Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Czwórka, majówkowy wschód słońca.

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2018-05-07, 16:53

Jakoś tak wyszło, że na trzy wschody słońca w górach jakie widziałem to dwa widziałem z Sokołem :)

Laynn ! Brawo !
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
laynn

Postautor: laynn » 2018-05-07, 19:28

Dzięki.
Kurka cztery razy przejeżdżałem obok i zapomniałem książkę Ci oddać...
Skleroza ;)
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12320
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2018-05-07, 19:34

Dobromił pisze:na trzy wschody słońca w górach jakie widziałem to dwa widziałem z Sokołem


Skrzyczne w 2005 i Babia w 2017? No cholera, w 2018 trzeba poprawić statystyki... :D
Vision

Postautor: Vision » 2018-05-07, 19:37

sokół pisze:Skrzyczne w 2005 i Babia w 2017? No cholera, w 2018 trzeba poprawić statystyki...


A na Wielkiej Raczy zimą, to nie był wschód? Tzn. w sumie to było jesienią, ale zimą. ;) A wschód widzieliśmy między drzewami, a na szczycie było już trochę po wschodzie, ale zdjęcia wschodnio jeszcze wychodziły. Trzeba by było powołać jakąś komisję czy bo to zaliczyła. :P
Ostatnio zmieniony 2018-05-07, 19:40 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12320
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2018-05-07, 20:16

eeee, zapomniałem o tym.... to trzy... chyba, że Złoniemił nie liczy Skrzycznego, bo w w sumie to nie pamiętam, czy na wschód wyszedł ze schoniska.... Było minus trzydzieści chyba...
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez sokół, łącznie zmieniany 1 raz.
laynn

Postautor: laynn » 2018-05-07, 20:54

A ta bacówka pod Babią? Co urwis po niej łaził?
Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2018-05-07, 21:29

Mnie się parę wschodów w sumie już udało zaliczyć, ale zawsze mam z tym problem, bo nie cierpię rano wstawać :D W sumie ostatnio parę razy szliśmy faktycznie prosto z imprez, np. na wschód na Gorcu (na który wzięłam aparat, tylko nie swój i nie zrobiłam ani jednego zdjęcia ;D). I gdyby miał mnie kto kopnąć w dupę i zwlec z łóżka, to mogłabym nawet prosto z domu jechać na wschód, ale ostatecznie zazwyczaj ruszam ze schronisk :P

W sumie ładny ten wschód spod Muńcoła, ale ja w zimie miałam lepszy :dev
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12320
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2018-05-07, 22:39

laynn pisze:A ta bacówka pod Babią?


To policzyłem wcześniej. babia 2017. A urwis to wszędzie właził. Gorszy niz Tobi. :-)
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2018-05-08, 07:02

Vision pisze:sokół napisał/a: Skrzyczne w 2005 i Babia w 2017? No cholera, w 2018 trzeba poprawić statystyki...



A na Wielkiej Raczy zimą, to nie był wschód?


No dobra. Był :)

sokół pisze:bo w w sumie to nie pamiętam, czy na wschód wyszedł ze schoniska.... Było minus trzydzieści chyba...


Wyszedłem z pokoju żeby się rozgrzać.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
laynn

Postautor: laynn » 2018-05-08, 07:27

sokół pisze:Gorszy niz Tobi.

:D
nes_ska pisze:W sumie ładny ten wschód spod Muńcoła, ale ja w zimie miałam lepszy

Owszem, ładniejszy miałaś.
Kiedyś będąc w Glince mieliśmy iść z żoną na wschód, w październiku. Ale wtedy temperatura spadła poniżej zera i żona po pobudce mi powiedziała, że ją boli gardło...wtedy z miłą chęcią się na drugi bok przekręciłem :D
Ja po imprezach to bym pewnie nie miał siły. I nie chodzi, że po alkoholu, po prostu (mimo wyglądu młodzieńczego :D ) jestem coraz starszy i to czuję. Ja jednak wolę się trochę przespać i wstać niż nie spać :) .
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2018-05-08, 07:38

To zostają Ci zachody słońca :)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
laynn

Postautor: laynn » 2018-05-08, 07:45

Albo opcja zachód-wschód. Ale to może w lato się uda zrealizować, bo też mi chodzi po głowie.
Z drugiej strony zimą możliwa jest wersja wschód-zachód. Bo w grudniu wschód jest ok 7mej, a zachód po 15tej. A to normalna wycieczka. Zresztą gdyby nie pogoda w grudniu,styczniu to z sokołem myśleliśmy o takiej wersji.
Wersja zachód-wschód ze spaniem gdzieś tam na górze.
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3477
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2018-05-09, 18:02

Nie wiem, co się niektórzy czepiają wschodu - jak dla mnie ładny. I przed samym słońcem ciekawe niebo.
Ta baza to jakaś Wasza chatka w górach?
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2018-05-09, 18:09

sokół pisze:A urwis to wszędzie właził. Gorszy niz Tobi.
A na baby też właził? W wiacie pod Babią Górą podobno sprawdził się... :rol
Tobi nie umie latać. Trza go podszkolić i obowiązkowo kurs parkowania. :zol
Ostatnio zmieniony 2018-05-09, 18:12 przez ceper, łącznie zmieniany 1 raz.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Vision

Postautor: Vision » 2018-05-09, 18:11

To też zależy z jakiego punktu widzenia się go ocenia. Ja szczerze mówiąc większość zdjęć staram się oceniać pod względem fotograficznym. I z takiego punktu widzenia, ten wschód szału nie robi i jest bardzo przeciętny. Co więcej większość wschodów na których byłem takie są. Tyle, że ja chodzę losowo na chybił trafił. Nie bez powodu się mówi, że na dobre warunki trzeba czasem czekać kilka tygodni, a nawet miesięcy w fotografii krajobrazu i to nie jest tak, że się idzie dwa razy w miesiącu i przynosi piękne zdjęcia. I też nie bez powodu w wielu poradnikach fotograficznych dużo się mówi o śledzeniu pogody i sprawdzaniu wcześniej, kiedy może być ten spektakularny efekt. Ja tego nigdy nie sprawdzam, bo i tak lubię wschody, ale potem zdjęcia wychodzą różnie. U mnie nad jeziorem na wschodzie słońca byłem już spokojnie między 50-100 razy, a takie naprawdę dobre wschody były może 3 albo 4 razy. Reszta była przeciętna, nijaka albo do dupy. :D Co nie znaczy, że na żywo mi się i tak nie podobało, bo podobało, ale ze zdjęć już zadowolony nie byłem. ;) Chociaż w sumie w górach tych lepszych wschodów jest jakby więcej. ;)
Ostatnio zmieniony 2018-05-09, 18:21 przez Vision, łącznie zmieniany 4 razy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 226 gości