Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Hińczowe stawy

Relacje z Tatr polskich i słowackich.
Awatar użytkownika
1OO
Posty: 37
Rejestracja: 2024-07-29, 22:34

Hińczowe stawy

Postautor: 1OO » 2024-08-02, 16:50

Obrazek
Świt nad..

Obrazek
Wielkim Hińczowym Stawem

Obrazek
Bezcenna energia małej czarnej przed wejściem w drogę

Obrazek
lub przystanek szlaku na liźnięty słońcem Koprowy.

Obrazek
Mały Hińczowy Staw

Obrazek
komfort jest wrogiem sukcesu

Obrazek
Hliński potok i soczyste jagody wielkości borówek

Obrazek
Kopy Liptowskie, pięknie zarysowany Walentkowy Koń nad Zaworami i Gładki

Obrazek
Spotkałem 3 osoby, z których ostatnia zgubiła pamiętnik. Zostawiłem go na stole wiaty na koprowych rozstajach. Wg nowych absurdalnych oznaczeń w 1h35' dotrę na Zawory. Cóż.. czas, im bardziej jest pusty, tym szybciej płynie. Życie pozbawione znaczenia przemyka obok, jak pociąg niezatrzymujący się na stacji. Przelatuje szybko, zwłaszcza te lata, które warto przeżyć (Cień wiatru).

Obrazek
Mimo deszczu naliczyłem 21 starych zielonych znaków. "Lubię chodzić w deszczu, nie widać gdy płaczę" (Charli Chaplin). 30 lat temu na włączonej nieśmiertelności mieściłem się tu w 20 minutach(Zawory<--->Liliowe). Kozie percie prowadzą do 3 wodopojów. Nie polecam, błotne brzegi do łydek.

Obrazek
"Courage is to resist fear, mastery of fear – not absence of fear" (Samuel Clemens aka Mark Twain).
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2903
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Re: Hińczowe stawy

Postautor: Tępy dyszel » 2024-08-02, 17:05

Zdjęcie świetne, szczególnie z rejonu Zaworów - moje ulubione okolice, wiem, powtarzam się.
Słowa pisanego niewiele ale te, które jest, bardzo niebanalne, ciekawy i fajny styl.

P.s. Masz może coś wspólnego z osobą piszącą kiedyś na innym forum, jako krk (lub KRK) ?
Awatar użytkownika
1OO
Posty: 37
Rejestracja: 2024-07-29, 22:34

Re: Hińczowe stawy

Postautor: 1OO » 2024-08-02, 18:12

Dzięki.

Pamietam, kiedyś wysłałem Ci zdjęcia z tej okolicy.

Skupiali się tam bardziej na pieczeniu kiełbasek niż chodzeniu po górach, a w tych sprawach są priotytety ;)
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6092
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Hińczowe stawy

Postautor: Sebastian » 2024-08-04, 10:41

Ładne zdjęcia + odrobina filozofii o przemijaniu :)
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5744
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Re: Hińczowe stawy

Postautor: sprocket73 » 2024-08-04, 19:31

Taa...tamte okolice są dobre na rozważania o przemijaniu. Cywilizacja daleko. Cisza, spokój.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Re: Hińczowe stawy

Postautor: Dobromił » 2024-08-05, 10:34

Świt nad..


Całkowicie przypadkowo napatoczyłem się na mini - kolibkę pod, ogólnie pisząc, zboczami Wołowca. Pewien czas później koleżanka próbowała mnie zabić, zrzucając mi kamień na główkę przy podejściu na tegoż.

Uważajcie więc ... :dev

Spojrzałem w lustro i wyszło mi, że lubię "okolice" Zaworów. A zielonych znaków znalazłem mniej ;)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
1OO
Posty: 37
Rejestracja: 2024-07-29, 22:34

Re: Hińczowe stawy

Postautor: 1OO » 2024-08-05, 18:03

Na Zaworach zawsze pierwsze co kalkuluję czy wyrobię się nad Smreczyńskie stawy. Najlepiej jesienią, jak wyschną trawy i podmokłe tereny. Przenieść się w czasie np. tam gdzie stał kiedyś schron.

Dobromił pisze:kolibkę pod, ogólnie pisząc, zboczami Wołowca.

Z tym opisem z autopsji znam jedno miejsce z oknem na piękny choć wietrzny zachód nad Rohaczami.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Re: Hińczowe stawy

Postautor: Dobromił » 2024-08-06, 06:58

Mi chodziło o Wołowiec Mięguszowiecki ;)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Coldman
Posty: 1266
Rejestracja: 2020-05-19, 22:34
Lokalizacja: Wysoczyzna Kaliska

Re: Hińczowe stawy

Postautor: Coldman » 2024-08-09, 13:03

Obrazek
Świetna fota
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
Awatar użytkownika
1OO
Posty: 37
Rejestracja: 2024-07-29, 22:34

Re: Hińczowe stawy

Postautor: 1OO » 2024-08-12, 21:50

Dobromił pisze:
Świt nad..


Uważajcie więc ... :dev


Dobrze kombinujesz. Widoki są za free, za resztę trzeba zapłacić. Kozice też lubią prezenty i przestają zrzucać kamienie ;)

A w nocy cienki jest margines błędu. Np. ostatnio modne chodzenie po śladzie kropeczek topo z telefoniku. Tu dobrze widać, dla jednego wieczorny spacer, dla drugiego szukanie zasięgu sygnału SOS:
Obrazek
https://hzs.sk/uviaznuti-turisti-nad-ve ... ym-plesom/

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości