Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
włodarz
Posty: 2715
Rejestracja: 2014-05-13, 17:38
Lokalizacja: Góry Sowie

Postautor: włodarz » 2020-04-21, 19:40

Dobromił
Piszesz mi, że ja tu lekko na klawiaturze sobie piszę. A sam co robisz? Skojarzenia. W trakcie rozmowy na żywo zastanowiłbyś się czy je wyartykułować, bo pewnie zdajesz sobie sprawę, że mogłyby się się spotkać z ripostą nie słowną.
Znasz znaczenie zwrotu prędzej czy później? Przypomnę: w bliskiej lub dalekiej przyszłości (o czymś co na pewno się wydarzy, ale nie wiadomo kiedy). Widzisz w tym zwrocie jakieś życzenie komuś, żeby go sprawy ostateczne dotknęły wcześniej? Ja nie widzę.
A wracając do meritum. Napisałem i jeszcze raz powtórzę: podjęto środki ostrożności o skali przewyższającej stopień zagrożenia.
I mniej telewizji oglądaj, bo tak cię zastraszyli, że wyłączył ci się zdrowy rozsądek.
Jeszcze małe wyjaśnienie dla równie przestraszonego Prezesa. Stosy trumien wzięły się stąd, że zamiast zwykłych pochówków nakazano kremację zmarłych na koronawirusa.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-04-21, 19:57

Włodarz.

Skąd pomysł, że za dużo oglądam telewizję ?

Mógłbym tobie zaproponować żebyś mniej walczył w obronie wypalania traw. Rozum ci się chyba przegrzał.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-04-21, 20:32

2020-04-19, 18:59
włodarz pisze:Niewykluczone, że duża część z nich była tak słabego zdrowia, że przez wirusa śmierć przyszła do nich miesiąc, dwa, pół roku wcześniej niż gdyby go nie było.

2020-04-20, 19:32
włodarz pisze:Powtórzę: każdy człowiek kiedyś umrze, prędzej czy później. Macie może jakieś argumenty przeciwko tej tezie?


Hm. Czy to aby na pewno ta sama myśl została powtórzona? Ale to już każdy sobie sam oceni.
włodarz
Posty: 2715
Rejestracja: 2014-05-13, 17:38
Lokalizacja: Góry Sowie

Postautor: włodarz » 2020-04-21, 20:52

Prezes pisze:Hm. Czy to aby na pewno ta sama myśl została powtórzona?


Zdaje się, że coś pominąłeś
włodarz pisze:
Pudelek pisze:A wracając do wirusa...
Cytat:
A study by the University of Bonn has tested a randomized sample of 1,000 residents of the town of Gangelt (an epicenter of the outbreak in Germany) and found that 2% of the population was currently infected and 14% were carrying antibodies suggesting that they had already been infected — whether or not they experienced any symptoms. Eliminating an overlap between the two groups, the team concluded that 15% of the town have been infected with the virus [source]

If these findings are correct, Germany’s actual death rate could be as low as 0.22% (2,607 deaths / (2,607 cases that have resulted in death + 1,172,000 cases that have resulted in recovery)). Assuming 14% of the German population of 83,700,000 (1,172,000 people) have been infected and have recovered.


Realna śmiertelność w granicach 0,22% to jest chyba mniej niż od grypy



Nasuwa się pytanie kto i w jakim celu zasiał tyle paniki? I czy ktoś teraz odważy się głośno powiedzieć, że król jest nagi?



włodarz pisze:

W 2018 r zmarło z różnych przyczyn ponad 400 000 Polaków. Dziennie umierało więc ok. 1200 osób. Jedna czwarta z nich na raka. Czy ktoś wykonuje jakieś super specjalne akcje by ograniczyć zachorowalność na tę chorobę? Nie. Super ekstra działania diagnostyczne i lecznicze są? Nie. Tak więc umiera sobie dziennie 300 chorych na raka i życie toczy się "normalnie".
Na koronawirusa w Polsce zmarło 195 osób czyli średnio 4-5 dziennie. Co się w związku z tym dzieje w kraju, każdy widzi.
Jak napisał Pudelek: "nie chodzi o to aby wirusa lekceważyć, ale trzeba też zachować zdrowy rozsądek".



włodarz pisze:Cały czas uważam, że przedsięwzięto niewspółmiernie duże do skali zagrożenia środki ostrożności. Coś jak strzelanie z czołgu do komara.
Mirek

Postautor: Mirek » 2020-04-21, 20:57

Nie znudziło wam się to jeszcze? :haha
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-04-21, 21:15

włodarz pisze:Zdaje się, że coś pominąłeś

Może Tobie się zdaje, nijak się to odnosi do wcześniej cytowanej tezy o "prędzej czy później".
Każdy coś czasem powie czy napisze bez zastanowienia, ale nie wiem, po co tego na siłę bronić.

Mirek pisze:Nie znudziło wam się to jeszcze?

W sumie - racja.
laynn

Postautor: laynn » 2020-04-21, 21:17

Dziś pojechaliśmy z kolegą, jednym autem do lasu pochodzić.
Mieliśmy maski, w lesie w kieszeni.
Ludzi było sporo, choć bez przesady. Ubaw miałem, gdy nas rodzina mijała, to zakładali maski :D

Policji niet.
włodarz
Posty: 2715
Rejestracja: 2014-05-13, 17:38
Lokalizacja: Góry Sowie

Postautor: włodarz » 2020-04-21, 21:22

Nie czytasz tego co piszę.
włodarz pisze:Znasz znaczenie zwrotu prędzej czy później? Przypomnę: w bliskiej lub dalekiej przyszłości (o czymś co na pewno się wydarzy, ale nie wiadomo kiedy). Widzisz w tym zwrocie jakieś życzenie komuś, żeby go sprawy ostateczne dotknęły wcześniej? Ja nie widzę.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12320
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2020-04-21, 21:59

U mnie w pracy zaczyna to wszystko przypominać jakiś reality show.... Powoli się wykruszamy. Jeden zarażony nominował kilku, z którymi miał kontakt, Ci mają kwarantanne, nominują też kolejnych... I tak to wygląda, że powypadało już kilka całych zmian. Niektórzy wracają do "programu" jeśli ten, co ich nominował, jest ujemny.

No co, ja na razie jestem w grze o finał, naet nominacji jeszcze nie mam, chociaż jakby się uprzeć, to w środę gadałem z kolegą, którego w czwartek już nie było, a w poniedziałek stwierdzili mu dodatnio obecność. No ale jakoś chyba mnie lubi, bo nie zostałem nominowany do opuszczenia jaskini.

Tak więc program "Jaskinia przetrwania" trwa, a kto wygra, zadecyduje los i głosowanie w systemie tele-sanepid. :D

nagrodą główną jest para nowych gumowców :v
Ostatnio zmieniony 2020-04-21, 21:59 przez sokół, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-04-21, 22:10

Jak Was tak porozkłada, to już na składach w ogóle nie będzie krajowego węgla ;)
Choć z drugiej strony na składzie gdzie kupuję od chyba 3 lat mają prawie zawsze ukraiński, i od dzwona jakiś nasz "Marcel" się trafi.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-04-22, 07:08

Jako że to najbardziej oblegany temat, to zapytam tu! Orientuje się ktoś czy na Hali Pawlusiej, do Romanki będą jeszcze krokusy?
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5748
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-04-22, 07:54

Są. Widziałem na FB zdjęcia, podobno aktualne z wczoraj.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-04-22, 08:07

I tak to skończyły się dobre czasy dla krokusów …


Pozwoliłem sobie obejrzeć przez moment telewizję. Dowiedziałem się :

- karty wyborcze są już drukowane,
- MON poinformował, że zakończył pertraktacje w temacie zamówienia 60 wyrzutni Javellin i 180 rakiet do nich. Ma to ponoć być sprzęt dla WOT ( o parametrach gorszych niż używane przez normalne wojsko wyrzutnie Spike ).
- TV "edukacyjna" poinformowała o pozytywnych dla ludzi, zwierząt i roślin skutkach efektu cieplarnianego. O innych skutkach nie poinformowali.

Poczułem się lepiej.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6094
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2020-04-22, 13:40

Płoną biebrzańskie mokradła (tak, mokradła).

"Ze smutkiem informujemy, że pożar nadal się rozprzestrzenia, niestety w rożnych kierunkach" - poinformował w środę Biebrzański Park Narodowy. W trwającym od niedzieli pożarze zniszczone zostały połacie parku, giną znajdujące tam azyl zwierzęta. Straż Pożarna informuje, że wczoraj płonęło około 3000 hektarów parku. Dziś palą się tam torfowiska, co dodatkowo utrudnia sytuację, gdyż pożar ukryty jest pod glebą.

Środki zabezpieczone przez Park na gaszenie pożarów (całe 150 tys. PLN) skończyły się wczoraj, Park prosi o datki. Tak, państwo z dykty i kartonu jest łatwopalne.

więcej informacji: https://next.gazeta.pl/next/7,172392,25 ... #s=BoxOpMT
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-04-22, 14:38

Oby po pożarze nie znaleźli się cwanacy, który uznają że to trwałe pozbawienie wartości przyrodniczych parku i te 4-5 tyś ha można wyłączyć.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości