Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Śnieżka i okolice

Relacje z Sudetów polskich i czeskich.
Awatar użytkownika
Robert J
Posty: 1375
Rejestracja: 2013-12-08, 21:46
Kontakt:

Postautor: Robert J » 2014-03-03, 16:17

forse pisze:Wschód na Śnieżce zapamiętam do końca życia.....(Babia ma swoje uroki..ale Śnieżka dała się poznać z najlepszej strony :) ) ....no i jak sie ogląda taki spektakl tylko we dwoje :)

Babia jest przereklamowana i gdyby nie widok na Tatry :P

Byłem tydzień po was na Śnieżce. Wschód również boski, ale akumulator nie dotrwał poranka i nie mam żadnego zdjęcia :zly

No i na szczycie było z 50 osób(w tym sześciu gości śpiących w śpiworach).
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2014-03-03, 19:57

Robert J pisze:Babia jest przereklamowana i gdyby nie widok na Tatry :P

A tu masz Pan rację, osobiście uważam że Pilsko pod tym względem jest zdecydowanie ciekawsze i to nie z powodu widoków na Tatry a właśnie na...Babią :)
Awatar użytkownika
forse
Posty: 210
Rejestracja: 2013-12-02, 20:10

Postautor: forse » 2014-03-03, 20:13

Robert J pisze:Byłem tydzień po was na Śnieżce. Wschód również boski, ale akumulator nie dotrwał poranka i nie mam żadnego zdjęcia

Robert, zawsze możesz "ściągnąć" fotki z tego wschodu z humlneta :P
Awatar użytkownika
Robert J
Posty: 1375
Rejestracja: 2013-12-08, 21:46
Kontakt:

Postautor: Robert J » 2014-03-03, 23:50

Piotrek pisze:A tu masz Pan rację, osobiście uważam że Pilsko pod tym względem jest zdecydowanie ciekawsze i to nie z powodu widoków na Tatry a właśnie na...Babią :)

Jeżeli chodzi o wschody słońca to ja wolę jednak te z Pradziada. Widać ze szczytu i Babią i Tatry i Fatry i Śnieżkę. Znajdzie się też coś i z Alp jak się będzie miało szczęście :P

forse pisze:Robert, zawsze możesz "ściągnąć" fotki z tego wschodu z humlneta :P

No tak, ale kamery ze Śnieżki nie obejmują aktualnie wschodzącego słońca :-/

Aż mi się nie chce pisać relacji z tego wypadu przez tą moją nieuwagę :ops
Vision

Postautor: Vision » 2014-03-04, 15:15

W tamtym roku w podobnych okolicznościach pojechałem w Karkonosze, też się zwolniłem z pracy w lutym i dwa dni potem pojechałem w Karkonosze... tylko dla mnie pogoda tak łaskawa nie było, bo w sumie ani na Śnieżce, ani na Szrenicy czy Śnieżnych Kotłach nic właściwie nie zobaczyłem, ale i tak było fajnie i mi akurat bardzo się te Karkonosze podobają, szczególnie zimą.

Pogoda piękna, dobre fotki, czego chcieć więcej. Szkoda tylko, że do tego schroniska wpuścić Cię nie chcieli, trochę dziwne, że dopiero od 9:00. :-/
Awatar użytkownika
Robert J
Posty: 1375
Rejestracja: 2013-12-08, 21:46
Kontakt:

Postautor: Robert J » 2014-03-04, 17:55

No akurat Ty Vision masz szczególnego pecha do pogody w Karkonoszach :P
Awatar użytkownika
hilda
Posty: 48
Rejestracja: 2013-08-05, 17:55

Postautor: hilda » 2014-03-05, 11:39

Bo 'Dom Śląski" to jakies dziadostwo, a nie schronisko... Niegdys tam nocowałam, bodajże w kwietniu, pizgało jak w kieleckim... generalnie jakoś za nim nie przepadam, a tym razem zdanie zmieniło się na zdecydowanie negatywne... Z drugiej strony polazłam do Boudy;)
Ostatnio zmieniony 2014-03-05, 11:40 przez hilda, łącznie zmieniany 1 raz.
Vision

Postautor: Vision » 2014-03-05, 17:46

Robert J pisze:No akurat Ty Vision masz szczególnego pecha do pogody w Karkonoszach :P


Bo Karkonosze mnie bardzo lubią i zawsze witają mnie szerokimi i otwartymi mgłami. :)

hilda pisze:Bo 'Dom Śląski" to jakies dziadostwo, a nie schronisko... Niegdys tam nocowałam, bodajże w kwietniu, pizgało jak w kieleckim... generalnie jakoś za nim nie przepadam, a tym razem zdanie zmieniło się na zdecydowanie negatywne... Z drugiej strony polazłam do Boudy;)


No w sumie pamiętam jak w tamtym roku usiłowałem wypić tam swoje piwo w środku dnia, które sobie przyniosłem, a takiego w schronisku nie było. Był to nie lada wyczyn, ile musiałem się z tym naczaić. ;)

A co do Booudy to przecież to restauracja w sumie jeszcze większa, kelnerzy i te sprawy. ;) ale mimo to w sumie bardziej mi się tam podobało i nawet klimat lepszy niż w tym Domu.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
forse
Posty: 210
Rejestracja: 2013-12-02, 20:10

Postautor: forse » 2014-03-05, 20:17

Vision pisze:A co do Booudy to przecież to restauracja w sumie jeszcze większa, kelnerzy i te sprawy. ale mimo to w sumie bardziej mi się tam podobało i nawet klimat chyba lepszy niż w tym Domu.

Miałem przyjemność bywać kilka razy w Lucni boudzie i za każdym razem mi się tam podobało :) Śnieżka zawsze pokazywała się w oknach jadalni :)
fotofox
Posty: 3
Rejestracja: 2014-03-06, 18:52
Lokalizacja: Kamienna Góra

Postautor: fotofox » 2014-03-06, 19:12

wybieram się w sobotę na nocne włażenie na Śnieżke...jak celować,zeby mieć jak najwięcej fajnego wschodu na focenie...o której zaczynają się pokazywać promyki.niby 6.28 wujek gugiel podaje,ale macie moze jakies doświadczenia?
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2014-03-06, 19:58

Ja bym dla pewności pojawił się wcześniej. W internecie podawane są wschody i zachody Słonca ale chyba bez poprawki na ukształtowanie terenu. Tak dla przykładu- jak u siebie idę na zachód Słońca który ma być n.p. o 17:30 to Słońce faktycznie chowa się ok 20 min wcześniej, dlatego że na horyzoncie mam pasma gór- czyli "ściana" za którą zachodzi Słoneczko jest wyżej. Na płaskim pewnie by się zgadzało z podaną godziną.
Ty przy wschodzie będziesz wysoko więc jak dobrze kombinuję powinieneś wcześniej zobaczyć wschodzące Słońce niż gdybyś był na dole.
Tak mi się wydaje.
Awatar użytkownika
hilda
Posty: 48
Rejestracja: 2013-08-05, 17:55

Postautor: hilda » 2014-03-06, 22:19

fotofox pisze:wybieram się w sobotę na nocne włażenie na Śnieżke...jak celować,zeby mieć jak najwięcej fajnego wschodu na focenie...o której zaczynają się pokazywać promyki.niby 6.28 wujek gugiel podaje,ale macie moze jakies doświadczenia?


wydaje mi się, że najlepszy spektakl jest przed samym wschodem, warto być dlatego wcześniej;)
Awatar użytkownika
Robert J
Posty: 1375
Rejestracja: 2013-12-08, 21:46
Kontakt:

Postautor: Robert J » 2014-03-07, 01:02

fotofox pisze:wybieram się w sobotę na nocne włażenie na Śnieżke...jak celować,zeby mieć jak najwięcej fajnego wschodu na focenie...o której zaczynają się pokazywać promyki.niby 6.28 wujek gugiel podaje,ale macie moze jakies doświadczenia?


Ja również się wybieram na wschód słońca na Śnieżkę ale w niedzielę. Wschód słońca nastąpi około 5 min. wcześniej jak np. w Karpaczu. Warto być z pół godziny wcześniej na szczycie bo tak jak napisała hilda, przed wschodem jest najlepszy spektakl ;)
fotofox
Posty: 3
Rejestracja: 2014-03-06, 18:52
Lokalizacja: Kamienna Góra

Postautor: fotofox » 2014-03-07, 07:26

wrócę to się pochwalę jak wyszło.mam nadzieje na fajne kadry :-)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości