Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Kogo Waligóra?

Autor Wiadomość
kefir 

Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 114
Wysłany: 2018-05-14, 21:11   Kogo Waligóra?

Pogoda – żyleta.

Na prawdę rzadko się zdarza żeby przez cały dzień było bezchmurne niebo. Wyjechaliśmy po 6: rano i dobrze, że przed Wrocławiem Ewa spojrzała na GPS, bo byśmy pojechali do Andrzejówki 100 km dalej… Byłaby powtórka z Radziejowej.

Czytałem o stromiznach w Górach Kamiennych, ale muszę przyznać, że podejście na Waligórę i Ruprechticky Spicak mnie zaskoczyło i mogę je porównać do Szczebla, czy Laskowej.


Mamo, ja idę trudną drogą, a Ty idziesz łatwą


Sami na szczycie


Ruprechticy Spicak… wcześniej oczywiście minęliśmy odbicie i musieliśmy kilka minut wracać


Wieża na Szpiczaku


panorama z wieży na Waligórę


Góry Stołowe łatwo rozpoznać


Najwyższe wzniesienie po prawej to Śnieżka


Na ostatnim planie – Wielka Sowa


Klasyczne zdjęcie Andrzejówki i Waligóry

Jak na niedzielę wolną od handlu, łatwość z dojazdem do schroniska, krótkie podejście na szczyty i taką pogodę to ludzi jak na lekarstwo. Mieliśmy robić dłuższe kółeczko, ale drzemki, błądzenie i postoje zmusiły nas do wybrania krótszej trasy. Plan jednak i tak uważam za zrealizowany w 100%. Najwyższy szczyt Gór Kamiennych i Suchych, oraz czeskich Gór Suchych zdobyty, wieża widokowa, Norbert 99% trasy na nogach. Tak w ogóle jak w jednym miejscu zobaczyliśmy wychodnie skalną to Norbert krzyknął „O nie! Przecież nie wzięliśmy z domu liny! I jak my się będziemy teraz wspinać?”

I tak po całym dniu spędzonym za kółkiem i w górach mogę się zregenerować przywiezionymi ze schronu browarami – Wołkiem z Browaru Miedzianka i Skalakiem z Rohozeca.
_________________
http://summitate.wordpress.com/

"Polacy rozpoczęli tę grę i oni powinni ją zakończyć." Simone Moro
 
 
włodarz 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 2649
Skąd: Góry Sowie
Wysłany: 2018-05-15, 19:15   

kefir napisał/a:
Czytałem o stromiznach w Górach Kamiennych, ale muszę przyznać, że podejście na Waligórę i Ruprechticky Spicak mnie zaskoczyło


Takie podejścia w Kamiennych to normalka.

A tu muszę sprostować. Na ostatnim planie jest Ślęża. :-)
[/quote]
_________________
Sudeckie Ilustracje
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group