Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Moje Beskidy - część wschodnia ;)

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2016-03-31, 13:51

Co do cmentarzy, to miałem okazję być na jednym z najbardziej niesamowitych jakie widziałem. Co prawda nie w górach a w Częstochowie ale jak ktoś będzie miał okazję to polecam :!
http://www.zuziawdrodze-galeria.cba.pl/cmentarz062013/

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-03-31, 13:53 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.
gar
Posty: 843
Rejestracja: 2016-01-06, 20:46
Lokalizacja: Orzegów

Postautor: gar » 2016-03-31, 22:10

Piotrek pisze:Niski to jednak ma niepowtarzalny klimat, obojętne czy w deszczową czy słoneczną pogodę. Ciekawe czy za 30-50 lat te góry/doliny nadal będą takie jak teraz.

Obawiam się, że zmiany jakie powoli, ale sukcesywnie w Niskim następują, sporo w tym niezwykłym pasmie górskim zmienią i niestety nie będą to zmiany na lepsze (przynajmniej z mojego punktu widzenia).

Co do Częstochowy to kirkut ma klimat. Ostatnie pochówki miały miejsce po II wojnie światowej. Co ciekawe nie tak wiele lat temu kirkut formalnie znajdował się na terenie huty.
Ostatnio zmieniony 2016-03-31, 22:11 przez gar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2016-04-01, 00:55

Pierwszy raz byłam w Beskidzie Niskim w 1977 r. (na początku maja) - i z tego co pamiętam nie zmienił się na szczęście aż tak bardzo. W każdym razie nie na tyle, aby nie chcieć znowu tam pojechać.
Oczywiscie są zmiany, dużo nowych domów, trochę więcej asfaltu, ale nadal są miejsca gdzie czas się zatrzymał.
Niestety nie ma paru cerkwi, np. tej w Klimkówce.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2016-04-23, 13:46

Tatraman pisze:Druga babcia miała ukochaną gruszę, jakiej sobie trudno współczesnym wyobrazić - przepiękne drzewo, które ocaliła od wycięcia płacząc, kiedy była małą dziewczynką.


Tatramanie- wiem ze juz "ptokach" ale moze trzeba bylo postapic z grusza jak z tym drzewem z Rabego? Bedac niedawno w tamtym miejscu zaraz sobie przypomnialam o twojej gruszy i "bezdusznym pokoleniu"

Obrazek
Obrazek
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 215 gości