Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2019-04-24, 13:11

Szanowni nauczyciele, jesteście pilotami polskiej edukacji, bez Was młodzież zbłądziłaby na manowce. ;)
Jeśli zwolnią chociaż jedną osobę z powodu strajku, to idźcie do sądu walczyć o swe prawa. :kon2
Żądajcie 4 bańki, to dostaniecie chociaż marne dwie. Dobre i tyle - https://www.fly4free.pl/ryanair-odprawy ... ch-pilotow
Chyba że zakończy się jak zwykle... :hor5

sprocket73 pisze:ceper napisał/a:
Sprockecie, zamierzasz rozdawać kolejne zasiłki?

Przydałoby się 500+ na psa. Jeżeli ktoś obieca - ma mój głos.
Przenieś się nad Brynicę (granicę) i pies może się załapie na 1800+ https://biznes.interia.pl/news/straz-gr ... 00,2609971
Jeśli nie, to przemaluj go na krowę lub tucznika. ;)
Ostatnio zmieniony 2019-04-24, 13:16 przez ceper, łącznie zmieniany 1 raz.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2019-04-24, 13:25

ceper pisze:[color=darkred]Szanowni nauczyciele, jesteście pilotami polskiej edukacji, bez Was młodzież zbłądziłaby na manowce. ;)

Dadzą radę .
Są niezłomni jak Wanda Wasilewska.
https://dziennikpolski24.pl/czerwony-pl ... r/12513034
Mirek

Postautor: Mirek » 2019-04-24, 15:04

ceper pisze:
Mirek pisze:mam pamiątki na sobie z tych czasów
Może zabrakło stempelka w dowodzie w innym dziale niż "dzieci"? Był bodziec do podjęcia pracy. :smil5
sprocket73 pisze:ceper napisał/a:
Jestem wrogiem Ojczyzny

Stanko, przybywaj! Jest robota dla patriota
Sprockecie, zamierzasz rozdawać kolejne zasiłki? W przeciwnym wypadku nie przybędzie. :mys5
Pamiątka to blizny po wypadkach i kilka złamanych żeber,śmieszne według ciebie?
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2019-04-24, 16:02

Skąd mogłem wiedzieć? Słyszałem jedynie o złamanym paluszku u nogi.
Nie jeździłem na taśmociągu ani nie wpadłem do biedaszybu.
Sądziłem, że zabawiłeś na ławce w parku do południa i przyszli dwaj panowie, co o pogodę nie pytali.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Mirek

Postautor: Mirek » 2019-04-24, 16:09

ceper pisze:Skąd mogłem wiedzieć? Słyszałem jedynie o złamanym paluszku u nogi.
Nie jeździłem na taśmociągu ani nie wpadłem do biedaszybu.
Sądziłem, że zabawiłeś na ławce w parku do południa i przyszli dwaj panowie, co o pogodę nie pytali.
Jak nie wiesz to nie wypowiadaj się,a propo biedaszybów mój kolega górnik który nie miał tyle szczęścia co ja że znalazłem pracę na Ślasku zginął w takim biedaszybie .Resztę uwag zachowaj dla siebie,żegnam.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2019-04-24, 17:04

Obawiam się, że kolega spadłby z fotela i również mógł zginąć na miejscu. Zdarzenie losowe.
Wczoraj zderzyły się czołowo dwa TIR-y, chyba zginęli obydwaj kierowcy. Nie wolno mi pisać o ciężarówkach?
Ogarnij się kolego. Biedaszyby kojarzą mi się z Wałbrzychem i dlatego o nich wspomniałem. Pewnie zginęło ich wielu, podobnie jak prawie codziennie ginie na drogach kilka/naście/dziesiąt/ osób. Powinni w PRL zamontować alkomaty przy wejściu do zakładów pracy i zakaz palenia na ich terenie. Do kontroli na każdy zakład wystarczyłoby dwóch panów, którzy mieli w życiu pod górkę.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Stanko
Posty: 57
Rejestracja: 2019-04-07, 20:23

Postautor: Stanko » 2019-04-24, 19:37

sprocket73 pisze:Ceper, ja jakoś inaczej wspominam komunę.
Nie chce mi się w chodzić w temat i dawać przykłady, że nie było tak wesoło, jak to opisujesz, bo to bez sensu, ale jak ktoś pisze komuno wróć, to jest dla mnie wrogiem Ojczyzny.
I masz rację. Zazwyczaj ci co nic nie osiągnęli chca powrotu. W mojej branży są różni ale ci najmniej zarabiający najbardziej tęsknią. Moje kondolencje dla tych którym nie wyszło i tęsknią za komuną. Ja potrzebuje takich do koszenia trawy i wożenia lajna od krów na moje pole więc bezrobotni i bezradni też się przydają bo robota czeka.
Ostatnio zmieniony 2019-04-24, 19:45 przez Stanko, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2019-04-24, 20:27

Wielu piwoszy wysiaduje w spelunkach lub w parkach - obca mi ta branża. Dobrze pamiętają młockę po plecach i po żebrach, bo w czasach PRL ci panowie dopadali swą ofiarę jak wygłodzone rottweilery. Na samą myśl o komunie robią pod siebie. ;)
Mam do koszenia kilka arów w centrum miasta, z reguły firma ogrodnicza za 2 pogan robi porządek.
Po co komu krowy na zagrodzie? Jeśli krowom to nie przeszkadza... :-/
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Stanko
Posty: 57
Rejestracja: 2019-04-07, 20:23

Postautor: Stanko » 2019-04-24, 22:20

Tylko skąd wiesz że są smakoszami a nie menelami? I co wielu piwoszy ma wspolnego ze spelunami i melinami? Teraz multitapy są popularne.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2019-04-25, 10:06

Stanko pisze:Tylko skąd wiesz że są smakoszami a nie menelami?
Oświeć mnie, jaka to różnica? Pierwsi noszą krawat? Wrzucam ich do jednego wora. ;)
Stanko pisze:I co wielu piwoszy ma wspolnego ze spelunami i melinami?
Dokładnie tyle samo, co speluny i meliny z piwoszami. :-)

Rozsądna propozycja Jarka (zdecydowanie lepsza niż moja), aby zakończyć spór z oświatą - https://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacj ... a-pis.html
Rząd mięknie z przywróceniem emerytur po 30 latach pracy (w tym 20 jako pedagog) dla oświeconej kasty = wysyp emerytów w wieku 48-49 lat. Może to i lepiej dla Ojczyzny: niech idą na emeryturę, tylko niech nie "uczą". Obie strony się oszukują: nauczyciele udają, że pracują, samorząd udaje, że płaci, ale i tak przepłaca. :zol
Wracam do podstawowego pytania: kto z zagorzałych adwersarzy płaciłby z własnej kieszeni po 1.642 zł miesięcznie za "nauczanie w publicznej szkole" swych pociech? Gdyby ktoś miał trójkę dzieci, to logika nakazuje, aby zatrudnić guwernantkę za 5k, która poświęcałaby codziennie 6h, czyli 30 godzin tygodniowo, to jest odpowiednik 40 godzin lekcyjnych. Gdyby sąsiad miał również "trojaczki", to guwernantka zarabiałaby 10k miesięcznie (nie jest to dużo, dodatkowo opłacałaby podatki i ZUS) i obie strony byłyby zadowolone (klasa 6-osobowa). :-)

Jadąc do klienta też muszę się przygotować: iść do fryzjera, ogolić się, założyć garnitur, zaplanować trasę dojazdu, zabrać ciężki laptop tudzież inną elektronikę. Klient płaci tylko za czas szkolenia, na szczęście wszystko mam w główce. :usmi
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12320
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2019-04-25, 20:34

Stanko - miałem wrażenie, że jesteś twardy gość, ale widzę, że jednak się pomyliłem - wyglądałeś na rasowego wilczura, a bełchatowski burek Cię zaszczekał na amen. To pewnie dlatego pousuwałeś zdjęcia ze swoich trzech fajnych tematów....

Szkoda, był w Tobie wielki potencjał i wklejałeś fajne, ciekawe fotki z fajnych miejsc. Szkoda, że dałeś się pogonić.

Twoje tematy poszły do archiwum. Jeśli będziesz miał chęci uzupełnić je na nowo zdjęciami zamiast uciekać z pola bitwy z podkulonym ogonem to chętnie przywrócę je na właściwe miejsce.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2019-04-25, 22:06

Przecież ja koledze Stan KO nic złego nie napisałem. Wpis z godz. 10:06 to podstawy logiki (matematyki) : jeśli A ma coś wspólnego z B, to B musi mieć dokładnie tyle samo wspólnego z A. Słyszałem, że myślenie boli, ale nie sądziłem, że aż tak bardzo. Ludzie nie mają poczucia humoru. Przepraszam. :(
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Cisy2
Posty: 735
Rejestracja: 2013-12-21, 18:35
Lokalizacja: Świebodzice

Postautor: Cisy2 » 2019-04-25, 22:25

ceper pisze: Wpis z godz. 10:06 to podstawy logiki (matematyki) : jeśli A ma coś wspólnego z B, to B musi mieć dokładnie tyle samo wspólnego z A.


Ale w tym wpisie o godz. 10:06 popełniłeś błąd:

Napisałeś bowiem:

ceper pisze:
Stanko pisze:I co wielu piwoszy ma wspolnego ze spelunami i melinami?
Dokładnie tyle samo, co speluny i meliny z piwoszami. :-)


Twoje zdanie powinno brzmieć: Dokładnie tyle samo, co speluny i meliny z wieloma piwoszami . Pewną różnicę można chyba dostrzec?
Ostatnio zmieniony 2019-04-25, 22:26 przez Cisy2, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2019-04-25, 22:29

Zgadza się. Pisałem na smartfonie i umknęło jedno słowo.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5748
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2019-04-25, 23:03

ale to co w końcu z tymi piwoszami?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości