czechami chodzi po szlakach innych ten na Łysą Górę? Owszem, ostatnia wędrówka pokazała, że rodacy także spędzają majówkę u moich absolutnie ulubionych sąsiadów Czechów. Co więcej, moja ostatnia wędrówka ominęła wszystkie możliwe tłumy na majówkę. A już w drodze powrotnej zastanawiałam się, dlaczego bywam tutaj tak rzadko?

O istnieniu miejscowości Trojanovice nie miałam pojęcia do 3 maja Anno Dommini 2019, kiedy to padło pytanie: - Gdzie jedziemy?

Trasa, którą wybrałam, liczyła niespełna 24 kilometry, a jej pokonanie zajęło 8 godzin, nie wliczając w nie przerw. Było sporo dreptania w lesie...ale jakim lesie! Bukowym, jodłowym, świerkowym, gęstym, jasnym i ciemnym też. :-o Zmieniał się z każdym kilometrem, a ja miałam wrażenie, że wędruję w jakiejś nieziemskiej przestrzeni. :-)

Spontaniczny wypad w czeskie góry przyniósł kilka niespodzianek. Chodźcie poczytać tutaj>>> a poniżej zostawiam kilka zdjęć na zachętę.

Do zobaczenia na szlaku!
Agnieszka











_________________
www.zgoramiwtle.pl
www.instagram.com/pannaaga
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-15, 21:21   

O jaka fajna zachęta do skoczenia na bloga! Super!

A relacja fajna. Niby też nie mam daleko, ale też odkładane te góry, jedynie na Lysej Horze byłem. Ale tak samo odkładam odwiedziny Jury, którą mam w podobnej odległości.
I witaj na forum :)
 
 
panna_aga 


Dołączyła: 14 Maj 2019
Posty: 64
Skąd: Ustroń/Cieszyn
Wysłany: 2019-05-15, 21:40   

Hej! :-) Łysa Góra króluje w tej części Beskidów, ale warto także odkrywać ich inne zakątki. Za każdym razem postanawiam sobie, że będę częściej wracać i odkrywać kolejne szlaki, a wychodzi jak zawsze. :-) Pozdrawiam!
_________________
www.zgoramiwtle.pl
www.instagram.com/pannaaga
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2019-05-16, 07:17   

Fajne :)

Piękny element skalny na zdjęciu, a tego z rogami widziałem na żywo, byłem na części tej trasy.

Widzę na Twym blogu, że sporo gór odwiedzasz. Pisz a będziesz czytana !

:)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5770
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-05-16, 16:02   

też stosowałem na innych forach takie zachęty do wejścia na bloga, ale Sokół namówił mnie na bezpośrednie wrzucanie relacji na forum.

Relacja fajna, ale jakoś się nie mogę przekonać do tamtejszych rejonów. Wolę Gorce, Wyspowy i Sądecki.
Profil Facebook
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-16, 16:42   

Sebastian Słota napisał/a:
ale Sokół namówił mnie na bezpośrednie wrzucanie relacji na forum.

Dla mnie najfajniejsza wersja relacji. Ale już były dyskusje, niech każdy wrzuca jak chce. Choć pełne relację czyta się najciekawiej i najlepiej się dyskutuje o nich.
panna_aga napisał/a:
Łysa Góra króluje w tej części Beskidów, ale warto także odkrywać ich inne zakątki.

Mnie jakoś kolejne relację raczej do tego rejonu zniechęcają. Ot szukam miejsc bardziej dzikich, z mniejszą ilością turystów. Wystarczy mi Lysa odwiedzona, choć w jej rejon może jeszcze wrócę.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2019-05-16, 18:40   

Szliśmy tą trasą 1 maja 😁 prawie się spotkaliśmy 😉
Tyle że ty byłaś sama na szlaku, a my mieliśmy małe tłumy ...
Genialne tereny, odwiedziłaś źródełko koło Czarciego Młyna
Kkawalek obok jest miejsce godne odwiedzenia Wielki Jawornik z fajną wieżą i Ondrzejnik po sąsiedzku itd.
Jesteśmy sąsiadami 👍
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2019-05-16, 18:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2019-05-16, 18:54   

Też, jak Sebastiana, mniej jakoś ciągnie mnie w te tereny. Dużo lasów, w tym iglastych, mniej widoków, sporo fragmentów po asfalcie i różnego rodzaju drogach. Dlatego dwa ostatnie wypady w te (szeroko rozumiane) okolice to zdecydowanie rower. I na rowerze o wiele bardziej te góry mi się podobają!
Weszłaś może do któregoś z tych zabytkowych budynków na Przełęczy Pustevny? W środku są równie malownicze.
 
 
Gór Ski 

Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 484
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-05-17, 10:11   

Wiolcia napisał/a:
Dużo lasów, w tym iglastych, mniej widoków, sporo fragmentów po asfalcie i różnego rodzaju drogach.


Za te lasy iglaste są w bardzo dobrej kondycji , tak zdrowych świerków nie spotka się w Beskidach Gorcach Tatrach nie wiem czemu tam te lasy tak dobrze wyglądają a u nas wymierają .
I te pasmo jest bardzo fajne dla osób rozpoczynających przygodę z Górami na rowerze , całą przedstawioną można bez większych problemów zrobić na Rowerze .
Rejony te również popularne są na Turystykę wózkową
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-05-17, 11:24   

Fajny debiut, chociaż... jak już przedmówcy wspomnieli, relacja w całości będzie miała zdecydowanie większe wzięcie, tym bardziej, że ciekawie piszesz, co też z automatu spowoduje, że ludzie będą zaglądać na Twojego bloga. Choćby po to, żeby przeczytać inne, starsze wpisy.
Pomyśl o tym na przyszłość.
Profil Facebook
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2766
Skąd: Tychy
Wysłany: 2019-05-24, 16:44   

Mnie też Beskid Śląsko-Morawski nie przekonuje. Byłem kilkanaście razy...mało widokowe pasmo....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group