Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Hala Jaworowa we mgle (04.02.18).

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12319
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2018-02-05, 21:04

To ten trzeci okulal ja byłem na dole pół godziny przed nimi.....
laynn

Postautor: laynn » 2018-02-05, 21:41

No tyś zbiegł, że hej.
A zapomniałem wspomnieć, żeś znalazł fajny skrót podczas schodzenia :) .
laynn

Postautor: laynn » 2018-02-05, 22:04

Jeszcze jedna wariacja:
Obrazek
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12319
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2018-02-05, 22:05

Dobra, parę gniotów sokoła...

Szedłem z przodu, bo gadali i gadali, o jakichś przysłonach, ekspozycji, a ja tam żadnej ekspozycji nie widziałem w tym lesie....
Obrazek

Wleźliśmy na Stary Groń i sypało, aż miło. To znaczy zależy komu, bo mi niezbyt miło było.

Obrazek

Potem jednemu z nas zachciało się.... to znaczy biedak myślał, że widoczny na drzewie biały kwadrat z żółtą kropką to punkt oddawania moczu. A niestety to szlak spacerowy...

Obrazek

I sypało...

Obrazek

Obrazek

Potem zaliczyliśmy Kotarz i zeszliśmy do Jaworowej.

Obrazek

A tam stało drzewo.

Obrazek

te dwa wariaty wyciągnęły statywy i fociły, jakby tam pantera co najmniej siedziała na gałęzi. Ja tam poszedłem szukać zejścia, bo nic nie było widać...

Obrazek

Oprócz drzew.

Obrazek

chłopaki zostały z tyłu, bo chyba postawili sobie za cel zrobić zdjęcie każdemu drzewu

Obrazek

Potem ten trzeci zrobił sobie kuku w kolano, a ja popędziłem przodem, bo mi się spać chciało po nocce i nie chciałem zostać na górze - okazuje się, ze wygrałem, bo pierwszy zauważyłem błękity!

Obrazek

Złapałem też kruka, co prawda nie zdążyłem się przepiąć na zooma i ptaszysko wydupiło w podskokach, ale coś tam mam, a laynn nie ma.

Obrazek

Zlazłem ślimaczym tempem, a chłopaków wciąż nie było, myślałem, że się tam grzmocą w tym lesie, ale nie - to znaczy tak mi napisali w sms-ie..

Obrazek

W końcu zeszli, ale na prostej drodze to jeden kulał, to drugiemu skakał cukier i musiał zeżreć batona.. No to poszedłem przodem, przynajmniej złapałem słońce na Stołowie, a oni w tym czasie focili jakieś kampingi z prl-u...

Obrazek

Doszedłem do Brennicy i udało mi się trafić na moment, gdy świeciło słońce. To trwało minutę, może dwie, ale chłopaki byli z tyłu i nie widzieli... :ryb
Obrazek


I opowieść naszego towarzysza... jego kolega w latach 70-tych spał gdzieś na dziko z drugim kolegą i rano znaleźli strumień. Tam się wykąpali na golasa. Po czym okazało się, ze są tuż przy szlaku, akurat szła zakonnica z wycieczką dzieci.

Nie kumacie? Ceper był na tej wycieczce. Stąd wzięły się jego lęki i fantazje seksualne, które wychodzą w jego postach...

Laynn, wiem, że moje zdjęcia przy Twoich to śmieci, ale niestety, ja nie mam w aparacie zielonego, kwadratowego koła, jak Ty... :haha
Awatar użytkownika
vidraru
Posty: 2504
Rejestracja: 2017-01-27, 18:44
Lokalizacja: Kęty
Kontakt:

Postautor: vidraru » 2018-02-05, 22:05

Fajne te mgiełki Wasze. My na razie na dupach siedzimy bo 1)zdrowie, 2)kasa, 3)jeszcze zwierzak do weta dziś, echch... Musimy się wybrać kiedyś na tę Waszą Jaworową. Z wieżą widokową na mgłę :P
Awatar użytkownika
vidraru
Posty: 2504
Rejestracja: 2017-01-27, 18:44
Lokalizacja: Kęty
Kontakt:

Postautor: vidraru » 2018-02-05, 22:10

sokół pisze:moje zdjęcia przy Twoich to śmieci

Nieprawda. Twoje zdjęcia drzew są bardzo klimatyczne. Nie dziw się chłopakom. Coś w tym jest hmm... druidycznego :P
laynn

Postautor: laynn » 2018-02-05, 22:24

sokół pisze:Laynn, wiem, że moje zdjęcia przy Twoich to śmieci

taa. A widziałeś kiedyś taką pocztówkę świąteczną?
Obrazek
? no to warto wydać logo GBG.

myśmy zostali robić zdjęcia, kolega korzystał z bracketingu, a niektórzy z przodu se drzewka podlewali, ciekawe czy dotrwają do odwiedzin vidr&dark?

Obrazek

:P
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12319
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2018-02-05, 22:27

A to już jest fotomontaż.
laynn

Postautor: laynn » 2018-02-05, 22:30

Ale sokole, nie masz białego kruka!
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5747
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2018-02-05, 22:30

sokół pisze:biały kwadrat z żółtą kropką to punkt oddawania moczu. A niestety to szlak spacerowy...

to szlak KONNY !
więc oddawanie moczu jest dozwolone, jeżeli jest się wyposażonym jak koń...
Awatar użytkownika
Robert J
Posty: 1375
Rejestracja: 2013-12-08, 21:46
Kontakt:

Postautor: Robert J » 2018-02-05, 22:46

Mimo, że pogoda spaprana to klimat jednak był ;)

W Opawskich była ładna pogoda, śniegu nie było.
Awatar użytkownika
vidraru
Posty: 2504
Rejestracja: 2017-01-27, 18:44
Lokalizacja: Kęty
Kontakt:

Postautor: vidraru » 2018-02-05, 23:31

laynn pisze:ciekawe czy dotrwają do odwiedzin vidr&dark?

Że niby przepalone moczem na śmierć?
sprocket73 pisze:kwadrat z żółtą kropką to punkt oddawania moczu.

Ciekawa koncepcja...
laynn pisze: nie masz białego kruka!

w Photoshopie opcja negatyw i bedzie biały jak nasz pająk :P
laynn

Postautor: laynn » 2018-02-06, 07:36

sprocket73 pisze:więc oddawanie moczu jest dozwolone, jeżeli jest się wyposażonym jak koń...

Hmm, dostanę mandat od Pandy?

Robert, to dobrze, że jednak pojechałem tu, bo za śniegiem jestem spragniony, choć rzeczywiście oczekiwałem, że cud się zdarzy i wyjdzie słońce. Ale cel (HJ), były warunki takie jak sądziłem, że będą (bez liczenia na cud).
vidraru pisze:Że niby przepalone moczem na śmierć?

Noo ;)
sokół pisze:ja nie mam w aparacie zielonego, kwadratowego koła, jak Ty...

Sprawdź dokładnie :P
Awatar użytkownika
kris_61
Posty: 293
Rejestracja: 2013-08-23, 09:12
Lokalizacja: Bytom

Postautor: kris_61 » 2018-02-06, 09:42

Piękna wyrypa :) Pentax widać nie zawodzi w takich warunkach :)

To może model S 2, albo K 50 ?
Ostatnio zmieniony 2018-02-06, 09:43 przez kris_61, łącznie zmieniany 1 raz.
laynn

Postautor: laynn » 2018-02-06, 09:58

Dzięki.
Pentax K-3II, aparat daje radę, gorzej ze szkłami, sigma jednak zaparowała, no ale odpowiednik uszczelniony Pentaxa kosztuje x3, co sigma...więc zostaje przy sigmie ;) .

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 179 gości