Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
laynn

Postautor: laynn » 2020-04-19, 17:36

Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-04-19, 17:48

Prezes pisze:"Art. 3. 1. Zgromadzeniem jest zgrupowanie osób na otwartej przestrzeni dostępnej dla nieokreślonych imiennie osób w określonym miejscu w celu odbycia wspólnych obrad lub w celu wspólnego wyrażenia stanowiska w sprawach publicznych."

samochód to jednak nie jest "otwarta przestrzeń"

Laynn - fakt, jest taki zapis w rozporządzeniu -> http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/697

Czyżby ta banda zrobiła w końcu coś rozsądnego?? Z drugiej strony: w lesie nie trzeba, na polach i na plaży tak :D I na parkingach leśnych :)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Vision

Postautor: Vision » 2020-04-19, 17:54

No jest to potwierdzone przez Ministra Środowiska.

ObrazekObrazek

https://www.facebook.com/mwosPL/photos/ ... =3&theater
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 3 razy.
laynn

Postautor: laynn » 2020-04-19, 17:57

Czasem i ślepej kurze się trafi ziarno.

Ja na serio się cieszę. Szkoda tylko, że ten weekend siedzimy w domu.
Dziś znowu zero policji po drodze. I już nie wyglądało to tak efektownie przy drodze to oświecenie, jak wczoraj. No ale jak jechałem, to słońca nie było.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-04-19, 18:05

Bywają jednostki zaradne i niezaradne - co ja Wam będę pisał o 90% społeczeństwa... ;)
Jeśli zasiłeczki brać, to większość hurra, hurra jak na Placu Czerwonym. Co niektórzy nie przewidzieli, że nie ma nic za nic i obudzili się w kagańcu dla swego dobra, bo jeszcze by sobie kuku zrobili. Wolę już wspierać dobrą zmianę, niż brać zasiłeczki i łazić w kagańcu. I tak ma być.
Wypuszczą jedynie na wybory i na abarot do budy do następnych wyborów. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej. ;)
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-04-19, 18:09

Pudelek pisze:samochód to jednak nie jest "otwarta przestrzeń

Dokładnie. Ale jakbyś miał cabrio... :lol
Natomiast trzeba odróżnić zgromadzenia (w rozumieniu ustawy) od spotkań.

A z tym brakiem obowiązku maski w lesie świetna wiadomość!
włodarz
Posty: 2714
Rejestracja: 2014-05-13, 17:38
Lokalizacja: Góry Sowie

Postautor: włodarz » 2020-04-19, 18:16

Prezes, wydajesz się być rozsądnym człowiekiem a jednak dałeś się zastraszyć propagandzie. Widziałeś wcześniejsze info o badaniach z Niemiec gdzie określono śmiertelność nowego wirusa ma 0,22%. Teraz masz informację o badaniach w USA, która potwierdza niemieckie dane.
Cały czas uważam, że przedsięwzięto niewspółmiernie duże do skali zagrożenia środki ostrożności. Coś jak strzelanie z czołgu do komara.
Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy podaje, że w sezonie grypowym 2018/2019 hospitalizowano 17 118 osób, zmarło 150 osób. Zauważyłeś może w ubiegłym roku zamykanie firm, zwalnianie ludzi, ograniczanie im zarobków z tego powodu?
Przypomnę obecnie hospitalizowanych jest 2482 osoby, zmarło 350 osób.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-04-19, 18:28

Prezes pisze:Natomiast trzeba odróżnić zgromadzenia (w rozumieniu ustawy) od spotkań.

no tak. Ale spotkanie to ja rozumiem, że umawiam się z kimś np. w lesie i robimy razem ognisko. A nie wspólną podróż. A potem na skraju lasu każdy idzie samemu... 2 metry od siebie ;)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
laynn

Postautor: laynn » 2020-04-19, 18:31

Dobrze, że w lesie można znaleźć kij dwu metrowy.
Jeszcze sznurek, taśma i flaszkę można podawać :D
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-04-19, 18:36

włodarz, moim zdaniem popełniasz pewien błąd logiczny powołując się w swojej argumentacji na stosunkowo niską liczbę zachorowań i zgonów na Covid-19 w Polsce i porównując to z sezonem grypowym (notabene znacznie dłuższym od czasu trwania epidemii koronawirusa).
Ta (na razie) niezła sytuacja jest w dużej części wynikiem zastosowanych restrykcji. Których to restrykcji wobec grypy się nie stosuje, więc nie można tych cyfr stawiać obok siebie.

Co do % zgonów versus liczba infekcji w populacji ogółem - będzie można cokolwiek powiedzieć, kiedy ktoś przebada przesiewowo dużą populację. Wszystkie dotychczas wykonane badania mają feler albo za małej, albo selektywnie dobieranej próby (np. tylko objawowi, albo tylko ci, co się sami zgłaszają).
Tym niemniej - w liczbach bezwzględnych w krajach, w których spóźniono się z reakcją - poumierały dziesiątki tysięcy ludzi. Tego się po prostu nie da ignorować.
Ostatnio zmieniony 2020-04-19, 18:37 przez Prezes, łącznie zmieniany 2 razy.
włodarz
Posty: 2714
Rejestracja: 2014-05-13, 17:38
Lokalizacja: Góry Sowie

Postautor: włodarz » 2020-04-19, 18:59

Ale ja nie twierdzę, że należało nic nie robić, ale w dalszym ciągu uważam, że strzelamy z czołgu do komara.

Prezes pisze:Tym niemniej - w liczbach bezwzględnych w krajach, w których spóźniono się z reakcją - poumierały dziesiątki tysięcy ludzi.

Niewykluczone, że duża część z nich była tak słabego zdrowia, że przez wirusa śmierć przyszła do nich miesiąc, dwa, pół roku wcześniej niż gdyby go nie było.
Za rok statystycy wszystko podsumują i będzie można porównać dane.
Vision

Postautor: Vision » 2020-04-19, 21:01

Obrazek

To kiedy idziecie?
laynn

Postautor: laynn » 2020-04-19, 21:04

I pewnie tak będzie ;)
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-04-19, 21:09

Mnie to najbardziej ciekawi kiedy ruszą przedszkola i klasy I-III, bo u mnie w robicie muszę zastępować koleżankę, która własnie siedzi na opiece.
A muszą to jakoś rozwiązać, choćby na zasadzie opieki jak w ferie czy wakacje, bo przecież ludzie pół roku czy dłużej na tej opiece siedzieć nie będą :rol
FasolaNaSzlaku
Posty: 338
Rejestracja: 2019-05-12, 19:59

Postautor: FasolaNaSzlaku » 2020-04-19, 21:54

W końcu mogę na legalny spacer po lesie wyjść (o nielegalnych nie musicie wiedzieć :usm ) Tak sobie wejdę do lasu za domem kawałek ... i tak idąc lasem dojdę na pewną znaną górę ...a może i dalej :)
Spakowany jestem ... jutro 6:00 start :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 209 gości