Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

2015.02.28-03.01 Dobrošov, Góry Stołowe i Wambierzyce

Autor Wiadomość
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-03-03, 08:49   2015.02.28-03.01 Dobrošov, Góry Stołowe i Wambierzyce

Zostałem oszukany i to przez 5 portali z prognozą pogody, bo w sobotę i niedzielę miało być w miarę słonecznie, jedynie w sobotę od godziny 15-tej miało trochę popadać i to się sprawdziło z dokładnością do 5 minut! Słońce pojawiło się jedynie na chwilę podczas przejazdu przez Kudowę, potem tylko chmury i mgły, więc i na dobre fotki nie ma co liczyć. Wypad można podzielić na 4 etapy, czyli każdy znajdzie coś dla siebie:
1) Dobrošov (624m) zaliczany do sudeckiego włóczykija,
2) szlak umocnień (bunkrów) Dobrošov,
2) Góry Stołowe: Błędne Skały, Szczeliniec (nocleg), Radkowskie Skały, Skalne Grzyby,
4) Wambierzyce - część chrześcijańska.
Liczyłem na piękny zachód i wschód słońca na Szczelińcu. Wypad nieudany, więc powtórzę go może w maju, gdy prognozy pogody będą przewidywały śnieżyce i wichury. Skalne Grzyby może brzmią romantycznie, lecz nie polecam (szkoda czasu) - jest tu wiele głazów i form skalnych o niewydarzonym kształcie (nie powalają na kolana), Pierwszy raz odwiedziłem Radkowskie Skały i to one mnie najbardziej zachwyciły.

Koniec nudzenia - czas na galerię zdjęć i kilka zdjęć na zachętę:
Jiráskova chata

bunkry

Góry Stołowe (panorama z Tronu Liczyrzepy 919m)

Wambierzyce
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Ostatnio zmieniony przez ceper 2015-03-03, 16:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2015-03-03, 15:49   

Galeria niestety mi się nie włącza. Wyświetla się hasło: "Nie znaleziono strony".

...a pogoda - cóż ;) Bardzo średnia. Ale na jakich prognozach Ty widziałeś słońce?! :)
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
ziaro 


Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2014
Posty: 390
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-03-03, 16:09   

No galeria ma jakiś error. A ta Jiraskova chata bardzo ładna.
_________________
#ziaronaszlaku
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-03-03, 16:25   

Dzięki za zwrócenie uwagi - ja miałem widoczną galerię :)
Poprawiłem widoczność na publiczną (domyślenie w Picasie 3 mam publiczne, zaś na web wrzuciło prywatną).
nes_ska napisał/a:
Ale na jakich prognozach Ty widziałeś słońce?! :)
Primo: podrywasz mnie :?
Secundo: twojapogoda.pl, interia.pl, wp.pl, onet.pl, meteoprog.pl dla miasta Kudowa Zdrój
W sobotę około godz. 9 w Kudowie słońce raziło, by w ciągu godziny zniknąć na stałe.
Słonecznie /częściowe zachmurzenie/ miało być w sobotę i w niedzielę do południa, po południu zdecydowanie pochmurnie, zaś od godz. 15 przelotne opady i wychodząc na pielgrzymkę pojawiła się mżawka - cud :!
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2015-03-03, 17:58   

ceper napisał/a:
Primo: podrywasz mnie :?


Za każdym razem!

Nie wiem, czemu jesteś tak uczulony na zwroty grzecznościowe. Często czytam Poradnię Językową PWN i zarówno prof. Mirosław Bańko, jak i prof. Małgorzata Marcjanik twierdzą, że w żadnej sytuacji nie powinno się rezygnować z form grzecznościowych, czy to na forum, czy na facebooku, w sms-ie bądź na czacie. Nie zrezygnuję zatem z mojego "Ty", tak samo jak niektórzy pozostali użytkownicy naszego forum ;)

ceper napisał/a:
Secundo: twojapogoda.pl, interia.pl, wp.pl, onet.pl, meteoprog.pl dla miasta Kudowa Zdrój


Ja akurat z żadnej z nich nie korzystam ;) Zazwyczaj Ci się sprawdzają?

Pogoda mało zachęcająca. Myślę, że gdyby była ładna pogoda, to może udałoby się mnie zachęcić zdjęciami do wybrania się w tamte rejony ;)

Jak to się stało, że zrobiłeś tak dużo zdjęć?! :D
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8298
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2015-03-03, 19:02   

nes_ska napisał/a:
Nie wiem, czemu jesteś tak uczulony na zwroty grzecznościowe.


niedowartościowane trolle tak już mają :lol
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2015-03-03, 19:03   

ceper myślał, że Ty mówisz do niego - słońce... :D
_________________
in omnia paratus...
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2015-03-03, 19:04   

Pudel , miałeś całą godzinę ,żeby coś napisać , ale musiałeś dokładnie wtedy co i ja ??!
_________________
in omnia paratus...
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-03-03, 19:45   

nes_ska napisał/a:
ceper napisał/a:
Primo: podrywasz mnie :?

Za każdym razem!
Czy nie będzie problemem, że oczkiem w głowie jest /już pełnoletnia/ córka, zaś żona nadal "niczego sobie"? Zawsze flirt zaczynam od słów: mam żonę i samodzielne dzieci ... I to działa :lol
nes_ska napisał/a:
czemu jesteś tak uczulony na zwroty grzecznościowe
Nie jestem uczulony, jestem loozak :)
nes_ska napisał/a:
Zazwyczaj Ci się sprawdzają?
Prognozy pogody na nizinach (poniżej 1.200 m npm) z reguły się sprawdzają. Dla gór sprawdzam pogodę, np. dla Śnieżnika
nes_ska napisał/a:
Jak to się stało, że zrobiłeś tak dużo zdjęć?! :D
Gdy piękna pogoda, to siadam i podziwiam widoki. Była dupna pogoda, to myślę sobie: a może by porobić trochę zdjęć? :)
Pudelek napisał/a:
niedowartościowane trolle tak już mają :lol
Sam w sobie jestem wartością, można rzec nawet skromnie, że dobrem narodowym ...
TNT'omek napisał/a:
ceper myślał, że Ty mówisz do niego - słońce... :D
Znam duszę prawdziwej i wyzwolonej kobiety, rozumiemy się i bez słów. To zwie się telepatią :)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-03-04, 19:54   

O, to są właśnie te bunkry w Dobrosowie o które mi chodziło (że w planach kilka razy miałem a nie wyszło). Całkiem fajne.
Ile zajmuje przejście tą trasą?
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-03-04, 20:15   

Piotrek napisał/a:
Ile zajmuje przejście tą trasą?
W górę 40 minut, w dół od chaty Jiraskovej - 2h 15m - od godz. 10:05 do 12:20, aby zdążyć na ostatni autobus o 12:20 do Karłowa. Podjedź samochodem z rodzinką pod chatę Jiraskovą, rodzinka na lody i przekąskę, zaś ty samochodem w dół, parkujesz i w górę dobrym krokiem dasz radę w 30 minut - młody jesteś :)
Lub odwrotnie - zostawiasz samochód przy chacie (duży parking), a potem rodzinka w mieście na zakupy, zaś ty energicznie śmigasz po samochód - taki jest już los głowy rodziny :)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
włodarz 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 2649
Skąd: Góry Sowie
Wysłany: 2015-03-04, 20:15   

A podziemną trasą między bunkrami szedłeś, bo nie widzę zdjęć?

ceper napisał/a:
Skalne Grzyby może brzmią romantycznie, lecz nie polecam (szkoda czasu) - jest tu wiele głazów i form skalnych o niewydarzonym kształcie (nie powalają na kolana),

Tam przydałaby się solidna wycinka.
_________________
Sudeckie Ilustracje
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2015-03-04, 20:21   

I pomyśleć, że Czesi tyle się nabudowali a w ogóle tych bunkrów nie użyli.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-03-04, 20:29   

włodarz napisał/a:
A podziemną trasą między bunkrami szedłeś, bo nie widzę zdjęć?

Sprawdziłem jeszcze raz fotki .... nie ma, tzn. że nie szedłem :)
Wszystko pozamykane, chyba tylko w sezonie wakacyjnym można przejść się tunelem.
Niechcący wszedłem na jeden z bunkrów, ale dopiero potem przy zejściu z drugiej strony zauważyłem "vstup zakázán" :)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8298
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2015-03-04, 23:14   

Basia Z. napisał/a:
I pomyśleć, że Czesi tyle się nabudowali a w ogóle tych bunkrów nie użyli.


to nie tylko Czesi tak zmarnowali swój wysiłek. Polskie umocnienia na granicy z Niemcami zostały wykorzystane w niewielkim stopniu. Podobnie jak niemieckie budowane na wschodzie Rzeszy, np. MRU. Linia Mołotowa - to samo. Ba, Linia Maginota, którą Wehrmacht zwyczajnie obszedł. Fakt, w niektórych przypadkach częściowo wzięły udział w walkach, ale nie tak jak planowano.

Zresztą gdyby nawet Czesi chcieli by ich w 1938 roku użyć to i tak szanse na skuteczną obronę mieliby niewielkie, bo większość schronów była niewykończona i niewyposażona odpowiednio. Zaraz przypominają mi się obiekty z południowych Moraw, które doposażono dopiero za komuny :rol
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group