Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Strony z panorami górskimi

Rozmowy na temat fotografii. Zdjęcia, wideo i konkursy fotograficzne.
Awatar użytkownika
Tatrzański urwis
Posty: 1405
Rejestracja: 2013-07-07, 12:17
Lokalizacja: Małopolska

Strony z panorami górskimi

Postautor: Tatrzański urwis » 2013-08-10, 17:43

Znalazłem taką wirtualną panoramę Tatr :) : http://www.epanoramy.pl/
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Tatrzański urwis, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2903
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2013-08-10, 18:13

Vision

Postautor: Vision » 2013-08-11, 16:19

Właśnie na tych panoramach od Tępego odbyłem podróż po Krupówkach i pod skocznią, prawie jak na wczasach normalnie... :-o
Awatar użytkownika
dagomar
Posty: 1273
Rejestracja: 2013-08-15, 21:40
Lokalizacja: z nizin
Kontakt:

Postautor: dagomar » 2013-08-23, 17:00

Najwięcej i najbardziej, że tak się wyrażę, kompleksowo jest TUTAJ
Nieskromnie polecę również swoją stronę, gdzie staram się z kolei maksymalnie dokładnie je opisać
vertigo

Postautor: vertigo » 2013-08-24, 17:17

dagomar,

czuję się zaszczycony Twoim podpisem, ale zastanawiam się dlaczego właśnie mnie spotkał zaszczyt, że wymieniłeś mnie z nicka ;)
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2482
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2013-08-24, 21:08

vertigo pisze:zuję się zaszczycony Twoim podpisem, ale zastanawiam się dlaczego właśnie mnie spotkał zaszczyt, że wymieniłeś mnie z nicka

Tu zadziałał chyba jakiś trick, bo każdy widzi swój nick i tak sobie dagomar zrobił z nas jaja, bo już nie pierwsza osoba zwraca uwaga "czemu ja?".

Ja polecam stronę Dalekie Obserwacje.
Awatar użytkownika
dagomar
Posty: 1273
Rejestracja: 2013-08-15, 21:40
Lokalizacja: z nizin
Kontakt:

Postautor: dagomar » 2013-08-24, 23:05

Ja sporo skorzystałem na pomocy forumowiczów z Dalekich Obserwacji, dostałem znakomity plik NDB z prawie wszystkimi szczytami Polski i Słowacji, jak też GDB Tatr wysokiej rozdzielczości, którego w necie normalnie nie uświadczysz. Bardzo to pomaga przy tworzeniu panoram, szczególnie jeśli trzeba określić nazwy zamazanego czegoś na horyzoncie 70 km od miejsca focenia w trzecim pasmie górskim.
vertigo

Postautor: vertigo » 2013-08-26, 09:31

Malgo Klapković pisze:Tu zadziałał chyba jakiś trick, bo każdy widzi swój nick i tak sobie dagomar zrobił z nas jaja, bo już nie pierwsza osoba zwraca uwaga "czemu ja?".



Masz rację Małgosiu. Po wylogowaniu pokazuje się w podpisie fraza" luknij gość na moje panoramy".
Jak dla mnie to trochę zbyt nachalne działanie.
Vision

Postautor: Vision » 2013-08-26, 09:40

Nie ma co przesadzać, dagomar zastosował zwykły znacznik [ you] bbcode dostępny dla każdego, sami używamy podobnych znaczników pisząc relacje czy wstawiając wiele rzeczy na forum, więc nic złego, ani żadnych jaj w tym nie widzę, taki sam znacznik jak każdy inny. A co do jego strony z panoramami, to nie widziałem w internecie lepiej opisanych panoram niż te.
Ostatnio zmieniony 2013-08-26, 09:47 przez Vision, łącznie zmieniany 4 razy.
vertigo

Postautor: vertigo » 2013-08-26, 10:02

Vision pisze:Nie ma co przesadzać, dagomar zastosował zwykły znacznik [ you] bbcode dostępny dla każdego, sami używamy podobnych znaczników pisząc relacje czy wstawiając wiele rzeczy na forum, więc nic złego, ani żadnych jaj w tym nie widzę, taki sam znacznik jak każdy inny. A co do jego strony z panoramami, to nie widziałem w internecie lepiej opisanych panoram niż te.


Ja nie przesadzam tylko zwyczajnie uważam, że to zbyt nachalny sposób na promowanie swoich zdjęć.
Vision

Postautor: Vision » 2013-08-26, 10:06

Dla mnie zaś niczym nie różni się to, od zamieszczania linków do swoich galerii czy stron w podpisie, każdy ma prawo zaprezentować się jak chce, aczkolwiek nie każdemu musi się to podobać. ;)
Ostatnio zmieniony 2013-08-26, 11:24 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dagomar
Posty: 1273
Rejestracja: 2013-08-15, 21:40
Lokalizacja: z nizin
Kontakt:

Postautor: dagomar » 2013-08-26, 16:27

Może i vertigo ma rację, dla mnie jest to po prostu bardziej "eleganckie", niż lista http://.... . Czy nahalne ? , cóż, ta strona kosztuje mnie, poza czasem spędzonym na sklejaniu i opisywaniu, kilkaset złotych realnych prywatnych pieniędzy rocznie wydanych po części na realizację hobby, ale po części dla bezpłatnego udostępnienia realnej informacji w internecie. Nie widzę niczego złego w jej propagowaniu, bo po na cóż w przeciwnym razie była by moja praca ?
pozdrawiam ;)
vertigo

Postautor: vertigo » 2013-08-27, 08:23

dagomar pisze:Może i vertigo ma rację, dla mnie jest to po prostu bardziej "eleganckie", niż lista http://.... . Czy nahalne ? , cóż, ta strona kosztuje mnie, poza czasem spędzonym na sklejaniu i opisywaniu, kilkaset złotych realnych prywatnych pieniędzy rocznie wydanych po części na realizację hobby, ale po części dla bezpłatnego udostępnienia realnej informacji w internecie. Nie widzę niczego złego w jej propagowaniu, bo po na cóż w przeciwnym razie była by moja praca ?
pozdrawiam ;)


Dla mnie po prostu zwykły wklejony link pod każdym postem jest w pewnym sensie neutralny. Natomiast jak co jakiś czas - zależnie od Twojej aktywności - widzę frazę "luknij vertigo na moje panoramy" to trochę czuję się tak, jakbym przy każdej rozmowie był zachęcany przez Ciebie do oglądania Twoich zdjęć na których oglądanie mógłbym nie mieć (i rzeczywiście nie mam) żadnej ochoty.

Rozumiem, że Ciebie przygotowywanie i opracowywanie zdjęć kosztuje trochę czasu, energii i złotówek, no ale to są Twoje prywatne sprawy. Mnie akurat Tatry strasznie nudzą i żadnych zdjęć (poza tymi które sam zrobię podczas rzadkich w Tatry wycieczek) nie chce mi się oglądać.

Nie traktuj proszę tych uwag osobiście. Po prostu przedstawiam swój punkt widzenia.
Awatar użytkownika
dagomar
Posty: 1273
Rejestracja: 2013-08-15, 21:40
Lokalizacja: z nizin
Kontakt:

Postautor: dagomar » 2013-08-27, 10:59

ależ szanuję ;)
Awatar użytkownika
darkheush
Posty: 2626
Rejestracja: 2013-07-07, 16:39

Postautor: darkheush » 2013-08-27, 11:30

Chyba kiedyś Tępy pytał w którymś temacie czym generuję wirtualną panoramę. Kiedyś bawiłem się programem Kashmir 3D, o którym wcześniej wspomniał dagomar. Teraz korzystam z aplikacji online -> http://www.udeuschle.selfhost.pro/panor ... mas_en.htm

Zaznaczamy miejsce z którego ma być symulowany widoczek, ustalamy kierunek i szerokość pola widzenia (to wszystko klikając na linie na mapce - muszą się zrobić żółte - i przeciągając myszką), w okienku "Camera height (m)" wpisujemy 2 (wzrost człowieka w przybliżeniu), stawiamy "ptaszka" w okienku "Look for summit point automatically", a potem klikamy w "Show the panorama" i czekamy, czekamy, czekamy... :P

I włala. Przykładowa symulacja ze Szpiglasu (klik daje większy rozmiar)...

Obrazek

Po najechaniu na nazwę szczytu myszką mamy podaną jego wysokość i odległość w linii prostej. Jak klikniemy nazwę to przeniesie nas do mapy google.

Może pomogłem, a na pewno nie zaszkodziłem :P
Ostatnio zmieniony 2013-08-27, 11:32 przez darkheush, łącznie zmieniany 2 razy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości