Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Kulawy, ale jary!

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6094
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2021-07-11, 19:04

Normalnie nie nadążam za czytaniem. Nowe wpisy przejrzę jutro, po Euro :)
Ostatnio zmieniony 2021-07-11, 19:04 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2021-07-11, 19:11

Ilość wpisów jak u Mroza, na szczęście jakość jak u Miłoszewskiego :)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
marekw
Posty: 3844
Rejestracja: 2014-06-18, 18:04
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Postautor: marekw » 2021-07-11, 19:21

Fajnie pooglądać znane tereny z perspektywy innego turysty.Ja tam wybieram się w sierpniu.I pomimo,że jeżdżę tam od lat to zawsze wracam z radością ponieważ tereny świetne.No i Hrcavski Leżak smakuje znakomicie.Fajnie spędzony urlop.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2021-07-11, 21:45

Gmina Istebna mogła by sobie z Twoich zdjęć zrobić bardzo ładny folder :).

Upał, ból, wyczerpanie, zamknięty sklep - ogólnie piękna mordęga :)
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2903
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2021-07-12, 16:28

Panie sokół, zacnie Ci córa podrosła, toż to już pannica ;)

Ciekawie ,,zgrabnie" napisana relacja, niektóre z tych beskidzkich rejonów są bardzo niszowe, co dodatkowo dodaje uroku.

A tak poza tym, zawsze lubiłem Twój styl, bez względu co było napisane ;)
włodarz
Posty: 2714
Rejestracja: 2014-05-13, 17:38
Lokalizacja: Góry Sowie

Postautor: włodarz » 2021-07-12, 17:25

A ja się ciągle nie mogę przyzwyczaić do tych widoczków z "milionem" chałup. Niby patrzysz z górki na górki a tu dom przy domu. Sudety pewnie też to czeka, oby jak najpóźniej.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2021-07-13, 10:41

włodarz pisze:Niby patrzysz z górki na górki a tu dom przy domu.


Też mi się to w oczy rzuciło.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
laynn

Postautor: laynn » 2021-07-13, 13:56

Mam podobne odczucia i za Chiny ludowe nie potrafię fenomenu Istebnej odgadnąć. Ale co kto lubi.
Z tego co sokół pisał innymi kanałami, to myślałem, że raz czy dwa razy poszedł w teren. A tu łażenia sporo. Chyba najfajniejszy to kawałek graniczny.
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6094
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2021-07-14, 17:26

Czy to już koniec serialu? Dużo tego i za szybko wrzucone, niczym serial na Netflixie. Ciekawa koncepcja z brakiem 18-105, dla mnie to był podstawowy obiektyw (piszę był, bo mi padła stabilizacja i kupiłem 18-140, bo 18-105 już nie robią). Relacja fajna i dużo bardziej optymistyczna niż rok temu. Baraniej jakoś nie szkoda, za to Ochodzita ładna nie tylko o wschodzie słońca, jak się okazuje. Jak tam jedziesz za rok, to życzę ci, byś mógł iść też normalnie na Słowację.

włodarz pisze:A ja się ciągle nie mogę przyzwyczaić do tych widoczków z "milionem" chałup. Niby patrzysz z górki na górki a tu dom przy domu. Sudety pewnie też to czeka, oby jak najpóźniej.


Każda liszka swój ogonek chwali, ja jakoś się nie mogę przekonać do Sudetów (z małymi wyjątkami), jakieś mi się nudne, płaskie, smutne i zalesione wydają. A te chałupy to akurat specyfika tych miejsc, że tam stosunkowo nisko jest, jakoś pod Baranią Górą czy Turbaczem nie ma zatrzęsienia domów

laynn pisze:Mam podobne odczucia i za Chiny ludowe nie potrafię fenomenu Istebnej odgadnąć. Ale co kto lubi.


A ja ten fenomen rozumiem, choć byłem tam tylko raz w życiu. Dużo ludzi chwali "trójwieś", czyli Istebna - Koniaków - Jaworzynka i wg mnie słusznie. Sokole, chyba nie spotykałeś tłumów na szlaku?

Obrazek

Z tyłu to raczej materiał na polskich piłkarzy, tak to widzę oczami kibica.

A tę trasę z Wawrzaczów Gronia na Ochodzitą, którą się tak Sokół zachwycił, miałem w planie zrobić z nim na rowerach, ale wypożyczalnie się pozamykały i nie wyszło. Trasa była taka: https://en.mapy.cz/s/fopubekaku
Wydawała się hardkorowa, ale wczoraj zrobiłem w Niskim 34 km i 600 m podejść na rowerze po nie tak wypasionych drogach jak w Śląskim i dodatkowo w upale, więc chyba bym obskoczył, zwłaszcza jak byłoby chłodniej.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2021-07-14, 20:33

Zabudowa jest wysoko, bo historycznie te wioski były wysoko położone. Bo to są całkiem spore wysokości. Kiedyś wioski były małe a łąki dookoła użytkowane ale z wiekami wszystko się rozrosło i wygląda jak wygląda. Ma to swój charakter ale ogólnie nazwał bym to klęską planowania przestrzennego :-)
laynn

Postautor: laynn » 2021-07-14, 21:03

Sebastianie, bardzo to ładnie mi wyjaśniłeś... jednak ja dalej tego fenomenu nie rozumiem. Co nie mniej nie oznacza, że inni będą tam jeździć czy nie. I mnie będzie ciężko namówić na wycieczkę w te rejony, a byłem tam kilka dni, raz na kursie foto, innym razem z córką w szpitalu. A za wieku młodzieńczego, w Jaworzynce pod namiotem kilka dni z rodzicami.
Niemniej jak napisałem, sokół fajnie połaził i to się chwali :ok
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6094
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2021-07-14, 22:23

laynn pisze:Sebastianie, bardzo to ładnie mi wyjaśniłeś...

Cieszę się, że pomogłem :)
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12319
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2021-07-15, 01:39

Sebastian pisze:A tę trasę z Wawrzaczów Gronia na Ochodzitą, którą się tak Sokół zachwycił, miałem w planie zrobić z nim na rowerach, ale wypożyczalnie się pozamykały i nie wyszło


W przyszłym roku jest plan zamontować bagażnik i wziąć swoje rowery.

Ogólnie to tak, jakby się wszystkim to samo podobało to świat byłby nudny.
Ja z urlopu jestem zadowolony i tego też Wam życzę :)
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2021-07-15, 07:19

Piotrek pisze:Ma to swój charakter ale ogólnie nazwał bym to klęską planowania przestrzennego :-)


To częsta choroba wśród górskich miejscowości.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2021-07-15, 20:23

Najbardziej urzekl mnie kuzyn i czeskie proby nuklearne! :D

jakieś dziwne odgłosy w krzakach były, wyobraźnia też zrobiła swoje, szedłem z duszą na ramieniu i rozglądałem się jedynie, na które drzewo ewentualnie mogę spierdolić, jak mi cos tu wyskoczy głodnego i zechce zeżreć.


Kurde, a myslalam ze tylko ja mam takie schizy w czasie samotnych wycieczek. I to wlasnie czesto w lesie, a wsrod pol, łąk, nieuzytkow - jakos nie...

wylatywałem już z biedronki z dużą butlą zimnej wody..


wody???? :o-o

włodarz pisze:A ja się ciągle nie mogę przyzwyczaić do tych widoczków z "milionem" chałup. Niby patrzysz z górki na górki a tu dom przy domu. Sudety pewnie też to czeka, oby jak najpóźniej.


No dokladnie to samo chcialam napisac! Strasznie zaludnione te Beskidy! Acz w Sudetach tez idzie w zła strone. W 2008 roku siedzac na szczycie mojej ulubionej Stromej - nie bylo widac zadnych zabudowan. Nic kompletnie.. Teraz juz widac 4 budynki... :(


A wlasnie, Sokol! Mam zazalenie! Taka dluga relacja i nic wierszem????? :nie
Ostatnio zmieniony 2021-07-15, 20:28 przez buba, łącznie zmieniany 3 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości