Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Dwa skromne spacerki w Beskidzie Małym

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12320
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2017-07-19, 10:04

Jak szliśmy z Witkiem to trafiliśmy, chociaż też nie za pierwszym podejściem i nieco krzakami penetrowaliśmy teren. Ona też na niektórych mapach nie jest dobrze naniesiona.
Awatar użytkownika
Majka
Posty: 919
Rejestracja: 2014-07-30, 12:58
Lokalizacja: Beskid Mały/ Kraków

Postautor: Majka » 2017-07-19, 10:23

Szkoda, że Cepra z sobą nie zabraliście. On z pewnością by bez problemu trafił, bo jak pisze "szopa igłą nie jest". :lol
"Wokół góry, góry i góry
I całe moje życie w górach..."
marekw
Posty: 3845
Rejestracja: 2014-06-18, 18:04
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Postautor: marekw » 2017-07-19, 21:49

Majka pisze:Chwilowo schodzę ze szlaku i próbuję odszukać Jaśkową Arkę. Pytam turystów, którzy też bawią się w chaszczing . Nigdy o niej ani o Jaśku pustelniku nie słyszeli.
Najprościej trafić tak jak wracałaś idąc od schroniska.Dochodzisz do rozwidlenia szlaku gdzie niebieski na Polanie Beskid (Była) odbija do Tarnawy.Idziesz dalej kawałek za zielonym i żółtym w pewnym momencie na polanie słupy energetyczne wchodzą na polanę,pod słupami idziesz ze 200m i koło kapliczki trafiasz do celu.

Obrazek


Obrazek
W środku śmierdzi stęchliznom,z boku wywalona sterta ubrań brakuje klapy we włazie.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2017-07-19, 21:59

Wyjątkowo romantyczne miejsce :-)
Nie chciał bym tu trafić nocą, przypadkiem, zaraz by się rozglądał czy jakiś psychol z siekierą się nie czai :rol
Awatar użytkownika
Majka
Posty: 919
Rejestracja: 2014-07-30, 12:58
Lokalizacja: Beskid Mały/ Kraków

Postautor: Majka » 2017-07-20, 09:05

Dzięki za wszystkie wskazówki, pewnie kiedyś skorzystam i znów spróbuję szczęścia. :)

Psychola z siekierą to bym raczej się nie spodziewała, bardziej ducha Jaśkowego. Czytałam legendę , że po zmierzchu pojawia się na tym terenie.Ponoć towarzyszy czasem turystom w drodze do schroniska. :)
"Wokół góry, góry i góry

I całe moje życie w górach..."
laynn

Postautor: laynn » 2017-07-20, 09:28

No to trzeba zrobić forumowe spotkanie z duchem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 286 gości