Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

wycieczka z buta na Krywań

Relacje z Tatr polskich i słowackich.
Awatar użytkownika
1OO
Posty: 37
Rejestracja: 2024-07-29, 22:34

wycieczka z buta na Krywań

Postautor: 1OO » 2024-08-02, 16:34

Obrazek
Skałki za Wołowym Żlebem. Zamówiona pogoda, dotarła z poślizgiem. Nie ma to jak mokre trawki we mgle. Łatwo pobłądzić..

Obrazek
W końcu chmury się rozeszły i pojawiły się widoki: Cicha aż po Świnicę.

Obrazek
Tomanowe fortyfikacje.

Obrazek
Kamienista w chmurach.

Obrazek
Piegowaty Hliński golas.

Obrazek
Łaciata Dolina Cicha.

Obrazek
Bystra też cały dzień w chmurach.

Obrazek
Letnia matnia kłapouchych, na dojściu jedyną ścieżką 44 świeże kupska. Miałem bieżące namiary na miśki w tej okolicy z dokładnością do 50m, wiedziałem w co się pakuję. Niby zawsze chce się spotkać niedźwiadki, ale jak już się spotka to się odechciewa :) Wygrzewał się na legowisku 15m ode mnie i 5m od ścieżki. Podszedłem 3m, oceniłem że nie ma przejścia i cofnąłem obchodząc go lasem. Nie wykazywał zainteresowania, a są niedoścignionymi mistrzami w gospodarowaniu energią.

Obrazek
Ja proszę pana mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za kwadrans trzecia, latem to już widno. Golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację..

Obrazek
Koło sztolni minąłem rysia, liczącego na łatwiejszy kąsek. Mruknął z niezadowoleniem i czmychnął w swoją stronę. Dobry omen - były widoki.

Obrazek
Pięknie na Krywaniu..

Obrazek
A tu już w chmurach.. miało miejsce chyba najbardziej traumatyczne zdarzenie wycieczki. W wysokich trawkach zygzakowata teściowa prześlizgnęła mi się po niskim lewym bucie, wpełzła w trawę i fartem tyle ją widziałem. Wcześniej wypatrzyłem drugiego niedźwiadka.

Obrazek
Pod wieczór pogoda zrobiła się górska i nawet zaczęło kropić. To uczucie gdy wszyscy uciekają przed deszczem, a ty jak bizon idziesz pod prąd prosto w oko cyklonu.

Obrazek
Klimatyczny soundtrack na te leśne ścieżki, mostki, kaskady:
https://www.youtube.com/watch?v=Y8uMvUgnpwI

Obrazek
Raz tu miśka już spotkałem, dlatego nuciłem im różne kawałki :)

Obrazek
Widoki z Jarząbczego.

Obrazek
Widoki ze Starorobociańskiego.

Obrazek
Na zejściu zabawa w złapanie Krywania bez chmur.

Obrazek
Świstak zbiegał na złamanie karku, jakby zapomniał zakręcić wodę.

Obrazek
Powoli załączyła się lampa i wytapiała niedobitki śniegu. Wodę miałem wyliczoną co do łyku od chatki aż do Iwanowskiego Potoku.

Obrazek
Na koniec ku przestrodze: na niewinnie wyglądających gałązkach kosówki siedziała rodzinka pająków. Nieświadomie strąciłem je ręką przesuwając kosówkę. Zanim spadły dwa dziabnęły mnie koło łokcia i rozbiegły po ziemi. Uczucie jakby mnie prąd kopnął wiązką z paralizatora. Pechosław.. Nierealne chodzić w długim rękawie w takim upale.

Obrazek
"I nie rezygnuj z marzeń. Nigdy nie wiesz, kiedy okażą się potrzebne." (Cień wiatru)
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Re: wycieczka z buta na Krywań

Postautor: Dobromił » 2024-08-05, 10:18

Typowa droga na Krywań i z powrotem. Chociaż mogłeś jeszcze zahaczyć o Durny i Skalne Wrota.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Coldman
Posty: 1266
Rejestracja: 2020-05-19, 22:34
Lokalizacja: Wysoczyzna Kaliska

Re: wycieczka z buta na Krywań

Postautor: Coldman » 2024-08-09, 13:08

Porąbana ta droga, kombinacja na całego, ale gdy warunki sprzyjają to można poszaleć
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6092
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: wycieczka z buta na Krywań

Postautor: Sebastian » 2024-08-12, 18:40

Piękny rozrzut. To chyba z kilku dni?
Awatar użytkownika
1OO
Posty: 37
Rejestracja: 2024-07-29, 22:34

Re: wycieczka z buta na Krywań

Postautor: 1OO » 2024-08-12, 21:36

Obserwowałem pogodę nad szczytami i dreptałem gdzie był potencjał. W rezerwie zostało podejście od południa na Kotłową, w razie porannych soczewek nad Krywaniem. Po drodze wpadły unikaty typu Żerucha itd. Relacja skrócona czekała na ponowne uruchomienie forum.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Re: wycieczka z buta na Krywań

Postautor: Dobromił » 2024-08-13, 19:27

Byłem w ostatnia niedzielę w Tatrach. Trochę kilometrów, trochę podejść i zejść ale najważniejsze w tym było co innego - co by wejść na jeden szczyt przeszliśmy przez pięć dolin :)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
1OO
Posty: 37
Rejestracja: 2024-07-29, 22:34

Re: wycieczka z buta na Krywań

Postautor: 1OO » 2024-08-15, 17:45

Znaczy wracaliście inną drogą. Zazdroszczę widoków.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości