Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Vratna, byłem, widziałem - Miesiąc po tragedii

Autor Wiadomość
kamykus 

Wiek: 35
Dołączył: 01 Kwi 2014
Posty: 72
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2014-08-17, 11:23   Vratna, byłem, widziałem - Miesiąc po tragedii

Szedłem zielonym szlakiem z pod przełęczy Kraviarske. Jest to jedyny otwarty szlak do Starej Doliny. Mimo że jest w tragicznym stanie, tuż przed doliną.

Dojazd do Stefanovej jest choć odbywa się naprzemian jednym pasem, drogowcy cały czas pracują, ze Starej Doliny wywożą tony kamieni ciężarówkami które kursują non stop.
Droga na granicy Parku i Terchowej o mało się nie zapadła, jeden pas jest zamknięty i mocują tam jakieś podpory.

Droga do Starej Doliny jest zamknięta, są zrobione prowizoryczne przeprawy dla ciężkiego sprzętu. I ludzi. Zielony szlak którym szedłem jest w opłakanym stanie, potężne głazy, kupy kamieni. Las zrównany kamieniami lepiej niż robią to Polscy drogowcy, poziomicy nie trzeba.

Przejście tamtędy jest w mairę bezpieczne ale zajmuje 4x więcej czasu niż normalnie. W kilku miejscach trzeba się przeprawiać przez mały ale cholernie silny strumień, śliskie kamienie, i wyłażenie po obsuniętej ziemi z wielkimi kamieniami które nadal spadają.

Zielony szlak od Starej Doliny na Górną stację jest zamknięty. Zamknięty jest też szlak Niebieski do przełęczy Chrapaky.

Stara Dolina jest bez prądu, stoją już słupy ale nadal nie podłączone.

Śmiało można jechać w te okolice jechać, Stefanova ma się dobrze, można dojechać autem.
Niestety na Wielki Krywań od doliny czeka nas marsz tylko jednym szlakiem do tego w opłakanym stanie.

Pod zniszczone schronisko można dojść, ale jakoś nie chciałem widzieć tych zniszczeń skoro te na otwartym szlaku mnie przybiły dość mocno, co musi być tam? :(


Trochę zdjęć:

Powalone drzewa i autostrady z kamieni, zapadliska i zniszczone przeprawy...


































Góra obsunęła się praktycznie od Vielkiego Krywania aż po Chleb. Tu fotka z jednego z takich miejsc, a jest ich wiele.
























_________________
Blog - FB

PS: Napełniam jednorazowe kartusze turystyczne smile
Ostatnio zmieniony przez kamykus 2014-08-17, 15:06, w całości zmieniany 2 razy  
Profil Facebook
 
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-08-17, 17:34   

Dobrze, że prace tak szybko ruszyły. Oby to w miarę wszystko ogarnęli.
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
TataOjciec 


Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 353
Skąd: Z Blokowiska
Wysłany: 2014-08-17, 17:46   

A jak wyglądają "diery" wie ktoś ???? da się przejść
_________________
Ostatnio zmieniony przez TataOjciec 2014-08-17, 17:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2014-08-18, 08:10   

Masakra normalna.
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
maurycy 


Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 891
Skąd: Bielsko okolice
Wysłany: 2014-08-18, 09:29   

Kamykus masz zdjęcie z tego miejsca gdzie parkowaliśmy auto?
 
 
kamykus 

Wiek: 35
Dołączył: 01 Kwi 2014
Posty: 72
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2014-08-18, 14:11   

Dierami podobno da się przejść. Szlak nie jest zamknięty ale w jakim jest stanie, nie wiem.

Maurycy, mam. Parking ma się dobrze. Obsunęła się ta skarpa, ale jakieś 50m wcześniej :) W tym miejscu też udrażniają rzekę, widziałem kopary i jakiś inny ciężki sprzęt. Cała rzeka jest zawalona kamieniami i wielkimi połamanymi drzewami



_________________
Blog - FB

PS: Napełniam jednorazowe kartusze turystyczne smile
Profil Facebook
 
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-08-18, 20:23   

No nieźle przemieliło :rol . W TV też widziałem kilka migawek i wypowiedzi ludzi, ponoć działo się tam sporo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime