Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Mirek

Postautor: Mirek » 2020-03-28, 11:06

A propo zagrożenia epidemiologicznego, po wyjściu ze sklepu lub marketu trzeba uważać na rękawiczki ochronne które roznosi wiatr a ludzie w wózki wtykają zużyte w każdą szczelinę,masek mniej jakby jednak i te leżą w krzakach , na trawnikach.Sąsiedzi boją się w 2 osoby windą jechać, ci sami którzy tydzień czy dwa tygodnie temu ledwo w windzie się mieścili. :DD
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-03-28, 11:21

laynn pisze:Będzie do tego tygodnia, bo nie zamierza siedzieć w komisji...a ona akurat jest za obecną władzą.

Rozdwojenie jaźni? Skoro jest za obecną władzą, to powinna jej wierzyć, że głosowanie będzie bezpieczne. Czyżby jednak nie wierzyła partii, którą popiera?
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-03-28, 11:32

Ja bym się na miejscu władzy jeszcze raz bardzo dobrze zastanowił.
Gniew ludu w przypadku rozwoju epidemii po wyborach może być nieprzewidywalny. Dawno nie oglądaliśmy takich scen w Europie, ale ludzie tracący członków rodzin tracą również hamulce...
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-03-28, 11:44

sokół pisze:niech se gumilalę wydrukuje lepiej w 3d
Dobrze powiadasz, tylko czemu nie zastosowałeś racjonalizatorskiego pomysłu - nie skrzypiałoby Ci tu i ówdzie. Dobry dywan albo twardy materac polecam - sprawdzone. Podzielcie się opiniami z gumilalą czy owieczką. ;)

Dobromił pisze:Szanowni wielbiciele PiS - u - jak tam lustra ?
Prezes pisze:Kurzem pokryte. Od jakiegoś czasu głupio spojrzeć.
Problem lustra był przeze mnie poruszany wiele razy, bo nie każdy przy goleniu sobie pogwizduje lub piosenki nuci. Wydzielisz trochę endorfin z rana (uśmiech, sex, alkohol w małych ilościach), to od razy dzień jest słoneczny. ;)
Z alkoholem bym nie przesadzał, bo to kołowrotek z grymasami szczęścia i smutku. Jego nadmiar (także brak endorfin) może prowadzić do bólu głowy i depresji. :zol
Nie pożądajcie żadnej rzeczy bliźniego swego, bo mi na agro trawa zieleńsza się staje (bardziej niż w awatarze). :o-o

marekw, prosiłem Cię o radę dla innych forumowiczów, jak poradziłeś sobie z kleszczem (brzydko go nazwałeś jako sq...), czyli pasożytem-krwiopijcą. Mnie ów problem nie dotyczy, bo jestem gruboskórny i posiadam empatię dla szkodników. Wolę króliczka gonić, niż go złapać, dzięki czemu zabawa trwa dalej. :-)
Ostatnio zmieniony 2020-03-28, 11:45 przez ceper, łącznie zmieniany 1 raz.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-03-28, 11:53

Prezes pisze:Gniew ludu w przypadku rozwoju epidemii po wyborach może być nieprzewidywalny. Dawno nie oglądaliśmy takich scen w Europie, ale ludzie tracący członków rodzin tracą również hamulce...

po wyborach gniew ludu wsadzą w dudę. Wprowadzi się wtedy stan wyjątkowy, pozamyka niepokornych i tyle. Ktoś się postawi? Demonstrowanie będzie nielegalne, w końcu wirus. EU też będzie miała ważniejsze problemy niż Polska. Przecież na Węgrzech mamy to od jakiegoś czasu, Orban sobie spokojnie społeczeństwo za mordę trzyma i włos mu z głowy nie spada :rol

Prezes pisze:Dawno nie oglądaliśmy takich scen w Europie, ale ludzie tracący członków rodzin tracą również hamulce...

nie doceniasz żelaznego elektoratu. Oni naprawdę wierzą, że to wina Tuska albo lewaków. PiS spieprzył już tyle rzeczy, rozwalił służbę cywilną, szkolnictwo, do lekarza i bez epidemii nie szło się dostać, dobija rolnictwo itp., a ludzie masowo na nich głosowali. Bo "może nie są idealni, ale lepszych nie ma". Obecne sondaże także wskazują, że 70% społeczeństwa popiera działania rządu. A jednocześnie pomstuje, że nie ma maseczek, rękawic, szpitale przeładowane i nie można wychodzić z domu. Czy to nie są symptomy poważnej choroby takie zaprzeczanie samemu sobie??
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
laynn

Postautor: laynn » 2020-03-28, 11:57

Pudelek pisze:Rozdwojenie jaźni?

Pudelku, a wiesz, że nie ma kolorów tylko czarno - białych?

Tak jak stawianie osób narzekających na PIS, jako głosujących/będących za PO.
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-03-28, 12:00

Mimo wszystko zdecydowana większość ( w tym zwolenników PiS) chce przełożenia wyborów. Kiedy chodzi o zdrowie i życie, ludziom włącza się instynkt samozachowawczy. Frekwencja może być śmieszna.
A z tym pacyfikowaniem ludu to wątpię. Wojsko i policja też ma rodziny.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-03-28, 12:00

Pudelek pisze:do lekarza i bez epidemii nie szło się dostać, dobija rolnictwo
Może i dobrze gadasz, dałbym Ci wódki. ;)
Wy tutaj idealistycznie pierdu-pierdu, zaś uzdrowiska wszelkiej maści w tarapatach - https://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie ... uctwa.html
Czyżby brak osób chorych wymagających niezwłocznie leczenia? Nawet nie wyglądam przez okno, bo ja wszystko widzę... :o-o

Edit:
laynn pisze:nie ma kolorów tylko czarno - białych?
To logika rozmyta - fuzzy logic.
Ostatnio zmieniony 2020-03-28, 12:01 przez ceper, łącznie zmieniany 1 raz.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
laynn

Postautor: laynn » 2020-03-28, 12:06

Taka mała porada jak ktoś ma problem ze swoimi włościami ;)

http://pieczeniewdupie.blogspot.com/201 ... i.html?m=1
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-03-28, 12:20

laynn pisze:Pudelku, a wiesz, że nie ma kolorów tylko czarno - białych?

w tym przypadku jest czarno-białe: jeśli nie wierzę danej partii, to na nią nie głosuje i nie popieram. Inaczej się nie da albo mamy rzeczywiście rozdwojenie jaźni.

laynn pisze:Tak jak stawianie osób narzekających na PIS, jako głosujących/będących za PO.

a czy ja tak stawiam? Na PiS głosuje mniejsza część społeczeństwa, cała reszta głosuje na kogoś innego albo nie głosuje wcale.

Prezes pisze:Mimo wszystko zdecydowana większość ( w tym zwolenników PiS) chce przełożenia wyborów. Kiedy chodzi o zdrowie i życie, ludziom włącza się instynkt samozachowawczy.

z jakiegoś tam sondażu (chyba na zlecenie GW) wynikało, że jednak wyborcy PiSu tak czy siak w większości chcą pójść na wybory. Teraz, nie wiadomo co będzie w maju. Frekwencja śmieszna? A jakie to ma znaczenie? Ważne, żeby Adriana przepchnąć, tylko to się liczy.

Prezes pisze:A z tym pacyfikowaniem ludu to wątpię. Wojsko i policja też ma rodziny.

i właśnie dlatego, że mają rodziny karnie wykonają rozkazy, aby nie stracić roboty. Od 2015 roku policja nieustannie się kompromituje w wykonywaniu partyjnych poleceń, gania za przeciwnikami PiSu, ale o jakiś buntach czy masowym odchodzeniu nie słyszałem. Służby mundurowe to taki sort, że łatwo się przystosowują do każdej władzy, również autorytarnej czy totalitarnej..
Ostatnio zmieniony 2020-03-28, 12:21 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-03-28, 12:27

https://www.google.pl/amp/s/wiadomosci. ... w-chce.amp
Masz dane.

Pudełek, ewentualnego wybuchu masowych zachorowań po wyborach nie da się porównać do wspomnianych przez Ciebie okoliczności. Ludzie będą wtedy umierać w wyniku decyzji władz - czegoś takiego jeszcze nie doświadczyli. We Francji mocno chcą i będą rozliczać rząd za te słynne wybory samorządowe.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-03-28, 12:32

Prezes pisze:https://www.google.pl/amp...olakow-chce.amp
Masz dane.

ale to tylko potwierdza moją opinię - 70% nie chce, czyli zostaje 30%, a tyle wynosi mniej więcej żelazny elektorat PiSu. Część z nich jest za wyborami, część nie ma zdania, czyli jak wybory ogłoszą, to pewnie pójdą.

Prezes pisze: Ludzie będą wtedy umierać w wyniku decyzji władz - czegoś takiego jeszcze nie doświadczyli. We Francji mocno chcą i będą rozliczać rząd za te słynne wybory samorządowe.

już to robią, bo państwo jest kompletnie do wirusa nieprzygotowane. Natomiast Francuzi to jednak inna para kaloszy... Np. na forum sudeckim też się toczy podobna dyskusja i tam zwolennicy Dudy nadal twardo obstawają za wyborami w maju. Bo tak. Ba, Francję podawali za przykład, że jednak można.

Poza tym już pisałem - po wyborach to ludzie mogą sobie skoczyć... Nie będą mieli żadnej możliwości rozliczenia PiSu, bo chyba nie wierzysz w jakąś społeczną rewoltę z obalaniem siłowym?

Zresztą PiS już majstruje przy prawie wyborczym, do maja pewno okaże się, że wszyscy mogą głosować za pośrednictwem poczty, oficjalna frekwencja wyniesie 80%, a Maliniak dostanie 70% głosów w pierwszej turze. I co zrobimy? Nic. Tak funkcjonują dyktatury. Najgorsze, że sami ją sobie zgotowaliśmy.
Ostatnio zmieniony 2020-03-28, 12:36 przez Pudelek, łącznie zmieniany 3 razy.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
laynn

Postautor: laynn » 2020-03-28, 12:35

Pudelek pisze:a czy ja tak stawiam?

Swego czasu mnie tak bodajże postawiłeś ;)
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-03-28, 12:36

No, jak ktoś Francję podaje za dobry przykład to chyba żyje w alternatywnej rzeczywistości.
Mimo wszystko mam nadzieję, że władza nie posunie się do zbrodni. Ja bym się na ich miejscu po prostu bał. Właśnie wspomnianej rewolty.
Ostatnio zmieniony 2020-03-28, 12:37 przez Prezes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-03-28, 12:37

laynn pisze:Swego czasu mnie tak bodajże postawiłeś

niemożliwe :-o Dla mnie zawsze byłeś pro-pisowski, a nie pro-peowski :lol
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości