Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Beskid Średni - Pasmo Babicy,Sularzowej i Koskowej Góry

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2903
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Beskid Średni - Pasmo Babicy,Sularzowej i Koskowej Góry

Postautor: Tępy dyszel » 2014-01-28, 19:01

Trasa: Bienkówka (500) - Bieńkowska Góra (676) - Babica (728) - Trzebuńska Góra (625) - Sularzowa (617) - Trzebunia (360) - Groń (773) - przeł. Dział (601) - Parszywka (841) - Koskowa Góra (866) - Bieńkówka (500)

Start: 7.00
Meta: 17.00
Czas przejścia z popasami: 10h

Dystans: 29,7km,
Maksymalne przewyższenie: ok. 500m,
Suma wzniesień: ok. 1.040m

Tym razem chciałbym zachęcić forumowiczów do odwiedzenia pasma Babicy, Sularzowej i Koskowej Góry w Beskidzie Średnim.

Sam Beskid Średni położony jest pomiędzy Wadowicami a Myślenicami z północy, zaś od południa ogranicza go Sucha Beskidzka i okolice Skomielnej.

Nigdy wcześniej nie byłem w tych rejonach - jak się okazuje, całkowicie niesłusznie. Uważam że te, co prawda niezbyt wysokie góry, są godne odwiedzenia.

Dookolne panoramy obejmujące Beskid Wyspowy, Gorce, Beskid Żywiecki i Tatry a do tego urokliwe polanki i ciekawe kapliczki.

Czy warto poznać ten mało znany region? Moim zdaniem tak. Co więcej, wiem, że warto pójść tam jeszcze raz. Dlatego ów dzień na pewno nie był dniem straconym.

Z Bieńkowskiej Góry
Obrazek

Królowa Beskidów
Obrazek

Urokliwe kapliczki
Obrazek

Spod Parszywki, Beskid Wyspowy i nie tylko.
Obrazek

Tatry w zimowej szacie
Obrazek

Aż nie chciało się schodzić....
Obrazek

Tym bardziej, że do jedzenia też coś by się znalazło
Obrazek

Szczegóły:
https://picasaweb.google.com/1099460780 ... 2827816770
Ostatnio zmieniony 2014-01-28, 19:02 przez Tępy dyszel, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2014-01-28, 21:28

Mnie tam zachęcać nie trzeba :)
vertigo

Postautor: vertigo » 2014-01-29, 12:31

Basia Z. pisze:Mnie tam zachęcać nie trzeba :)


Mnie też nie. Wysokości tam przeciętne, ale sporo szlaków bardzo dobrze oznakowanych, trochę fajnych wsi, widoki niezgorsze i niemal zupełny brak ludzi na szlakach. A widoki z Koskowej Góry - cymesik!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 275 gości