Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

22 X 2021 czyli Jak to na Filipce było.

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3476
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2021-11-30, 16:46

Co to za bacówka pod Małym Stożkiem? PTTK-owska? Możesz napisać coś więcej? Jakiś problem z wejściem?
Pogoda nawet nie najgorsza na to, co zapowiadali. I zasmakowałeś już zimy w górach.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2021-11-30, 16:55

No właśnie, Bacówka PTTK ?
Mirek

Postautor: Mirek » 2021-11-30, 17:48

Wiolcia pisze:Co to za bacówka pod Małym Stożkiem? PTTK-owska? Możesz napisać coś więcej? Jakiś problem z wejściem?
Pogoda nawet nie najgorsza na to, co zapowiadali. I zasmakowałeś już zimy w górach.
Bacówka PTTK Pod Małym Stożkiem prowadzi Zbigniew Cieślar.
Bacówka znajduje się tuż poniżej szczytu Małego Stożka (843 m n.p.m.) i jest tzw. schroniskiem samoobsługowym. Pozostaje pod zarządem koła PTTK nr 3 przy Oddziale PTTK Beskid Śląski w Cieszynie i mocno jest związane z tamtejszymi zakładami elektronarzędziowymi CELMA. To właśnie ich siłami w roku 1961 w miejscu tym stworzono schronisko. Dojść można różnymi drogami, ja dotarłem żółtym szlakiem z Dziechcinki po 2 godzinach dosłownie spaceru.Ten szlakowskaz bacówkowy znajduje się przy skrzyzowaniu żółtego i niebieskiego szlaku na Kobyla Szałas.Jest droga dla samochodów, z chatarem na bacówce prowadziłem wczoraj rozmowę na fejsie.Bacówka jest jakieś 200-300 metrów od tego szlakowskazu.
Obrazek

Gdy kilka lat temu deptałem w dół ta tablica nie zwróciła mojej uwagi.Muszę sie tam wybrać kiedyś w celu dokładnej penetracji obiektu. Tu jest więcej fotek.

https://en.mapy.cz/zakladni?x=0.0000000 ... &gallery=1
Ostatnio zmieniony 2022-08-19, 16:31 przez Mirek, łącznie zmieniany 2 razy.
Mirek

Postautor: Mirek » 2022-08-19, 16:07

C,D,N.Tym razem wersja letnią,wybrałem się do Kolibisk specjalnie by gospodarzem na włościach się spotkać.i tym razem nie udało się,okazało się że i w czwartek hospoda też zamknięte, to kolejny raz jak mijam się z kimś w tym miejscu,po drodze wyszło mi wdepnąć do bacówki pod Stożkiem.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Krótki popas z widokiem na Cieślarówkę i bezszlakowo idę do Pana Edka,niestety zonk zamknięte, chyba ktoś w chacie był,okno na pięterku otwarte.No nic idę na szczyt Filipki.

Obrazek


Obrazek

Tu odbijam w kierunku Navsie. Po 3 km mam farta,tambylec oszczędza mi asfaltingu w pełnym słońcu i podwozi mnie niemal na peron dzięki czemu łapię pociąg na który idąc piechty nie miałbym szans zdążyć i jestem prawie 2 h do przodu. I tym razem pogoda dopisała

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2022-08-19, 16:32 przez Mirek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2903
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2022-08-21, 11:51

Pech pogodowy Cię opuścił, ale inny, do zamkniętych obiektów już nie ;) Może w weekendy byłoby łatwiej ? Bo co zasady wiadomo, w dni powszednie ruch turystyczny nawet w wakacje, jest dużo mniejszy.
Awatar użytkownika
Coldman
Posty: 1267
Rejestracja: 2020-05-19, 22:34
Lokalizacja: Wysoczyzna Kaliska

Postautor: Coldman » 2022-08-21, 15:17

Przeszedłbym się z miłą chęcią jeszcze raz do Pana Edka, mam nadzieję, że jeszcze zdążę.
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2022-08-21, 16:29

Bacówka całkiem całkiem, to może jednak jakiś jesienny zlot w Bacówce pod Stożkiem :D
Mirek

Postautor: Mirek » 2022-08-21, 16:32

Coldman pisze:Przeszedłbym się z miłą chęcią jeszcze raz do Pana Edka, mam nadzieję, że jeszcze zdążę.
No mam nadzieję taką, bo rok temu specjalnie wybrałem się do Kolibisk by spotkać się ze Stasiem. 2 miesiące później byłem na jego pogrzebie,lepiej by historia się nie powtórzyła. :/
Ostatnio zmieniony 2022-08-21, 16:35 przez Mirek, łącznie zmieniany 1 raz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 220 gości