Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów

Autor Wiadomość
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-04-14, 21:03   Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów

Ostatnio zmieniony przez sokół 2019-04-15, 14:00, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2019-04-28, 21:16   

Tłumy. Spałem raz...pod schroniskiem, bo o 18tej (w sierpniowy weekend) już w przedsionku ludzie zajmuję podłogę pod spanie.
Ale miło wspominam wieczór...i bardzo nie miło poranek :D był ciężki.

widok po pobudce:


cudo!
Ostatnio zmieniony przez laynn 2019-04-28, 21:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gar 

Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 834
Skąd: Orzegów
Wysłany: 2019-04-28, 21:40   

Noclegi zamawia się z półrocznym wyprzedzeniem - wynik popularności. O 18-tej czasami są już nawet zajmowane ławy przed schroniskiem dla celów noclegowych. Bardzo dobrze wspominam obsługę - robili cuda, żeby jakoś poukładać nadprogramowe 130 osób.
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2019-04-28, 21:54   

Ja tam jak teraz tak pomyślę, to spałem tam najwięcej razy ze wszystkich schronisk w których spałem. Zawsze byłem zadowolony, pomimo, że w większości to było spanie jak śledzie w beczce. Chociaż dwa razy zdarzyło mi się spać jak ludzi w sali głównej spało maksymalnie z 10-15 osób. :) A raz się nawet na pokój załapałem i to w zasadzie bez rezerwacji. Było to w Święta zaraz po Wigilii, wtedy w schronisku było całkiem pusto. Tylko, że w środku nocy i tak wróciłem do sali głównej na glebę, bo w pokoju zrobiła się straszna sauna, nawet otwarte okno nie pomagało. Chociaż podejrzewam, że teraz to już i nawet w święta tam pełno ludzi, bo jednak góry przez ostatnie 7 lat trochę się spopularyzowały, zwłaszcza takie miejsca, ale kiedyś bym z miłą chęcią jeszcze sprawdził. Chociaż w tygodniu po sezonie też nie powinno być tak źle. ;)

Jedzenie takie sobie, ale zawsze miło i przyjemnie i wieczorami mimo tego tłoku całkiem przyjemnie. :)
 
 
_Sokrates_ 


Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2015
Posty: 1600
Skąd: Białystok
Wysłany: 2019-04-28, 21:56   

Syf, kiła i mogiła. Osrane kible i zawalone ludźmi korytarze. Wynik najlepszego w polskich Tatrach położenia. Raczej nigdy tam nie przenocuje ale piwo nie raz piłem i pewnie nie raz wypije z przyjemnością z racji "widoków".
_________________
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2019-04-28, 21:58   

Ja z miłą chęcią powtórzę spanie pod schroniskiem. Choć kolejka do kibla, kiedy ciśnie Cię dwójka... :D
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2019-04-28, 22:06   

Nie polecam. Lepsze warunki noclegowe są na Potrójnej. ;)
Po pierwszej nocy zrezygnowałem z drugiego noclegu, co wzbudziło radość u jednej osoby bez rezerwacji.
Śpiący na łóżkach zazdroszczą innym gleby, ci na glebie niepotrzebnie zazdroszczą tym na łóżkach.
To było 7 lat temu. Obecnie chyba standard się poprawił.
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
creamcheese 

Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 497
Wysłany: 2019-04-29, 09:33   

_Sokrates_ napisał/a:
Syf, kiła i mogiła. Osrane kible i zawalone ludźmi korytarze.

Wychodząc wieczorem z kibla zalanego moczem przeciskać się trzeba z tym moczem na klapkach po śpiworach śpiących. W kuchence syf wyłazi ze zlewozmywaka i obficie zrasza tych co w kuchence spać zalegli. Na stołówce w niedzielę msza a wokół porozrzucane odpadki, skarpety śmierdzące pod stołami. Atmosfera nie do podrobienia
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1891
Wysłany: 2019-04-29, 16:18   

Nie spałem, z gastronomii korzystałem wielokrotnie. Nie było tragedii, ale...

Przypadek 1: Jakiś dzieciak chciał około południa zamówić jajecznicę. Nie dostał, bo była dostępna tylko na śniadania. Wbicie jajek na patelnię potrafi być jednak wyzwaniem.

Przypadek 2: Pani w środku dnia wyprasza gości z sali jadalnej, bo ona teraz będzie sprzątać.
 
 
telefon 110 


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wysłany: 2019-04-29, 17:06   

Furaż na poziomie (schabowy jeden z lepszych w Tatrach).
Nadmiar energii teraz (elektrownia) i w związku z tym czasem za ciepło.

Zdarzało się że dostrzegałem panikę i popłoch w oczach obsługi powodowaną ilością chętnych do podłogi.
Ostatnio zmieniony przez telefon 110 2019-04-29, 17:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2019-04-30, 11:43   

Żeby normalnie zanocować w Tatrach, to trzeba mieć farta ... Próbowałem kilka razy (pół roku na przód) i zawsz była tak gówniana pogoda że szkoda było wogole jechać :--/
Ale jak każdy, byłem tam parę razy i w Piątce mają naprawdę dobrą kuchnie
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2019-04-30, 12:15   

telefon 110 napisał/a:
Zdarzało się że dostrzegałem panikę i popłoch w oczach obsługi powodowaną ilością chętnych do podłogi.


Spałem tam w pokoju ( na ziemi i w łóżku ), spałem na korytarzu, spałem na schodach, nie spałem na stole.

I mam stale czarne wizje - pożar w tym budynku i wybuch paniki wśród towarzystwa. Tam ludzie zadepczą się na schodach.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Gór Ski 

Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 484
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-05-06, 11:32   

Vision napisał/a:
Chociaż podejrzewam, że teraz to już i nawet w święta tam pełno ludzi, bo jednak góry przez ostatnie 7 lat trochę się spopularyzowały, zwłaszcza


Fakt z dziesięć lat temu w sezonie często spałem bez rezerwacji w pokojach , fajnie miejsce szczególnie zima gdzie można zrobić fajne wycieczki narciarskie
 
 
Homunculus 
Mlekoman


Dołączył: 30 Mar 2017
Posty: 336
Wysłany: 2019-05-11, 17:05   

Najbardziej zajebiaszcze schronisko w Tatrach , wszędzie blisko a widoczki cudne :)
Spałem tam dosłownie wszędzie dziesiątki razy ale jeszcze nigdy w pokoju , ponieważ rezerwacje są z rocznym wyprzedzeniem i nie zawracam sobie tym głowy. :D
Podczas pogodnych wekendów jak sie póżno przyjdzie , to o noclegu na glebie w środku można zapomnieć, pozostaje tylko spanko przed schroniskiem :) , najgorzej jak w nocy zacznie padać to jest problem ponieważ tam nie ma zbytnio wysunietego zadaczenia :zly
Ogólnie to
noclegi na glebie są a to chyba najważniejsze , wrzątek pod dostatkiem , toalety z prysznicem tak że jest wszystko co trzeba :)
Na temat kuchni to się osobiście nie wypowiadam jedni narzekają , a dla innych to trzy gwiazdki w skali Michelin , i jeszcze jakiś czas temu wprowadzili nowoczesny system bluetooth albo Wi Fi przywoławczy wydawania posiłków - zamawiąjacy dostaje takie plastikowe coś , co świeci i vibruje :usmi
Polecam
 
 
maurycy 


Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 891
Skąd: Bielsko okolice
Wysłany: 2019-12-24, 14:59   

Homunculus napisał/a:
Najbardziej zajebiaszcze schronisko w Tatrach , wszędzie blisko a widoczki cudne :)
Spałem tam dosłownie wszędzie dziesiątki razy ale jeszcze nigdy w pokoju , ponieważ rezerwacje są z rocznym wyprzedzeniem i nie zawracam sobie tym głowy. :D
Podczas pogodnych wekendów jak sie póżno przyjdzie , to o noclegu na glebie w środku można zapomnieć, pozostaje tylko spanko przed schroniskiem :) , najgorzej jak w nocy zacznie padać to jest problem ponieważ tam nie ma zbytnio wysunietego zadaczenia :zly
Ogólnie to
noclegi na glebie są a to chyba najważniejsze , wrzątek pod dostatkiem , toalety z prysznicem tak że jest wszystko co trzeba :)
Na temat kuchni to się osobiście nie wypowiadam jedni narzekają , a dla innych to trzy gwiazdki w skali Michelin , i jeszcze jakiś czas temu wprowadzili nowoczesny system bluetooth albo Wi Fi przywoławczy wydawania posiłków - zamawiąjacy dostaje takie plastikowe coś , co świeci i vibruje :usmi
Polecam

Moge powiedziec, ze z wiekszoscia spostrzezen sie zgadzam. Schronisko dostalo potezny zastrzyk gotowki na modernizacje (kierunek eko) z Uni, i widac efekty na plus 😀. Maja chyba najlepsza kuchnia chroniskowa w Tatrach. Polecam szczegolnie np. kotlet zestaw. Lepszy niz w niejednej restauracji na dole. Ceny tez calkiem przystepne, majac na uwadze fakt, ze nie mna dojazdu pod samo schronisko.
Dodam, ze czasami uda sie zarezerwowac spanie, z dnia na dzien. Tak jak to nam sie teraz (21 do 23 grudnia)
udalo 😁. Z czego wyszedl fantastyczny Kozi Wierch, w oblednie genialnych warunkach pogodowo- widokowych. :lol
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group