Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

14x8000: Tatras Edyszyn

Relacje z Tatr polskich i słowackich.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-03-31, 11:53

Brawo;)

A może te blaszki będą jakimś pomysłem? ;)
http://www.pttkhts.hg.pl/odznaki/tatrzanskie_2tys.html
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-03-31, 12:15

Słowacy nie będą obrażeni za Rysy 2.502 (zamiast polskiego wierzchołka 2.499 npm)
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Leszek Tatry
Posty: 226
Rejestracja: 2014-11-17, 19:46

Postautor: Leszek Tatry » 2015-03-31, 14:28

Temat blaszek znam. Ciekawa inicjatywa. Trochę jak GOT. Większość wymienionych na liście miejsc odwiedziłem już wcześniej zanim pojawił się pomysł z odznakami. Nie wiem czy będzie mi się chciało wszędzie wracać tylko dla odznaki ;) Punktów do GOT też nigdy nie zbierałem. Najważniejsza jest własna satysfakcja :) Natomiast Grań Główna Tatr Zachodnich jest to coś co chętnie bym przeszedł :)
A co do Rysów to widać że lista jest robiona na podstawie szlaków stąd 2499. Ja przy wejściu na Rysy zawsze traktowałem wejście na słowacki wierzchołek jako punkt obowiązkowy. W końcu to główny wierzchołek a trudności w przejściu między jednym a drugi praktycznie żadne :)
"... Wspinanie kojarzy mi się nie tyle ze stawaniem na szczycie, co ze spoglądaniem na drugą stronę. Bo zawsze masz przed sobą nowe horyzonty, ku którym zmierzasz..." (Chris Bonington)

https://www.facebook.com/leszek.tatry
Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2015-03-31, 15:24

Leszek Tatry pisze:W końcu to główny wierzchołek a trudności w przejściu między jednym a drugi praktycznie żadne :)


...a na tym głównym jakby puściej, podczas gdy na polskim ludzi jak mrówek ;)
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
Awatar użytkownika
Leszek Tatry
Posty: 226
Rejestracja: 2014-11-17, 19:46

Postautor: Leszek Tatry » 2015-03-31, 16:17

nes_ska pisze:...a na tym głównym jakby puściej, podczas gdy na polskim ludzi jak mrówek ;)


Dokładnie. To jest dodatkowy argument aby "uciekać" na słowacki wierzchołek ;) Poza tym z tego wierzchołka Wysoka o wiele ładniej się prezentuje :)
"... Wspinanie kojarzy mi się nie tyle ze stawaniem na szczycie, co ze spoglądaniem na drugą stronę. Bo zawsze masz przed sobą nowe horyzonty, ku którym zmierzasz..." (Chris Bonington)



https://www.facebook.com/leszek.tatry
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2903
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2015-04-03, 16:49

Kolejny tatrzański cyborg nam się objawił :P

Leszek Tatry - które ze szczytów ,,Korony Tatr" zaliczyłbyś do najtrudniejszych technicznie ? Zakładając tzw. wersję turystyczną.
Czy byłby to Ganek i Staroleśna ?

P.s. Czy Kończysta bez ,,kowadła" zalicza się jako jej zdobycie ?
W internecie różne są wersje..... :zly

Dobromił pisze:Żeby było śmieszniej to dodam, że nie byłem na Krywaniu

Źle z Tobą ;)
Okazuje się, że istnieje tatrzański szczyt na którym ja byłem a nie byłeś Ty.
Popraw się ;)
Ostatnio zmieniony 2015-04-03, 16:51 przez Tępy dyszel, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Leszek Tatry
Posty: 226
Rejestracja: 2014-11-17, 19:46

Postautor: Leszek Tatry » 2015-04-03, 18:13

Tępy dyszel pisze: które ze szczytów ,,Korony Tatr" zaliczyłbyś do najtrudniejszych technicznie ?


Moim zdaniem najtrudniejszy jest Durny. Tam praktycznie przez większość drogi trzeba używać rąk i czasami trudno jest znaleźć optymalną drogę. Spodziewałem się tam jednak większych trudności.W każdym razie nie przekraczają one I
Jeżeli chodzi o Staroleśny i Ganek to tam tylko na krótkich odcinkach jest trochę trudniej. Na Ganku jest to eksponowana ostra grań. Tam jednak bardziej ekspozycja robi wrażenie a nie trudności techniczne. Staroleśny natomiast nie sprawił mi żadnych trudności. Tam jest jedynie jeden trudniejszy fragment czyli trawers Pawłowej Turni i później zejście do Klimkowego Żlebu. Trawers jest bardzo wąski ale krótki a zajście stromą ścianą. Ja tą ścianę na dół pokonałem zjazdem a w drodze powrotnej bez problemu wszedłem na żywca :)

Jeżeli chodzi o Kowadło to kolega kiedyś spotkał Włodka Cywińskiego i go o to zapytał. Cywiński powiedział mu że nie trzeba wchodzić na Kowadło aby zaliczyć Kończystą. Ja w każdym razie na Kowadło wszedłem. Warto spróbować bo wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne. Jak już się stanie na tej skale przed Kowadłem to można na górze znaleźć bardzo dobry chwyt :)
Ostatnio zmieniony 2015-04-03, 18:15 przez Leszek Tatry, łącznie zmieniany 1 raz.
"... Wspinanie kojarzy mi się nie tyle ze stawaniem na szczycie, co ze spoglądaniem na drugą stronę. Bo zawsze masz przed sobą nowe horyzonty, ku którym zmierzasz..." (Chris Bonington)



https://www.facebook.com/leszek.tatry
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-04-07, 07:08

A nawet można ( chyba, że już zniknął :) ) znaleźć sznurek :)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Leszek Tatry
Posty: 226
Rejestracja: 2014-11-17, 19:46

Postautor: Leszek Tatry » 2015-04-07, 11:47

Dobromił pisze:A nawet można ( chyba, że już zniknął :) ) znaleźć sznurek :)


Chyba ciągle tam jest bo jak byłem tam w czerwcu ubiegłego roku to jeszcze był. Tylko, że ja tego repa widziałem tam już w 2012 więc trzeba do niego podchodzić z ograniczonym zaufaniem ;)
"... Wspinanie kojarzy mi się nie tyle ze stawaniem na szczycie, co ze spoglądaniem na drugą stronę. Bo zawsze masz przed sobą nowe horyzonty, ku którym zmierzasz..." (Chris Bonington)



https://www.facebook.com/leszek.tatry
Awatar użytkownika
dagomar
Posty: 1273
Rejestracja: 2013-08-15, 21:40
Lokalizacja: z nizin
Kontakt:

Postautor: dagomar » 2015-04-13, 11:57

nie byłem na kilku..., byłem za to na Krywaniu chyba 5 razy, nie dlatego, że taki cudowny, ale za każdym razem liczę, że zrobię panoramę... i za każdym razem, jak już dochodzę do szczytu, przychodzi chmura :)
nie wiem, czy będę na wszystkich, przekorny jestem..., może specjalnie zostawię sobie jakiś jeden i nie wejdę ? :P
ładna relacja swoją drogą
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-06-12, 14:15

Dobromił pisze:Co do widoków szczytowych:

1. Lodowy - rewelacja
2. Baranie - rewelacja
3. Rysy - rewelacja
4. Kieżmarski - rewelacja
5. Sławkowski - mrok straszny
6. Wysoka - średni
7. Pośrednia - średni mrok
8. Kończysta - rewelacja


Ha :) Zmieniło się :

5. Sławkowski - rewelacja za drugim razem :)

P.s. Krywaniu drżyjcie. Nadciągam.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-07-22, 13:58

Dobromił pisze:P.s. Krywaniu drżyjcie. Nadciągam.


Nadciągłem.

Co do widoków szczytowych:

1. Lodowy - rewelacja dwa razy
2. Baranie - rewelacja dwa razy
3. Rysy - rewelacja raz, półmrok dwa razy
4. Kieżmarski - rewelacja
5. Sławkowski - mrok straszny raz, rewelacja raz
6. Wysoka - średni
7. Pośrednia - średni
8. Kończysta - rewelacja
9. Krywań - rewelacja
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości