Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Sprawy społecznościowe

Tutaj możesz zgłosić wszelkie problemy, propozycje i zadawać pytania dotyczące funkcjonowania serwisu.
Tutaj też przywitasz się z wszystkimi :)
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2019-07-24, 09:19

Raczej nie musiał :)

Rozliczymy Go za coś innego. Na pewno jest winny. Ja tam jestem półwytrawny.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2019-07-24, 09:20

_Sokrates_ pisze:
sokół pisze:Tam dostaną lajki i serduszka. Tutaj w najlepszym razie nikt ich łaskawie nie zjebie.


Jeśli ktoś jest beksą lub mazgajem i jest tutaj dla lizania po jajach to niech lepiej idzie na fejsa.


Powyższe wprost wynika z definicji forum dyskusyjnego i dalej------> dyskusji.
"Dyskusja (od łac. discussio 'roztrząsanie')[1] – jeden ze sposobów wymiany poglądów na określony temat, popartych argumentami, prowadzona w gronie dwóch lub więcej osób. Dyskusja może mieć formę ustną (komunikacja werbalna) lub pisemną. W wyniku dyskusji dochodzi do ścierania się różnych poglądów związanych z różnymi punktami widzenia osób prowadzących dyskusję. Określenie zbieżnego (wspólnego) stanowiska, o ile do tego dojdzie, może mieć formę kompromisu lub konsensu."
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja

Nawet na forach nominalnie nawiązujących wprost do "miłości" jak...
http://romansoholiczki.pl/
...odbywają się zacięte i epickie spory typu - "Czy mr.Darcy był bardziej dumny czy jeno uprzedzony".
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2019-07-24, 09:44

Dobromił pisze:Ja tam jestem półwytrawny
Już nie jesteś wytrawnym turystą? W busie do Zawoi Policzne padł też tekst raczej wytrawiony. :ryb
Życzę dużo zdrowia. ;)
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
laynn

Postautor: laynn » 2019-07-24, 10:09

Piotrek, o przepraszam, ja używam tej funkcji (ignoruj) i mi forum zrobiło się strawne. Też ignoruje temat najmądrzejszy na forum, gdzie najwięcej do powiedzenia mają najaktywniejsi relacjonujący uderzy tego forum.
laynn

Postautor: laynn » 2019-07-24, 10:11

I największy śmietnik forumowy SX też wyłączyłem.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2019-07-24, 10:15

laynn pisze:I największy śmietnik forumowy SX też wyłączyłem.


Dla mnie to zawsze też było kuriozum. Wstydzę się każdego mojego słowa jakie tam napisałem ! Amen.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12321
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2019-07-24, 10:19

Przyznam, że w gronie trzyosobowym zastanawialiśmy się, czy wprowadzić jakieś zmiany, ale doszliśmy do wniosku, że będziemy dalej konsekwentnie robić swoje, bo jesteśmy dorośli i chyba każdy wie, co robi.
Dlatego nadal obowiązywać będzie reguła:

Piotrek pisze:faktycznie jest zgodnie z założeniami forum i jest ono "bez granic


Jak komuś coś nie pasuje, to może do tematu nie zaglądać, rozmowy na nieinteresujący go temat nie podejmować, proste?
Można też denerwujących użytkowników ignorować - przypominam, że jest taki specjalny guziczek. Tak, jak Piotrek trafnie zauważył:

Piotrek pisze:Są możliwości i narzędzia do tego by forum było dla każdego, każdy mógł się wypowiedzieć i nie było jakiejś niejasnej cenzury. Tylko trzeba z możliwości i narzędzi korzystać.



Dobromił pisze: Panie i Panowie - jak długo macie zamiar tolerować tego osobnika


No a tu się właśnie kłania cały kłopot... Jak komuś ktoś przeszkadza, niech wciśnie mu IGNORUJ i nie będzie widział postów tegoż osobnika.

Tylko takim dziwnym trafem nikt nie korzysta z tego przycisku, a zamiast ignorować, wdajecie się w dyskusję i dajecie "prowokować". Nawet to tak wygląda, że to lubicie.
Kto się czubi ten się lubi :D

Bo rozumiem, że chodzi tutaj o Cepra, w sprawie Fasoli faktycznie troszkę pokomentował, ale to nie z powodu Cepra Fasola odszedł.
Ostatnio zmieniony 2019-07-24, 10:21 przez sokół, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dakOta
Posty: 1040
Rejestracja: 2014-01-01, 02:24
Lokalizacja: Kraków

Postautor: dakOta » 2019-07-24, 10:24

Piotrek pisze:I ciągle wraca ta sama sprawa - "Ignoruj". [...] jest możliwość dzięki tej funkcji "oczyszczenia" sobie towarzystwa, a w zasadzie nikt nie korzysta. A psioczenia co nie miara [...]


Zapewniam Cię, że korzysta. laynn powyżej o tym napisał, ja też korzystam.
Co do reszty - ogólnie się zgadzam.


sokół pisze:Można też denerwujących użytkowników ignorować - przypominam, że jest taki specjalny guziczek. [...] Tylko takim dziwnym trafem nikt nie korzysta z tego przycisku, a zamiast ignorować, wdajecie się w dyskusję i dajecie "prowokować". Nawet to tak wygląda, że to lubicie.[...]


Chyba uogólniasz. Bo są tacy, co właśnie "ignorują" i nie wdają się w bicie piany.

Ale i tak Cię lubię :usm sokół
Zawsze trzeba iść. Jak się nie ma gdzie - tym bardziej.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12321
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2019-07-24, 10:29

dakOta pisze:Ale i tak Cię lubię sokół


Mnie tak łatwo nie wyrzucisz z tego forum. Nie czytałaś strony wcześniej? Sprocket napisał, że mogę na razie zostać.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10964
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2019-07-24, 10:40

Laynn, Dakota - i bardzo dobrze że korzystacie. Znaczy że się da i nie parzy :-) i tak powinno być.
Awatar użytkownika
dakOta
Posty: 1040
Rejestracja: 2014-01-01, 02:24
Lokalizacja: Kraków

Postautor: dakOta » 2019-07-24, 10:43

sokół pisze:Mnie tak łatwo nie wyrzucisz z tego forum.


Skąd pomysł, że mam takie niecne plany wobec Ciebie? Przecież pisałam na odwrót!
Zawsze trzeba iść. Jak się nie ma gdzie - tym bardziej.
Awatar użytkownika
kristoff73
Posty: 606
Rejestracja: 2019-05-15, 20:47
Lokalizacja: ST SD KGR TK SB

Postautor: kristoff73 » 2019-07-24, 10:53

Czyli to jest bardziej forum bez granic niż góry bez granic - wolałbym to drugie, czyli wszelkiego rodzaju turystyka plus tematy związane z nią jak np. piwo, muzyka itp. Religia czy polityka do niczego nie jest ani tu ani podczas wycieczek potrzebna.
Opcja "ignoruj" jest przydatna, ale działa, nie może chyba być inaczej, po zalogowaniu. A raczej unikam logowania, jeśli nie mam nic do powiedzenia. Trzeba będzie się nad tym zastanowić...
Бродяга. Снусмумрик. Бомж.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2019-07-24, 11:00

Właśnie po to jest śmietnik forumowy (Shoutbox), by nie śmiecić w innych wątkach, np. umówić się z kolegą na piwo. ;)
Korzystajcie ze swych praw, bo mogą Wam być odebrane. Nie ignoruję innych, bo chcę wiedzieć, co mają mądrego do napisania przedstawiciele
Ślunska, Galicji czy wytrawnego Żywca.
Ma tolerancja dla adwersarzy jest wielka i przez jakiś czas będę okupował forum. Nadal się uczę.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2019-07-24, 11:01

kristof73 pisze:Czyli to jest bardziej forum bez granic niż góry bez granic - wolałbym to drugie, czyli wszelkiego rodzaju turystyka plus tematy związane z nią jak np. piwo, muzyka itp. Religia czy polityka do niczego nie jest ani tu ani podczas wycieczek potrzebna.


Złudzenie.
W tematach stricte turystycznych typu np.relacje znajdziesz liczne odniesienia piszących użytkowników do polityki, religii i podobnych.
Awatar użytkownika
dakOta
Posty: 1040
Rejestracja: 2014-01-01, 02:24
Lokalizacja: Kraków

Postautor: dakOta » 2019-07-24, 11:30

kristof73 pisze:wszelkiego rodzaju turystyka plus tematy związane z nią jak np. piwo, muzyka itp. Religia czy polityka do niczego nie jest ani tu ani podczas wycieczek potrzebna.


Jeżeli ludzie chcą o tym gadać, to niech gadają.
Wiesz, można stwierdzić, że na forum górskim to i muzyka, i piwo nie są związane z tematem ;)
.

kristof73 pisze:Opcja "ignoruj" jest przydatna, ale działa, nie może chyba być inaczej, po zalogowaniu.


Ma jeszcze jedną wadę - takie ignorowane posty generują podświetlanie tematu jako "nieprzeczytany" i trzeba to ręcznie oznaczać.
Zawsze trzeba iść. Jak się nie ma gdzie - tym bardziej.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości