Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Kraków na pograniczu dnia i nocy

Autor Wiadomość
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5830
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-02-11, 08:15   Kraków na pograniczu dnia i nocy

Styczniowy krótki dzień, niewiele dłuższy od ośmiogodzinnego dnia pracy. Wydawać by się mogło, że jedziemy do pracy - jest szaro, wracamy z pracy - robi się już ciemno i że to nas trochę męczy i tak rzeczywiście jest, tym bardziej, jak się mieszka w Krakowie, gdzie pochmurne zimowe dni nie są rzadkością, a do tego swoje trzy grosze dokłada męczący smog. Jednym z moich sposobów na podniesienie poziomu endorfin w te krótkie dni w mieście są poranne i popołudniowe przejażdżki rowerem przed i po pracy w poszukiwaniu kadrów z pogranicza dnia i nocy. Pracuję w godzinach 8-16 w centrum Krakowa i w związku z tym wybranie się w ten krótki dzień nad Wisłę czy na Wawel nie stanowi problemu, tym bardziej, że jak stali czytelnicy bloga dobrze wiedzą, nie mam problemów z porannym wstawaniem.

Styczniowy krótki dzień, niewiele dłuższy od ośmiogodzinnego dnia pracy. Wydawać by się mogło, że jedziemy do pracy - jest szaro, wracamy z pracy - robi się już ciemno i że to nas trochę męczy i tak rzeczywiście jest, tym bardziej, jak się mieszka w Krakowie, gdzie pochmurne zimowe dni nie są rzadkością, a do tego swoje trzy grosze dokłada męczący smog. Jednym z moich sposobów na podniesienie poziomu endorfin w te krótkie dni w mieście są poranne i popołudniowe przejażdżki rowerem przed i po pracy w poszukiwaniu kadrów z pogranicza dnia i nocy. Pracuję w godzinach 8-16 w centrum Krakowa i w związku z tym wybranie się w ten krótki dzień nad Wisłę czy na Wawel nie stanowi problemu, tym bardziej, że jak stali czytelnicy bloga dobrze wiedzą, nie mam problemów z porannym wstawaniem.

Dzień pierwszy


Zdjęcia robione o poranku oraz wieczorem po dwóch dniach silnych wiatrów, które rozwiały unoszący się nad Krakowem smog i zapewniły dobrą przejrzystość powietrza. Rano przejechałem przez Rynek i pod Wawelem i potem Bulwarami Wiślanymi pod Zabłocie.


Sukiennice




Kościół Mariacki na Rynku Głównym


ul. Grodzka


nad Wisłą pod Wawelem


nad Wisłą pod Wawelem


Bulwary Wiślane, kościół na Skałce i hotel Forum


poranny jogging


Bulwary Wiślane na wysokości Zabłocia






Most Kotlarski

Po południu wybrałem się w rejon Galerii Plaza i Decathlonu.





Wracając do domu zahaczyłem o Park Strzelecki, w którym postawiona była świetlna dekoracja bożonarodzeniowa, z krakowskimi elementami (Lajkonik). Postanowiłem trochę poeksperymentować z bokehem i zabawić się z nieostrością, tworząc lekko odrealnione zdjęcia. Efekt poniżej, w postaci zbliżeń na Lajkonika i jego czapkę.







Dzień drugi


Mgliste pejzaże nadwiślańskie







Dzień trzeci


Ponownie przejażdżka przez Stare Miasto i nad Wisłę, ale tym razem trochę dalej, w rejony Dąbia. Budzący się dzień na Rynku i piękny wschód słońca nad Wisłą.


Rynek Główny











W rejonie Grzegórzek codziennie o świcie i zmierzchu przelatują stada ptaków. Ptaki te nocują na drzewach nad Wisłą, rano lecą na północ, a wieczorem wracają na nocleg na nadwiślańskie drzewa. Nie latają o ściśle określonych godzinach, lecz dostosowują się do pory dnia, jakby miały wbudowany "wyłącznik zmierzchowy". Zimą, gdy dzień jest krótki, przelatują właśnie około godziny 16.



Dzień czwarty


Na koniec zdjęcia z poranka nad Wawelem. Pochmurne niebo i płonący horyzont, a na deser Tatry widoczne ze wzgórza wawelskiego.














Kościół Bożego Ciała

Sebastian Słota
Profil Facebook
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-11, 11:21   

Taki Kraków jest..ładny. Fajne to zdjęcie ze słupem wysokiego napięcia :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group