Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-05-08, 10:04

Załóżmy partię! :D
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-05-08, 10:07

sprocket73 pisze:Więc głosujmy wszyscy na Bronka, żeby nie było II tury i żeby zaoszczędzić trochę pieniędzy, może choć część z nich zostanie dobrze wykorzystana.


żeby zaoszczędzić pieniędzy należałoby wprowadzić monarchię ;) mówię całkowicie poważnie - niesamowicie drażni mnie regularne wyśmiewanie przez Polaczków Brytyjczyków i innych, że utrzymują u siebie ten "anachronizm":
- po dokładnej analizie wychodzi, że finansowo monarchie są zazwyczaj bardziej ekonomiczne (brak wyborów),
- monarcha reprezentuje państwo jak prezydentowie w systemach parlamentarnych, ale przynajmniej wolny jest od nadskakiwaniu gawiedzi, bo zbliżają się wybory,
- realne wpływy pieniężne z turystyki: na dworskie uroczystości w GB ciągną tłumy z całego świata, w innych monarchiach imprezy rodzinne także przyciągają turystów, nawet w malutkim Luksemburgu w każdym sklepie są pamiątki z rodziną książęcą; a kto przyjedzie do Polski zobaczyć Komorowskiego, albo kupi np. kalendarz z prezydentem Słowacji?
- o takich drobiazgach jak prestiż, łączenie społeczeństwa z prawa i lewa czy ciągłość władzy nie wspomnę...

Tylko akurat w Polsce znani monarchiści są albo nawiedzeni albo jacyś kato-narodowcy :) A np. we Francji jest nawet partia monarchistyczno-lewicowa :D
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5747
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2015-05-08, 10:32

Basia Z. pisze:No ale CO ma zmienić ?
Bo odpowiedź "wszystko" to demagogia i populizm.

No to może chociaż zmieni COŚ ;)
Np. uświadomi wielmożnierządzącym, że ludzie zaczynają mieć ich dość i jak się jest przy korycie to trzeba się lepiej zachowywać.
Jak Bronek i Duda zdobędą w I turze w sumie 3/4 głosów, to utwierdzą się w przekonaniu, że cokolwiek nie zrobi PO i PiS to ludzie i tak będą ich popierać.

Pudelek pisze:należałoby wprowadzić monarchię

Mamy kandydata, który ma taki plan. Na króla wskakuje Chrystus i wtedy następuje ogólny dobrobyt.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-05-08, 10:34

Pudelek pisze:niesamowicie drażni mnie regularne wyśmiewanie przez Polaczków


A Ślązaczkowie też wyśmiewają ? :)

Pudelek pisze:Tylko akurat w Polsce znani monarchiści są albo nawiedzeni albo jacyś kato-narodowcy


Wczoraj, z Obywatelem Hakiem ( piłeś z nim ) doszliśmy do wniosku, że vicekrólem Polski będzie Braun. Królem Jezus.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-05-08, 10:36

sprocket73 pisze:Np. uświadomi wielmożnierządzącym, że ludzie zaczynają mieć ich dość i jak się jest przy korycie to trzeba się lepiej zachowywać.


Sugerujesz, że oni nie są tego świadomi ? :) Że potrzebny jest trybun ludowy żeby to do nich dotarło ?

Sprokecie jak Cię od dawna po ludzku szanuję to tu stwierdzę, że pojechałeś z bardzo naiwnym przekazem.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-05-08, 10:38

Dobromił pisze:A Ślązaczkowie też wyśmiewają ?


mówi się "Hanysy" albo "Szlezjerzy" :P

sprocket73 pisze:Mamy kandydata, który ma taki plan. Na króla wskakuje Chrystus i wtedy następuje ogólny dobrobyt.

co najmniej dwóch, tyle, że Korwin na tronie widziałby siebie, a Braun zadowoliłby się stołkiem jakiegoś regenta pod berłem Jezusa I

PS>wystarczyło, żeby do urn poszła połowa tych, co nie głosuje i szłoby scenę polityczną wywalić kompletnie do góry nogami. Ja mogę zrozumieć, że ludzie są zniechęci polityką, że "nie ma na kogo głosować" itp., ale można być pewien, że siedząc w domu tylko umacniają obecny układ rządzący.
Ostatnio zmieniony 2015-05-08, 10:40 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Vision

Postautor: Vision » 2015-05-08, 10:47

Wg mnie jedyne wyjście dla nas, to jest odcięcie się od UE, bo inaczej lepiej nie będzie. Innego rozwiązania nie widzę, niezależnie od tego kto będzie sprawował władzę w naszym kraju.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-05-08, 10:51

A ja myślę, że między innymi dzięki temu, że jesteśmy w UE, nie podzieliliśmy jeszcze losów Ukrainy.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-05-08, 10:54

odciąć się od EU, zaorać drogi, wysadzić wodociągi, zniszczyć inne inwestycje z unijnych pieniędzy i przyłączyć się do ZBiRu - wtedy jest gwarantowana zmiana jakości władzy :D
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-05-08, 10:57

Pudelek pisze:odciąć się od EU, zaorać drogi, wysadzić wodociągi, zniszczyć inne inwestycje z unijnych pieniędzy
O tym samym pomyślałam.
Ciekawe, jakby wyglądała teraz Polska bez tych pieniędzy (i bez tego nadzoru).
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-05-08, 10:58

cytując moją babcię: "byłoby biednie, ale wesoło" :-o
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5747
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2015-05-08, 10:59

Dobromił pisze:Sugerujesz, że oni nie są tego świadomi ?

A jakbyś wygrał 8 razy wybory z rzędu... to nie uwierzyłbyś, że idziesz dobrą drogą?
Dla PO jedynym przeciwnikiem którego taktuje poważnie jest PiS. A PiS ma na sztandarze Smoleńsk, szalonego Antka, zakompleksionego Jarka, katolicyzm w stylu Rydzyka. To wszystko sprawia, że wielu ludzi z obawy przed PiSem ciągle głosuje na PO, choć PO będąc u władzy 8 lat zawiodło swoich wyborców... chyba nie muszę wyliczać jak.

Dobromił pisze:pojechałeś z bardzo naiwnym przekazem.

Trudno. Mogę się oczywiście mylić, ale to Kukiz jest w tej chwili dla mnie najmniejszym złem, bo wierzę w szczerość jego intencji, a każdy inny z 11 kandydatów jest dla mnie albo przedstawicielem obecnego układu, albo wariatem, albo karierowiczem, albo blondynką.

Nigdy nie byłem przekonany na 100% o tym, że posiadam jakąś mądrość życiową, szczególnie polityczną. Uważam, że Ukochana jest w tych sprawach dużo lepsza ode mnie. Rozmawiamy w ostatnich dniach dużo o polityce i metodą eliminacji zostało nam 2 kandydatów na których moglibyśmy realnie zagłosować. Bronek i Kukiz. Z tym, że ja jestem już prawie pewny Kukiza, a Ukochana choć ma więcej wątpliwości twierdzi, że też odda głos na niego.
Vision

Postautor: Vision » 2015-05-08, 11:00

bluejeans pisze:A ja myślę, że między innymi dzięki temu, że jesteśmy w UE, nie podzieliliśmy jeszcze losów Ukrainy.


Problem w tym, że za niedługo możemy podzielić, ale obecnie rządzący już się na to przygotowali w razie czego...

http://www.cda.pl/video/209621cd/Max-Ko ... 10-01-2014

Pudelek pisze:unijnych pieniędzy


Nie wiem co masz na myśli, ale EU nam nic nie sponsoruje, tylko dofinansowuje inwestycje, gdzie, drugą część bierzemy na kredyt, żeby to powstało, efekt tego jest taki, że nasz dług rośnie bardzo szybko i kraj za niedługo zbankrutuje jak tak dalej pójdzie.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-05-08, 11:01

Brakuje nam Jakuba Szeli - wersja tańsza niż marnowanie tupolewa pod Smoleńskiem. Z drugiej strony chętnie dołożyłbym się na kolejne tupolewy, aby elity mogły podróżować po świecie w jedną stronę.
P.S. Teściowa na informację o wypadku pod Smoleńskiem rozpłakała się, lecz po moich 2 zdaniach, w których były również słowa cenzuralne (niewiele, ale były), jej przeszło. Zrozumiała chyba, że to nie była tragedia narodowa (po pierona żałoba), lecz dosięgła ich ręka sprawiedliwości (palec boży).
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-05-08, 11:07

Vision pisze:Nie wiem co masz na myśli, ale EU nam nic nie sponsoruje, tylko dofinansowuje inwestycje, gdzie, drugą część bierzemy na kredyt, żeby to powstało, efekt tego jest taki, że nasz dług rośnie bardzo szybko i kraj za niedługo zbankrutuje jak tak dalej pójdzie.
Podawałem przykład wielu inwestycji wielokrotnie przeszacowanych i wręcz debilnych, na które należy wyłożyć środki własne 25-30% kosmicznej wartości inwestycji. Gdyby nie (...) unijne dotacje, to wybudowano by te same obiekty i infrastrukturę za własne pieniądze, mniej by poszło na korupcję!
I przestańcie pieprzyć, czego to nam UE nie dała! Nic poza 100 tys. nowych urzędników i rozdawnictwem dla nieudaczników.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 202 gości