Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Z miasta w góry, czyli Ćwilin i Śnieżnica z małym dodatkiem

Autor Wiadomość
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2013-08-29, 22:20   Z miasta w góry, czyli Ćwilin i Śnieżnica z małym dodatkiem

Na pożegnanie wakacji wybrałam się z koleżanką w Beskid Wyspowy sprawdzić, czy jesień już zagościła w górach. Mimo kiepskiej widoczności udało się nam wdrapać na dwie "wyspy": Ćwilin i Śnieżnicę.



Krótka fotorelacja tutaj: https://picasaweb.google....CIGRvfa8q-_9zwE
 
 
BesKid 


Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 246
Wysłany: 2013-08-30, 12:21   

Ćwilin jest fajny, polanka idealna na wschód / zachód słońca co niestety widać, że jest praktykowane po ilościach śmieci.

Ośrodek rekolekcyjny zamknięty? Dziwne. W tym roku spędzaliśmy tam...sylwestra.
Ale było ostro :rol
_________________
--------------
***///***
--------------
 
 
vertigo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-30, 12:22   

BesKid napisał/a:
W tym roku spędzaliśmy tam...sylwestra.
Ale było ostro :rol


Rzeczywiście było ostro. Bo w tym roku Sylwestra jeszcze nie było :P
 
 
BesKid 


Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 246
Wysłany: 2013-08-30, 12:32   

vertigo napisał/a:
BesKid napisał/a:
W tym roku spędzaliśmy tam...sylwestra.
Ale było ostro :rol


Rzeczywiście było ostro. Bo w tym roku Sylwestra jeszcze nie było :P


Strasznie Pan ostatnio czepialski, strach napisać cokolwiek :---/
_________________
--------------
***///***
--------------
 
 
vertigo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-30, 12:34   

BesKid napisał/a:

Strasznie Pan ostatnio czepialski, strach napisać cokolwiek :---/


oj tam, oj tam ;)
 
 
BesKid 


Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 246
Wysłany: 2013-08-30, 12:42   

vertigo napisał/a:
BesKid napisał/a:

Strasznie Pan ostatnio czepialski, strach napisać cokolwiek :---/


oj tam, oj tam ;)


Jakoś to toleruję :/
_________________
--------------
***///***
--------------
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-08-30, 22:09   

A co to Wiolcia szukaliście? Chodzi o te skrzyneczki geocaching?
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-08-30, 22:52   

Szkoda, że widoczność nie dopisała, bo slyszalem, ze z Cwilina kapitalne widoki są.

Masakra takie objazdowe wycieczki autem...
Profil Facebook
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2013-08-31, 20:56   

BesKid napisał/a:
Ośrodek rekolekcyjny zamknięty? Dziwne. W tym roku spędzaliśmy tam...sylwestra. Ale było ostro :rol


Też się zdziwiłam, w końcu wtedy jeszcze była końcówka wakacji i myślałam, że jakieś spóźnione turnusy będą się tam kręcić. Zresztą może "zamknięty" to złe słowo, bo teren ośrodka był otwarty, tylko, poza jakąś przygodną panią z dwójką dzieci, która przyszła na trampoliny, nikogo nie było, a stacja turystyczna zamknięta na cztery spusty.
A o sylwestrze może opowiesz?

Piotrek napisał/a:
A co to Wiolcia szukaliście? Chodzi o te skrzyneczki geocaching?


Tak, chodzi o geocaching. W jego ramach są różne projekty, np. kesze na najwyższych wierzchołkach każdego pasma albo okeszowanie cmentarzy wojennych z I wojny światowej. Szlak Twierdzy Kraków też jest jednym z takich projektów, więc połączyliśmy przyjemne z pożytecznym, czyli zwiedzanie i szukanie skrzynek.

sokół napisał/a:
Szkoda, że widoczność nie dopisała, bo slyszalem, ze z Cwilina kapitalne widoki są.

Masakra takie objazdowe wycieczki autem...


No niestety, znów pogoda wypadła blado, a szczyt rzeczywiście jest warty lepszej. Widziałam świetne zdjęcia z zimowego Ćwilina, ze wschodu słońca i zresztą swego czasu miałam taki plan, by tam zimą zawitać, ale choroba pokrzyżowała plany. Na razie byłam tam dwa razy latem, więc może warto zmienić porę roku, by przejrzystość była lepsza.
Objazdowe wycieczki autem... Szkoda nawet komentować. Oby po quadach i crossach ta moda nie stała się normą...
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2013-08-31, 21:36   

Myślałam, że dopatrzę się jesieni, ale tej jeszcze nie ma, ech no jakoś nie chce przyjść ;)
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2013-08-31, 21:41   

Malgo Klapković napisał/a:
Myślałam, że dopatrzę się jesieni, ale tej jeszcze nie ma, ech no jakoś nie chce przyjść ;)


Też miałam taki plan, by tej jesieni poszukać, ale póki co za wcześnie jest. Ale myślę, że już niedługo :)
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2013-08-31, 21:44   

Łudzę się, że jak pojadę w połowie września w Tatry, to zobaczę je w jesiennej odsłonie, ale to chyba jeszcze za wcześnie :/
 
 
mieciur 


Wiek: 39
Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 108
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2013-08-31, 21:49   

Ja myślę, że w połowie września to może być w sam raz. Nie wiem jak tam w Tatrach ale w Gorcach to już widać jesień. Jak byłem 15 sierpnia na Turbaczu to już na halach borówki czerwieniały i kwitły wrzosy. Jakoś w tym roku wszystko jest wcześniej...
 
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2013-08-31, 21:51   

Malgo Klapković napisał/a:
Łudzę się, że jak pojadę w połowie września w Tatry, to zobaczę je w jesiennej odsłonie, ale to chyba jeszcze za wcześnie :/

To chyba eksperci od Tatr muszą podpowiedzieć, ale ostatnio koleżanka po wizycie w Tatrach mówiła mi, że trawy już rudzieją. Zresztą z kilku wrześniowych wycieczek w Tatry kiedyś tam kojarzę je raczej jako jesienne.
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2013-08-31, 22:00   

U mnie też już jesiennie, ale to może rzeczywiście te drzewa chore, sama nie wiem, ale jakoś mi tęskno do barw jesieni :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang