Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Sprawy społecznościowe

Tutaj możesz zgłosić wszelkie problemy, propozycje i zadawać pytania dotyczące funkcjonowania serwisu.
Tutaj też przywitasz się z wszystkimi :)
laynn

Postautor: laynn » 2019-07-22, 21:34

Nie można do niego też napisać PW...
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2019-07-22, 21:42

Na FB jest, tylko ostatni wpis chyba Z czerwca.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12320
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2019-07-22, 21:43

laynn pisze:Nie można do niego też napisać PW


Już można. Słuchajcie, może miał taki kaprys po prostu, choć myślę, że coś bądź ktoś spowodowało, że tak gwałtownie się oddalił.
Niemniej chciałbym wiedzieć, dlaczego. Znać powód... Za bardzo go lubiłem czytać. I oglądać zdjęcia.
Na razie snujemy domysły. Usuwać posty zaczął po przeczytaniu tematu o fb. Czy tam było coś, co mogło spowodować, ze nagle postanowił dać dyla?
Nie znalazłem tam niczego, ale może Fasola znalazł.
A moze ktoś mu napisał jakieś głupie coś na pw?
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2019-07-22, 22:02

Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina... :zol
Nie przeczytałem ani jednej jego relacji, jedynie przeglądałem jego zdjęcia i to wątpliwej jakości - niby bezlusterkowiec (pełna klatka) a jakby ze smartfona sprzed 10 lat. Denerwował mnie również znak wodny na zdjęciach. Powinien wiedzieć, że artyści na swych dziełach /obrazach/ umieszczają prawie niewidoczny podpis najczęściej w rogu zdjęcia - niewielki, a nie prawie 1/4 zdjęcia. Podyskutowaliśmy trochę na Shoutbox-ie na temat fotografii i wymiękł. Widziałem znikające treści postów na wiele mówiący trzykropek. Nie sądziłem, że krytyczna/sprawiedliwa/ ocena jego dzieł będzie miała tak piorunujący skutek. Coraz słabsze to pokolenie wyrasta... :zol
Przepraszam. :o-o
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Vision

Postautor: Vision » 2019-07-22, 22:08

Znaki wodne na zdjęciach zamieszczają ludzie w różnych celach i nie muszą to być wcale artyści. Zdjęcie jest też prywatną własnością autora i wiele osób zamieszcza te znaki w celu zapobiegania kradzieży ich własności, bo w necie panuje totalne bezprawie pod tym względem. W tym wypadku czym większy znak wodny, to akurat lepiej. I bardziej zabezpieczone zdjęcie. Powody mogą być różne i niech każdy robi jak uważa. Co do samych zdjęć, to akurat wielu osobom ten styl się podobał. A skoro się o nim w ogóle mówiło, to nie był zły i bezpłciowy, jak wiele innych zdjęć. Kwestia gustu. :)

PS: Jedna z tańszych amatorskich lustrzanek i bezpłatny program do obróbki zdjęć, to nie żaden bezlusterkowiec i pełna klatka i nie wiadomo co jeszcze...
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2019-07-22, 22:18

Każdy obraz (nawet wydrukowany na drukarce) posiada swój znak wodny, nazwijmy go ID (może stanowić dowód, że to na danym sprzęcie zostało zrobione lub wydrukowane). Przeciętny użytkownik komputera nie zagląda do "wnętrza" obrazu, zatem znak wodny i tak pozostaje. Mówiąc wprost: posiadając jedno zdjęcie ze smartfona, który ktoś by mi ukradł i nie był na tyle rozsądny, by kradzionym sprzętem zrobić zdjęcie (np. selfie), zaś następnie je umieścić na fb bez modyfikacji, to zatrudniam wujka, by poszukał w necie zdjęć z tym samym ID i mam złodzieja. Teoretycznie.
Ostatnio zmieniony 2019-07-22, 22:27 przez ceper, łącznie zmieniany 1 raz.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
laynn

Postautor: laynn » 2019-07-22, 22:22

Znak wodny to dla osoby dobrze operującej dobrym programem graficznym zero problemu.
Faktycznie są różne podejścia do tego tematu, część fotografów go daje, część (tych znanych) nie. Jak to sokół kiedyś napisał, na przykładzie naszego forum, można już wiedzieć kogo zdjęcie jest, bo każdy ma swój styl.
Moim zdaniem, znak wodny=data na zdjęciu. Oczywiście kiedyś sam go umieszczałem, ale dziś nie lubię na te zdjęcia patrzeć. Oczywiście jest to moje zdanie i w końcu mogę na forum zachować się bez granic, w przeciwieństwie do bycia modem 🤪
Vision

Postautor: Vision » 2019-07-22, 22:23

Nie w tym rzecz, chodzi o samo odstraszenie. Nawet taki onet i poważne portale kradną zdjęcia wyszukane w google, do prezentacji w swoich artykułach i poważne agencje reklamowe czy nawet turystyczne. Znam osobiście dużo takich przypadków, są właśnie an tyle bezczelni, że znak wodny też potrafią Ci usunąć. Tak czy tak mniejsza z tym. Po prostu robi się to w celu odstraszenia potencjalnego złodzieja, a i tak oczywiście nie zawsze to zadziała.

laynn pisze:Znak wodny to dla osoby dobrze operującej dobrym programem graficznym zero problemu.


Zależy jaki, taki od Fasoli tak, mimo wszystko w jakiś tam sposób jednak odstrasza i nie każdy jest grafikiem, szczególnie taki zwykły redaktor z onetu. ;)

Ja mam na swoich zdjęciach w agencjach takie znaki wodne, że wątpię, żeby jakiemukolwiek grafikowi chciało się w to bawić, łatwiej byłoby mu to zdjęcie kupić, zyskał by bardzo dużo czasu. ;) :usm
Ostatnio zmieniony 2019-07-22, 22:27 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2019-07-22, 22:30

Vision pisze:Ja mam na swoich zdjęciach w agencjach takie znaki wodne,
Pewnie ostatni bit każdego piksela (nikt nie odróżni go wzrokowo, ale jedynie programowo) tworzy napis: jestem Vision, nie ruszaj mego zdjęcia.
Wystarczy przeskalować obraz lub zmniejszyć ilość bitów (ustawić wszędzie owe bity na zero - programem specjalistycznym).
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Vision

Postautor: Vision » 2019-07-22, 22:35

Nic ceprze nie wystarczy, po prostu jest to znak wodny powielony na całym zdjęciu kilkukrotnie. Więc musiałbyś się na prawdę napracować w programie graficznym, żeby go usunąć. I jeszcze może na jakimś małym zdjęciu do neta nikt by się nie spostrzegł, ale na jakimś większym zdjęciu by brakowało wielu szczegółów. Na prawdę szkoda zachodu, lepiej kilka dolców wyłożyć i znak znika. :)

Aczkolwiek sam od siebie takiego znaku prywatnie nie zamieszczam na swoich zdjęciach, ale jak kiedyś będę miał jakąś stronę, to dla samej reklamy tej strony na pewno będę robił, tylko z nazwą tej strony oczywiście. :DD
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12320
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2019-07-22, 23:35

ceper pisze:Podyskutowaliśmy trochę na Shoutbox-ie na temat fotografii i wymiękł. Widziałem znikające treści postów na wiele mówiący trzykropek. Nie sądziłem, że krytyczna/sprawiedliwa/ ocena jego dzieł będzie miała tak piorunujący skutek. Coraz słabsze to pokolenie wyrasta...
Przepraszam


jaja sobie robisz, prawda?
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2019-07-23, 06:40

Nawet jeżeli prawda, to średnio wierzę by to był powód-z powodu krytyki zdjęć?.
To by musiały być chyba jakieś personalne paskudztwa np. o rodzinie, a nie wydaje mi się, żeby ceper aż do tego stopnia taktu nie miał.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2019-07-23, 08:04

Kto ma kryształową rodzinę i nie pił wina? Nie mam taktu? Nawet dwa czterosuwy, znaczy się jeden SUV...
Z powodu "potrzeby fizjologicznej" sokoła chciano mnie zlinczować w drodze na zlot na Potrójnej, ale zachowałem stoicki spokój i nikt nie rzucił kamieniem (złowrogim wzrokiem owszem).
Śpieszmy się kochać forumowiczów, bo tak szybko odchodzą. Czasem wystarczy napisać coś o wielkości (nie mylić ze wzrostem) i już gość bez swego ego wypada z gry. ;)


Edit: dodano literę "z" (literówka).
Ostatnio zmieniony 2019-07-23, 08:20 przez ceper, łącznie zmieniany 1 raz.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2019-07-23, 11:51

No własnie mówię, że wątpię byś nie miał taktu i przywalał komuś bezpardonowo w takich sprawach, jak osobiste.
Awatar użytkownika
vidraru
Posty: 2504
Rejestracja: 2017-01-27, 18:44
Lokalizacja: Kęty
Kontakt:

Postautor: vidraru » 2019-07-23, 13:43

Bardzo szkoda, że odszedł. Świetny gość i chciał tu coś wykonać na forum, zaistniał bardzo sympatycznie, wniósł tu wiele ciekawych rzeczy, zdjęć, relacji, informacji i wielka szkoda, że się wycofał. Może jeszcze wróci?...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości