Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Sprawy techniczne itp.

Tutaj możesz zgłosić wszelkie problemy, propozycje i zadawać pytania dotyczące funkcjonowania serwisu.
Tutaj też przywitasz się z wszystkimi :)
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-04-27, 22:34

czy tylko ja mam wrażenie, że w tematach się coś rozjeżdża? Wrzucam, pisząc relację, tekst zaraz pod zdjęciem albo zdjęcia pod sobą, bez przerw, a forum wyświetla pod tym sporo wolnego miejsca... w efekcie powstają dziwne dziury - niektórzy lubią takie pauzy, ja bym wolał w niektórych miejscach tego uniknąć
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-04-27, 22:57

W celu umieszczenia tekstu bezpośrednio pod zdjęciem wciskam Shift+Enter za znacznikiem [/IMG] i od nowego wiersza dany tekst. Enter chyba łamie akapit...
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-04-27, 23:15

na innych forach nie ma takich pauz, to chyba wynika z szerokości pola tekstu. Np. porównuję u nas:
na-girowa-vt2254.htm

a w sudeckim:
http://forum.sudety.it/viewtopic.php?t=4916

Na GBG te przerwy są znacznie większe - odpowiednik dwóch linijek tekstu, tymczasem tam tylko jedna.

GBG jest jakby za bardzo "zbite", wąskie, dużo przestrzeni po bokach i to może powodować, że pod zdjęciami robi się przerwa. Nie wiem czy idzie to jakoś zmienić - samemu pewnie nie, musiałby zaginiony administrator...
Ostatnio zmieniony 2015-04-27, 23:24 przez Pudelek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-04-27, 23:28

Być może poszedłeś na łatwiznę i skopiowałeś zawartość z jednego forum do notatnika, a potem z notatnika do drugiego forum. Notatnik często mnie wkurza i ten jego "wrapping", czyli dodawanie pustych wierszy (LF zamienia na CR+LF lub jakoś podobnie, w każdym razie czasem muszę potem usuwać znak końca wiersza). Jestem tylko na tym forum, a niektórych pełno na "wszystkich", gdzie przypadkiem wlezę; namierzyłem też gdzieś nick zawierający "666" ;)
Ostatnio zmieniony 2015-04-27, 23:28 przez ceper, łącznie zmieniany 1 raz.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-04-27, 23:39

oczywiście że kopiuję tekst, a nie piszę każdej relacji od nowa - jeszcze nie zgłupiałem. Ale nie robię tego w notatniku - najpierw piszę na GBG i tutaj od razu są puste wiersze. Potem, gdy kopiuję to na inne fora, to tych pustych wierszy nie ma, więc ewidentnie tutaj coś nie gra, a z tego co pamiętam kiedyś takich problemów nie było. Te puste pola najczęściej pojawiają się przy szerokich zdjęciach, które jakby nie mieściły się w forum. Może kiedyś mniej miałem zdjęć tak długich :? :zar Wynika z tego, że sam sobie rozwiązałem problem...
Ostatnio zmieniony 2015-04-27, 23:42 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-04-28, 10:15

Pudelek pisze:Wynika z tego, że sam sobie rozwiązałem problem...
To się nazywa: poczuć moc. ;)
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2904
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2015-04-28, 15:52

Pudelek pisze:zaginiony administrator...


Pudelek pisze:sam sobie rozwiązałem problem...


Szkoda Visiona, fajny chłop z niego był. Pomimo tego, że był Administratorem.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-04-28, 16:12

Obrazek Obrazek Obrazek
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-04-28, 16:22

nie dorwała go jakaś niebezpieczna baba? :rol nie wszystkie uciekły na półwysep Iberyjski... :ryb
Ostatnio zmieniony 2015-04-28, 16:23 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-04-28, 16:23

Sugerujesz, że jest aż tak źle, że trzeba rzucić na tacę ?
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Vision

Postautor: Vision » 2015-04-28, 16:26

Pudelek pisze:Na GBG te przerwy są znacznie większe - odpowiednik dwóch linijek tekstu, tymczasem tam tylko jedna.


U mnie to mam wrażenie, że na sudeckim są nawet ciut większe. ;)

GBG
Obrazek

Sudeckie
Obrazek

Dlatego też na początku nie wiedziałem o co Ci chodzi, no ale już chyba wiem. Generalnie jest tak, że spowodowane to jest ułomnością przeglądarki firefox, na innych działa to dobrze. To już nie pierwszy problem jaki jest spowodowany tą przeglądarką na tym forum, nawet menu u góry nie było wstanie wyświetlić poprawnie. :/ Bo dla wszystkich przeglądarek margines 8 pikseli to 8 pikseli i jest to chyba logiczne, dla firefoxa 8 pikseli to 30 pikseli i nie przekonasz go, że 8 to 8. ;) Za wszelką cenę chce być bardziej indywidualny niż reszta przeglądarek, dlatego przestałem go używać i nie tylko ja. Bo wiele osób tworzących strony, na niego narzeka, że wszędzie wszystko działa, a w firefoxie zawsze wygląda inaczej. ;)

Owszem wprowadziłem tu takie kod, który łamie wiersz w przypadku szerokich zdjęć czy zdjęć zamieszczonych obok siebie, żeby forum się nie rozjeżdżało na boki i przez to tak Ci się dzieje. Poza firefoxem wszędzie działa to poprawnie, więc nie będę z tego rezygnował, tym, bardziej, że forum jest wąskie i rozjeżdżało by się praktycznie przy każdym wrzuconym większym zdjęciu, jak na forum GS na przykład, już lepiej jak się tylko w Firefoxie rozjeżdża w dół. ;)
Ostatnio zmieniony 2015-04-28, 16:49 przez Vision, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-04-28, 16:32

Cud. Podnieśliśmy Visiona z zaświatów.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-04-28, 16:39

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=FZJKuk3gVdU[/youtube]

W luźnym tłumaczeniu:

[Krokodyl] - A teraz Kiwaczek wygłosi wam przemówienie.
[Kiwaczek] - Prowokowaliśmy, prowokowaliśmy i sprowokowaliśmy. Hura!
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-04-28, 16:39

Vision pisze:U mnie to mam wrażenie, że na sudeckim są nawet ciut większe. ;)


czyli wielkość monitora pewno też ma znaczenie...

Cud. Podnieśliśmy Visiona z zaświatów.

alleluja :ban22, wystarczyło wspomnieć o złej babie :clt6
Vision

Postautor: Vision » 2015-04-28, 16:56

A forum czytam codziennie. :) Czasu na pisanie nie mam i w góry nie jeżdżę, więc za bardzo nie mam o czym tu pisać. ;) Od maja będę miał trochę więcej czasu, to nadrobię trochę zaległości, a potem może i kiedyś w góry wrócę, bo pracuję nad tym właśnie. :-o
Ostatnio zmieniony 2015-04-28, 20:48 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości