Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Urlop na Żądanie, czyli w krainie hal i mgieł ...

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2021-10-11, 13:55

Sebastian pisze:gdyby założył stałkę ;)


Założył. Nie dostrzegasz oczywistych oczywistości.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2021-10-11, 14:08

Sebastian pisze:Nie będę poruszał schroniskowego wątku, ale mam parę przemyśleń:
1. Strasznie daleko mam do Złatnej, nie to, co ci mieszkający koło Zagaraży
2. Teraz trendy i cool jest wstawić do relacji zdjęcie z samochodem, Adrian wstawił malucha i to jest bardzo cool, choć auto nie jego (chyba ;) )
3. Adrian strasznie narzekał na mgłę w piątek, a warunki miał super - zmienne, ale w tym cała ich zaleta.
4. W ogóle to Adrian często narzeka na wycieczki, a potem wrzuca bardzo fajne zdjęcia - taka maniera najwyraźniej.
5. Zdjęcia w lesie we mgle czad, ale były lepsze, gdyby założył stałkę ;)


1. Dla ciebie dedykuję tą wycieczkę w takim razie ;)
2. Moja niebieska strzała jest za ładna żeby się z nią obnosić gdzie popadnie, a Maluch polny też fajny ;)
3. Budowanie atmosfery, wszyscy już byki przekonani że kicha i w ogóle, a tu suprajs madafac**er :D ;)
4. Jestem z Polski, skoro mam fajną żonę i córkę, nawet kolegów mam fajnych ... To na co mam narzekać? Jedynie na pogodę.
5. Jak zawsze miałem przy sobie, ale byłem w takim szoku że nie miałem czasu, 105 zawsze daje radę ;)
Ostatnio zmieniony 2021-10-11, 14:23 przez Adrian, łącznie zmieniany 2 razy.
Gór Ski
Posty: 484
Rejestracja: 2018-05-08, 11:14
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Gór Ski » 2021-10-11, 14:09

sokół pisze:A i Prezesowi przyznam rację - powiedzcie prawdę, co to w dzisiejszych czasach jest "stówka"? Nic...


Ja za jedno piwo tej marnej stówki nie dam

Z ciekawości sprawdziłem ile kosztuje nocleg w Schronisku Studlhutte ( Wysokie Taury)
teraz z ubezpieczeniem OeaV 13 Eur a 11 lat temu jak tam spałem płaciłem 10 Eur .
laynn

Postautor: laynn » 2021-10-11, 15:54

Tylko w Rysiance, mamy widok pierwsza klasa, z pod/zza okna. Na Lipowskiej, no drugą, albo trzecia. Różnica 15 minut dreptania.
Rozumiem, że rok temu za stówkę można było kupić więcej. No cóż, ja Lipowską, a brałem ją pod uwagę, wykreślam z miejsc, do pozbycia się stówki. :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2021-10-11, 17:58

A i Prezesowi przyznam rację - powiedzcie prawdę, co to w dzisiejszych czasach jest "stówka"? Nic....

I tak i nie.
Sama stówka wrażenia nie robi ale ... gdyby chcieć z rodziną 4 osobową spędzić weekend na Lipowskiej z 2 noclegami to się już robi (w moim przypadku patrząc na wiek dzieci) 760 zł. Z lekka dużo.
Tam gdzie nocowałem na urlopie, w Wielkopolsce, w pięknej okolicy, mieszkanie/apartament 43m3 dla tej samej rodzinki na 2 noclegi kosztuje teraz 570 zł, mieszkanie 60 m3 600 zł.
Ostatnio zmieniony 2021-10-11, 17:59 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12319
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2021-10-11, 18:25

Może tu na śniadanie kawior z wódką podają, dlatego tak drogo?
włodarz
Posty: 2714
Rejestracja: 2014-05-13, 17:38
Lokalizacja: Góry Sowie

Postautor: włodarz » 2021-10-11, 18:47

Śliczności. I krajobrazy, i zdjęcia. :-)
Awatar użytkownika
opawski1
Posty: 1065
Rejestracja: 2016-02-21, 09:15
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Postautor: opawski1 » 2021-10-12, 14:54

Ale trafiłeś na warun! Te mgły na halach i ludzie w promieniach słońca... Coś niesamowitego! :) Pięknie uchwycone.
Zazdroszczę widoków i zdjęć, marzą mi się październikowe Beskidy... Spróbuję coś wykombinować w następnym, albo jeszcze następnym tygodniu :D

a co do Lipowskiej 100 za nocleg w warunkach schroniskowych... Zdzierstwo i tyle i ja też nigdy tam nie zanocuje z własnej woli tym bardziej, że kilkaset metrów dalej jest o połowę tańsza Rysianka z piękną panoramą z hali... W schroniskach górskich mogę czasem płacić więcej za za jedzenie, piwo czy nocleg bo jest klimat, atmosfera, widoki, no i zapłacę, ale w Rysiance ;)
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2021-10-12, 15:25

opawski1 pisze:Ale trafiłeś na warun! Te mgły na halach i ludzie w promieniach słońca... Coś niesamowitego! :) Pięknie uchwycone.
Zazdroszczę widoków i zdjęć, marzą mi się październikowe Beskidy... Spróbuję coś wykombinować w następnym, albo jeszcze następnym tygodniu :D

a co do Lipowskiej 100 za nocleg w warunkach schroniskowych... Zdzierstwo i tyle i ja też nigdy tam nie zanocuje z własnej woli tym bardziej, że kilkaset metrów dalej jest o połowę tańsza Rysianka z piękną panoramą z hali... W schroniskach górskich mogę czasem płacić więcej za za jedzenie, piwo czy nocleg bo jest klimat, atmosfera, widoki, no i zapłacę, ale w Rysiance ;)


Warunki 1 na 100 albo i więcej ;)
Jedź nie zastanawiaj się, zanim wszystko zasypie białe g***no.
Awatar użytkownika
opawski1
Posty: 1065
Rejestracja: 2016-02-21, 09:15
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Postautor: opawski1 » 2021-10-13, 18:05

Adrian pisze:Warunki 1 na 100 albo i więcej ;)
Jedź nie zastanawiaj się, zanim wszystko zasypie białe g***no.


Już zasypało :P bo widziałem dziś rano posta schroniska Rysianka na fb. Ale to chyba krótkotrwały incydent bo w następnym tygodniu u mnie zapowiadają nawet do 20 stopni. Będzie chyba więc złota jesień.
Teraz muszę coś pokombinować, bo wolną od zajęć na uczelni mam środę, tylko jeden dzień trochę mało na Beskidy :D
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2021-10-13, 19:20

opawski1 pisze:
Adrian pisze:Warunki 1 na 100 albo i więcej ;)
Jedź nie zastanawiaj się, zanim wszystko zasypie białe g***no.


Już zasypało :P bo widziałem dziś rano posta schroniska Rysianka na fb. Ale to chyba krótkotrwały incydent bo w następnym tygodniu u mnie zapowiadają nawet do 20 stopni. Będzie chyba więc złota jesień.
Teraz muszę coś pokombinować, bo wolną od zajęć na uczelni mam środę, tylko jeden dzień trochę mało na Beskidy :D


No to nie pozostaje Ci nic innego jak żądaniówka :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 209 gości