Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Mirek

Postautor: Mirek » 2020-05-25, 09:04

Wiadomość dla zainteresowanych' OPERACJA POŁUDNIE w Bielsku-Białej w tym roku odwołana,szkoda.. :-(
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-05-25, 20:31

A może się komuś przyda w czasach represji ;)
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... ii/v6cnrkx
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-05-25, 20:33

Policja zatrzymała pielgrzymkę na Jasną Górę.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-05-25, 20:35

To jest na pewno działanie inspirowane politycznie.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-05-25, 20:41

Oczywiście.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Mirek

Postautor: Mirek » 2020-05-25, 20:53

Dobromił pisze:Policja zatrzymała pielgrzymkę na Jasną Górę.
W celu zatrzymania pielgrzymki użyto gazu pieprzowego? :usm
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-05-25, 21:05

Pielgrzymkę zatrzymano, ale mandatów i wezwać do sanepidu nie dano. Ale gdyby to była np. pielgrzymka przedsiębiorców albo Trzaskowskiego, to hoho
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6094
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2020-05-28, 18:42

Jacek Sasin organizuje państwową sieć sklepów spożywczych. Na pewno mu się uda ;)
Do sklepu podjedziemy oczywiście jednym z miliona aut elektrycznych.

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,25 ... #s=BoxOpMT
laynn

Postautor: laynn » 2020-05-28, 18:45

Za minimalną pensję.
Awatar użytkownika
kristoff73
Posty: 606
Rejestracja: 2019-05-15, 20:47
Lokalizacja: ST SD KGR TK SB

Postautor: kristoff73 » 2020-05-28, 18:52

https://www.money.pl/gospodarka/polacy- ... 6449a.html

Kilka dni temu, podczas spaceru, zastanawiałem się, jak długo będzie nakaz noszenia maseczek. Doszedłem do wniosku, że jeszcze przez dłuższy czas. A potem, niezależnie od regulacji rządowych, określiłem, przez jaki (minimum!) czas pozostanę przy maseczkach. Szacuję, że do końca roku. Sytuacja nieszybko poprawi się znacząco i trwale, a potem podobno ma być druga fala zakażeń. Narzuca się refleksja: nie rozumiem decyzji rządu. Ale chyba jest inaczej - idą wybory, to trzeba stworzyć pozory poprawy sytuacji. Upewnia w tym data zmiany - od soboty, a do tej pory zawsze było od poniedziałku!
Gdybym mieszkał tam, dokąd jeżdżę w B.N., to bym pewnie nieco inaczej na to patrzył, ale praktycznie codziennie idę na dworzec kolejowy stolicy województwa, gdzie sytuacja z Covidem wygląda zdecydowanie najgorzej.
Rzecz jasna, jak do tej pory, w maseczce przejścia po mieście, a spacery - to najlepiej po terenach zielonych, tak jak w sobotę. I zmiana planu - meta nie w Tarnowskich Górach (tam byłoby 3,3 km po mieście), lecz w Miasteczku Śląskim, gdzie na peron wyjdę prosto z lasu :-)
Бродяга. Снусмумрик. Бомж.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-05-28, 19:10

Sebastian pisze:Jacek Sasin organizuje państwową sieć sklepów spożywczych. Na pewno mu się uda ;)
Do sklepu podjedziemy oczywiście jednym z miliona aut elektrycznych.

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,25 ... #s=BoxOpMT


Człowiek renesansu.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6094
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2020-05-28, 19:11

Dobromił pisze:
Człowiek renesansu.


prawie jak Leonardo Da Vinci
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-05-28, 19:17

Porównałeś Sasina do pederasty. Nie wypada!

;)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-05-28, 21:42

kristoff73 pisze:Doszedłem do wniosku, że jeszcze przez dłuższy cza

no w końcu jeszcze niedawno minister mówił, że do szczepionki. A teraz zrobili jakieś badania opinii publicznej i im wyszło (jakże odkrywczo), że ludziom się to nie podoba, więc je znieśli. Ciekawy sposób na walkę z wirusem, możliwe, że jedyny taki w skali globu :D

Mimo wszystko nie uderzałbym w jakieś dramatyczne tony - mimo sporej ilości potwierdzanych zachorowań w woj. śląskim nie wzrasta liczba zgonów. To tylko potwierdza to, co uważałem od dawna - zarażonych jest wielokrotnie więcej, prawie wszyscy przechodzą to bezobjawowo, a śmiertelność znacznie niższa, jeśli wzielibyśmy pod uwagę, że zainfekowanych mogły być setki tysięcy ludzi, jeśli nie więcej. I tak szansa zarażenia się na ulicy jest minimalna, co innego w zgrupowaniach ludzi - np. na mszach czy weselach. I tych powinniśmy unikać do końca roku ;)

W tej sytuacji niech każdy postępuje zgodnie ze swoim rozsądkiem - ci, którzy się boją będą zachowywać się rozsądnie, ci, którzy mają to w dupie - wręcz przeciwnie. Przyznaję się szczerze, że z mojej strony jedyna obawa, jaką żywię, to (poza, tfu, tfu, potencjalnym zarażeniem rodziców), to fakt, że ewentualny pozotywny wynik może mi pokrzyżować jakieś plany wyjazdowe. Ale ja od początku pandemii codziennie spotykam w pracy setki osób z różnych stron kraju i nie tylko, więc jestem prawie na pierwszej linii frontu, zatem już mi to wszystko od dawna zwisa ;)
Ostatnio zmieniony 2020-05-28, 21:47 przez Pudelek, łącznie zmieniany 2 razy.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-05-29, 05:48

W Cieszyńskim szpitalu jeden zgon koronawirus i trzy z podejrzeniem, co kolwiek to znaczy ... Do statystyk się nie zaliczali ;)
Na pogrzebie osoby z koronawirusem nie było najbliższej rodziny bo wszyscy na kwarantannie, miał być tylko ksiądz i jakiś szwagier, a na miejscu się okazało że jest jakieś 40 osób, połowa bez masek, a obsługa w skafandrach, maskach i przylbicach, dla ludzi lekki szok i konsternacja :o-o Ludzie albo są głupi albo mają to w dupie :-/

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości