Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Schronisko PTTK na Markowych Szczawinach

Autor Wiadomość
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2019-04-14, 21:40   Schronisko PTTK na Markowych Szczawinach

Ostatnio zmieniony przez vidraru 2019-04-15, 20:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-04-24, 16:10   

Korzystałem z usług raz - w lipcu z ekipą. Pokoje przyzwoite, łazienki eleganckie. Ceny jadła i napitków powalają. Jakość trochę mniej. Klimat taki, że nawet wieczorem nie pośpiewaliśmy..
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
_Sokrates_ 


Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2015
Posty: 1602
Skąd: Białystok
Wysłany: 2019-04-27, 15:20   

Nocowałem raz, kilka lat temu. Środek zimy, schronisko puste, pod okna podchodzą miejscowi (sarny czy tam inne jeleniowate). Z tego co pamiętam to woda nie była za specjalnie ciepła, za to żarcie w miarę dobre.
_________________
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
creamcheese 

Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 497
Wysłany: 2019-04-29, 09:38   

Ja dla odmiany nocować chciałem latem... w drodze z Krupowej, na ciężko, pot lał się ze mnie niemiłosiernie przy podchodzeniu na Babią z Krowiarek, później w dupę przy schodzeniu do Markowych...plan...nocuję tutaj. W jadalni tłum gęsty i warczące lolity w okienkach. Gleba będzie??? Czekać!! Ruskie dwa razy!!!
Posiedziałem chwilę, odsapnąłem, przebrałem się w suche ciuchy i poczłapałem przez Mędralową do Głuchaczek.
Dzięki Ci, o Markowe, że poznałem przeuroczą bazę w Głuchaczkach!!
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8288
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2019-04-29, 11:20   

Jest drogo, tłocznie, cienkie ściany przez które wszystko słychać. Natomiast na plus: za czystość, porządek, ciągłą ciepłą wodę pod prysznicem oraz szybką reakcję na maile. Obsługa sama zaproponowała odgrzanie jedzenia, jest kuchnia turystyczna z czajnikiem, suszarnia i przechowalnia bagażu, czyli to, czego w wielu innych "klimatyczno-górskich" obiektach nie ma.
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
gar 

Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 835
Skąd: Orzegów
Wysłany: 2020-05-01, 12:26   

Schronisko opublikowało taki tekst:

"Stosując się do wytycznych Ministerstwa Rozwoju na dzień 29.04 przedstawiamy pierwsze zasady udzielania noclegów w naszym obiekcie - od 4.05.2020 do odwołania...
1. „Liczba miejsc określana jest jako liczba pokoi x 2 osoby.” -W związku z tym udzielamy noclegów jedynie w pokojach Dwuosobowych z obowiązkowym zakupem pościeli. Wszystkie sale wieloosobowe zostają przekształcone w pokoje dwuosobowe.
2. W obiekcie będą mogły przebywać osoby wyłącznie zameldowane.
3. Doba noclegowa od godz. 15 do 10 rano dnia następnego.
4. Po przybyciu do naszego obiektu osoby chętnej na nocleg - wykonamy pomiar temperatury oraz będziemy wymagać wypełnienia ankiety epidemiologicznej. W przypadku podwyższonej temperatury lub jeżeli ankieta będzie wskazywała na ryzyko zastrzegamy sobie prawo do odmówienia noclegu.
5. Każdej osobie zostaną przedstawione obowiązujące zasady i obostrzenia na terenie obiektu związane z Covid-19.
Niestety tak to wygląda na chwilę obecną. Prosimy o zaniechanie komentarzy- że chcemy zrobić hotel ze schroniska. Pamiętajcie, że to są Obostrzenia nakładane na każdy obiekt noclegowy w Polsce. Niestety nie wiemy ile ta sytuacja potrwa ..."

Ja tutaj skomentuję skoro tam nie wolno. Wg mnie czytanie ze zrozumieniem szwankuje. Ilość osób zakwaterowanych w obiekcie liczone pokój x 2 osoby odnosi się do całego obiektu, a nie do 1 pokoju. Chodzi o to aby w obiekcie nie było za dużo ludzi.
Jeśli przyjdę w 3 osoby (ja i dwójka dzieci) to jak mnie zakwaterują ? Przecież dziecko nie będzie spało samo w pokoju. Analogicznie przy 2 rodzicach i 3 dzieci. Przy takim rozumowaniu schroniska jakie zaprezentowano wszystkie rodziny "nieparzyste" nie będą przyjmowane na nocleg ?
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8288
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2020-05-03, 00:49   

Nie dość, że nie przyjmą, to jeszcze doliczą pościel :P Każdy pretekst jest dobry, aby złupić turystę ;)
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Gór Ski 

Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 484
Skąd: Katowice
Wysłany: 2020-05-05, 09:58   

Pudelek napisał/a:
Nie dość, że nie przyjmą, to jeszcze doliczą pościel :P Każdy pretekst jest dobry, aby złupić turystę


a większość ani jednej osoby nie przyjmie , co to za łupienie z tyloma zakazami ?
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8288
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2020-05-05, 10:54   

Większość schronisk się otwiera (część już od wczoraj), na niektórych stronach znalazłem informację, że rodziny przyjmują razem w liczbie większej niż 2 osoby. Więc Markowe trochę poszalały ze swoimi ściśnięciami...
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1909
Wysłany: 2020-05-05, 20:18   

Rezerwowałem dzisiaj pokój trzyosobowy w hotelu i nikt się nie pytał, czy to rodzina.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14318
Wysłany: 2020-05-05, 20:37   

Bo wszyscy P... to jedna rodzina.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9349
Wysłany: 2020-05-05, 20:47   

Prezes napisał/a:
Rezerwowałem dzisiaj pokój trzyosobowy w hotelu i nikt się nie pytał, czy to rodzina.


Jak zapytają to nie zarobią ;)
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8288
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2020-05-05, 22:35   

Prezes napisał/a:
Rezerwowałem dzisiaj pokój trzyosobowy w hotelu i nikt się nie pytał, czy to rodzina.

sprawdzą na miejscu. Jak nie będziesz miał aktu ślubu albo chociaż zaświadczenia od proboszcza to wywalą. Zaliczki (jeśli dawałeś) nie zwrócą, bo powiedzą, że ich oszukałeś :lol Tak samo można zrobić niezłe wałki z temperaturą - przychodzi ktoś, mierzymy mu temperaturę zepsutym termometrem i stwierdzamy, że za wysoka. Kolejna próba tak samo... No to wypad. A w tym czasie weźmiemy kogoś innego, oczywiście nie oddając kasy :lol
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1909
Wysłany: 2020-05-06, 07:23   

Pudelek napisał/a:
Jak nie będziesz miał aktu ślubu albo chociaż zaświadczenia od proboszcza to wywalą.

To chyba w ramach walki z konkubinatem :D

A tak serio - wątpię, żeby ta zasada związana z rodzinami miała jakiekolwiek uzasadnienie prawne, to raczej jakaś regulacja wewnętrzna.
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8288
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2020-05-06, 11:42   

Skoro prawo zakazuje spotkań z osobami z którymi nie mieszkasz, to logiczne jest, że nie możesz się z nimi spotykać również w pokoju. Choć wiem, że niektóre schroniska dopuszczają dwie obce osoby w pokojach wieloosobowych, najwyraźniej zakładając, że to tak duża przestrzeń, iż się z nimi nie spotykasz.
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime