Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

najwyższy szczyt Jaworzna - Góra Przygoń, bez liny

Autor Wiadomość
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5537
Wysłany: 2013-08-12, 13:30   najwyższy szczyt Jaworzna - Góra Przygoń, bez liny

Okres przygotowawczy do wyprawy na najwyższy szczyt Jaworzna obejmował wszechstronne ćwiczenia fizyczne, dla ludzi i dla psów. Przygotowania odbyły się w specjalistycznym zagranicznym ośrodku wysokogórskim.



Końcówka przygotowań to szlifowanie umiejętności czysto technicznych. Tylko mnie udało się pokonać ściankę wspinaczkową - psy okazały się za słabe.



Początej własciwej wyprawy i widok na Górę Przygoń - to ta na wprost. Odległość jest wielka, dlatego wygląda dziwnie. Przed nami trudny do nawigowania leśny teren.



Kiedy roślinność powoli znika wcale nie robi się łatwiej. Poruszamy się drogą usianą pułapkami - szczeliny wodne. Jak widać Junior wpadł w jedną i czeka na pomoc.



Podchodzimy pod pionowe ściany Góry Przygoń - 355m. n.p.m. Zakładamy obóz i czekamy na odpowiednie okno pogodowe.



W optymalnym momencie atak... i szczyt zdobyty.
Na zdjęciu widać drugi co do wielkości szczyt Jaworzna - Grodzisko 351 m. n.p.m.



Powrót był trudny i niebezpieczny, ale się udało... cudem ;)

p.s.
dokładnych info o trasie nie podaję, bo i tak nikt nie dałby rady powtórzyć wyczynu...
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2779
Skąd: Tychy
Wysłany: 2013-08-12, 18:49   

Mam kilka pytań:
1. Czy używałeś butli z tlenem ?
2. Ile zakładałeś obozów ?
3. Czy można spotkać tam niedźwiedzia ?
4. Czy elektryczny pastuch (zdjęcie nr 3), został założony przez filancerię, coby tam nikt nie chodził ?

sprocket73 napisał/a:
Grodzisko 351 m. n.p.m.

Zapomniałeś dodać zero na końcu.

sprocket73 napisał/a:
bo i tak nikt nie dałby rady powtórzyć wyczynu...

To akurat prawda. Zbyt mordercze przygotowania i słaba kondycja aby te 2 szczyty zdobyć.
Ostatnio zmieniony przez Tępy dyszel 2013-08-12, 18:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5537
Wysłany: 2013-08-12, 19:00   

Tępy Dyszel napisał/a:
1. Czy używałeś butli z tlenem ?

nie... za to zużyliśmy prawie cały tlen z atmosfery
Tępy Dyszel napisał/a:
2. Ile zakładałeś obozów ?

cztery, plus piąty szturmowy - jak przystało na szczyt z "korony"

Tępy Dyszel napisał/a:
3. Czy można spotkać tam niedźwiedzia ?

można spotkać znacznie gorsze zwierza, np. wędkarze, którzy bronią dostępu do wodopoju; rolnicy, którzy prawie nas pobili, jak psy weszły na ich pole

Tępy Dyszel napisał/a:
4. Czy elektryczny pastuch (zdjęcie nr 3), został założony przez filancerię, coby tam nikt nie chodził ?

to o czym piszesz to prawdopodobnie zasieki na kosmitów... chociaż i tak wylądowali (kręgi w zbożu, budowle o kosmicznych kształtach)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-08-12, 22:01   

A ilu Szerpów musieliście zatrudnić?
Czy Moro ze swoim helikopterem śmigał gdzieś w okolicy?
Czy spróbujecie (niewątpliwie pierwszego) zimowego wejścia?
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2013-08-12, 22:03   

No, zajebista wyrypa! Zapamiętam ją na długo :-)
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2013-08-12, 23:04   

Czemu odnoszę dziwne wrażenie sprocket73, że sposób w jaki opisałeś swoją wyprawę nawiązuje do mojej z Tatr? :dev Ewidentnie widać tu aluzję ;) , cieszy mnie to że w końcu zacząłem inspirować ludzi :hur6 . Mam jeszcze 2 pytania : Gdzie Twój kask? Czy był wpis w książce wyjść?
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12258
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-08-13, 13:29   

Nie no, spadłem z krzesła. Piękna wyprawa, jeszcze wpisana w kategorię "Góry świata" :rol , kto wie, może teraz jakieś firmy trekkingowe zaczną ten szczyt mieć w swojej ofercie.

Ten Przygoń jest poza moim zasięgiem, ale myslę, że jak poćwiczę, to można się wybrać na te straszne Grodzisko. Tylko czy asekuracja lotna sznurówkami jest tam konieczna? Bo nie wiem,... i czy tam występuje całoroczny lodowiec?
Profil Facebook
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5537
Wysłany: 2013-08-13, 14:05   

Grodzisko może i jest o całe 4 metry niższe... ale nie lekceważyłbym go z tego powodu.
Jako zdobywca obu szczytów, uważam, że technicznie Grodzisko jest o wiele trudniejsze.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2779
Skąd: Tychy
Wysłany: 2013-08-13, 19:25   

Tatrzański urwis napisał/a:
Czemu odnoszę dziwne wrażenie sprocket73, że sposób w jaki opisałeś swoją wyprawę nawiązuje do mojej z Tatr?

Skąd ta teza ?

Tatrzański urwis napisał/a:
Mam jeszcze 2 pytania : Gdzie Twój kask? Czy był wpis w książce wyjść?

sprocket73 na Twoje pytanie nie odpowiedział. Brak odpowiedzi jest odpowiedzią ;)

sokół napisał/a:
kto wie, może teraz jakieś firmy trekkingowe zaczną ten szczyt mieć w swojej ofercie.

Przygoń & Grodzisko Harcore Winter Expedition.

sprocket73 - jesteś za montażem sztucznych ubezpieczeń na Grodzisku lub Przygoniu ? A może jakaś via ferrata...?

Ps. ;)
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5537
Wysłany: 2013-08-13, 19:47   

Ojej, już odpowiadam. Kasku nie mam. Książka wyjść - nie wiem gdzie jest. Brutalne, ale prawdziwe. A prawda nas wyzwoli!

Tatrzański Urwisie, pisałeś, że masz naturalny dar do wspinaczki. Ok, możesz mieć, ale Twój dar w porównaniu z moim niewiele jest wart, gdyż ja mam naturalny dar spłaszczania góry do której się zbliżam ;) Dlatego, moim zdaniem, nasze relacje nijak do siebie nie nawiązują.

Jestem też przeciwny montowaniu sztucznych ubezpieczeń na najwyższych szczytach Jaworzna. To nie są góry dla stonkowiczów! Pojawią się ubezpieczenia, zaczną walić tłumy, będą wozić koniami (biedne konie), sprzedawać serki i chińskie ciupagi. Teraz sprawa jest jasna - zero komercji, idziesz na własne ryzyko. Tylko dla twardzieli.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-13, 21:30   

Piękna akcja, ja to bym chciał od Pana autograf... :-o Pierwsze zdjęcie dla mnie genialne... :) Nie ma to jak godne przygotowania, a nie takie iście od razu.
Ostatnio zmieniony przez Vision 2013-08-13, 21:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5537
Wysłany: 2013-08-13, 21:48   

Vision napisał/a:
Pierwsze zdjęcie dla mnie genialne...

O tak! Doceniłeś trud przygotowań. Zasługujesz na autograf... i zdjęcie w powiększeniu:

_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
Ostatnio zmieniony przez sprocket73 2013-08-13, 21:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-14, 10:00   

Dzięki, ale zawsze uważałem, że przygotowania są najważniejsze, bez tego ani rusz. W przybliżeniu zdjęcie jeszcze lepsze. :-)

A tutaj proszę o autograf. ;)

 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5537
Wysłany: 2013-08-14, 10:13   

_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-14, 12:44   

Dzięki... gwiżdżę, piszczę, cieszę się. :lol ...ale majtkami rzucał nie będę. ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group