Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Czy warto iść na Krawców Wierch ?

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9775
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Czy warto iść na Krawców Wierch ?

Postautor: Adrian » 2024-08-20, 19:21

Dzień dobry.

Ostatnia wycieczka tegorocznego urlopu.

W zasadzie sam Krawców Wierch jest mało interesujący, widoki z niego takie sobie i w sumie to jest tylko ta bacówka, i pobliskie polany z wysokimi trawami …

Końcówka urlopu, pogoda wciąż dopisuje, a w zapowiedziach kolejny bardzo upalny dzień, trzeba by było coś z tym zrobić !
Obiecałem bratankowi (Krzyś - 8 lat) że gdzieś go zabiorę i mimo że kilka dni wcześniej razem z tatą przeszli połowę Orlej Perci, to młody miał chęci iść ze mną w góry.
A że planów ambitnych nie miałem na tak upalny dzień, to poszliśmy coś zjeść na Krawców wierch ;)
Startujemy z Glinka Szkoła i żółtym szlakiem ruszamy w bój, warto dodać że żółty szlak to droga krzyżowa, więc to bardziej wartościowy szlak niż inne ;)
Wychodząc kawałek ponad Glinkę pojawiają się ładne widoki na Muńcuł i Rycerzową, fajnie mieć domek letniskowy, albo wagon letniskowy w takim miejscu :)

zaczynamy w mroku tamtejszych lasów
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ukryta pośród brzózek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mijamy przysiółek Kubiesówka, taki trochę podupadły się zrobił, są jakieś ruiny i rozlatujące się chaty, a te które są zamieszkałe też nie wyglądają najlepiej …
Stacjami drogi krzyżowej odmierzamy ile nam jeszcze zostało, po drodze modlę się za niektórych forumowiczów ;)Kiedy wychodzimy na otwartą przestrzeń, to jakby człek wyszedł na środek patelni, grzało solidnie.
Mimo takiego upału widać tatry i w ogóle widoczność bardzo dobra jak na taki upał !
Jako że wycieczka ma charakter lajtowy, to rozglądamy się za grzybami, których udaje nam się znaleźć nawet sporo jak na tak suchy las, były tylko w jednym miejscu, ale kilkanaście sztuk, więc młody się cieszył ze zbiorów :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trochę pobiegałem za motylkiem po wysokich trawach, a ten mi ciągle uciekał skubany !

gonimy motylka!
Obrazek

Obrazek

Mając na myśli Krawcule, widzę bacówkę, wysokie żółte trawy dookoła i tak mi się zamarzyło …
Jakież było moje wkur.ienie kiedy dochodząc do bacówki usłyszałem jeżdżący traktor, dosłownie pół godziny wcześniej trawa jeszcze sobie pięknie rosła, a teraz została tylko zdarta ziemia ! :beczy
Było mi przykro :( ale na pewne rzeczy nie mamy wpływu, więc pstrykam kilka fotek, idziemy jeszcze pod krzyż, tam się jeszcze ostały te piękne wysokie trawy.
Młody wyjmuje małą flagę z herbem Cieszyna, robimy sobie fotkę i schodzimy pod schronisko.
Podczas kiedy my odpoczywamy, koń pracuje w pocie czoła, ściągając kolejne ścięte konary pod schronisko.
Kiedy my schodzimy do bacówki, koń też robi sobie przerwę na jakieś sianko z worka ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tłumów brak, choć nie wiem czy w to miejsce tłumy docierają? Zamawiam dwie fasolki po bretońsku, kawę i magnes na lodówkę, płacę 100 zł, chyba lekko przeginają z cenami, miska fasolki 35 zł.
Zjadamy posiłek i wychodzimy, mam wrażenie że bacówka od mojej ostatniej wizyty, kiedy tu spaliśmy kilka lat temu (chyba byli inni właściciele) troszkę podupadła, ale może mi się tylko wydaje ;)
Ruszyliśmy w drogę powrotną, tak jak tutaj doszliśmy, tak wracamy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I taka to była wycieczka.
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6092
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Czy warto iść na Krawców Wierch ?

Postautor: Sebastian » 2024-08-20, 21:16

Właściwe pytanie postawione w tytule relacji. W sumie nawet przyjemna późnoletnia wycieczka i nawet Tatry było widać :), choć pewnie pokazałeś sam najciekawsze miejsca na trasie. Widzę, że ostatnio wątki gastronomiczne stanowią ważną część relacji ;)
Tylko ten traktor dużo zepsuł, co za wredny typ. Choć gdybyście wyruszyli wcześniej ... :)
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9775
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Re: Czy warto iść na Krawców Wierch ?

Postautor: Adrian » 2024-08-20, 21:54

Sebastian pisze:Właściwe pytanie postawione w tytule relacji. W sumie nawet przyjemna późnoletnia wycieczka i nawet Tatry było widać :), choć pewnie pokazałeś sam najciekawsze miejsca na trasie. Widzę, że ostatnio wątki gastronomiczne stanowią ważną część relacji ;)
Tylko ten traktor dużo zepsuł, co za wredny typ. Choć gdybyście wyruszyli wcześniej ... :)


Nie było sensu jechać wczesnie na TAKĄ wycieczkę ;)

Chyba chcieli mieć robotę z głowy przed weekendem, to był piątek :lol
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Czy warto iść na Krawców Wierch ?

Postautor: Pudelek » 2024-08-21, 00:01

Młody, ambitny, oby nie skończył jak Dobromił...

płacę 100 zł, chyba lekko przeginają z cenami, miska fasolki 35 zł.
Zjadamy posiłek i wychodzimy, mam wrażenie że bacówka od mojej ostatniej wizyty, kiedy tu spaliśmy kilka lat temu (chyba byli inni właściciele) troszkę podupadła

może ten sam dzierżawca co na Rycerzowej, góral z Zakopanego, hej, ceny podniósł tak, że głowa bolała...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9775
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Re: Czy warto iść na Krawców Wierch ?

Postautor: Adrian » 2024-08-21, 05:31

Młody, ambitny, oby nie skończył jak Dobromił...


Oby złapał zajawkę na góry i kontynuował sam wędrówki.

Podobno Dobromił jeszcze nie skończył ... ;)

może ten sam dzierżawca co na Rycerzowej, góral z Zakopanego, hej, ceny podniósł tak, że głowa bolała...


To by wszystko tłumaczyło ...
Szkoda że nie wszedłem do schronisku na Rycerzowej, przy ostatniej wizycie, miałbym porównanie.
Awatar użytkownika
_laynn
Posty: 94
Rejestracja: 2024-08-10, 08:10

Re: Czy warto iść na Krawców Wierch ?

Postautor: _laynn » 2024-08-21, 10:44

A jak się podjeżdża autem na tą Kubiesówkę :lol (bo tak miejscowi o niej mówią - nie przez sz) prawie jak w Alpy ;)

Z tym koszeniem to niezły pech. Dużo uroku to odejmuje. Z Krawcowa fajnie widać Tatry i MF. Z drona :-o

Bardzo fajna wycieczka.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9775
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Re: Czy warto iść na Krawców Wierch ?

Postautor: Adrian » 2024-08-21, 12:15

_laynn pisze:A jak się podjeżdża autem na tą Kubiesówkę :lol (bo tak miejscowi o niej mówią - nie przez sz) prawie jak w Alpy ;)

Z tym koszeniem to niezły pech. Dużo uroku to odejmuje. Z Krawcowa fajnie widać Tatry i MF. Z drona :-o

Bardzo fajna wycieczka.


Wy tam macie gdzieś bazę?
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Czy warto iść na Krawców Wierch ?

Postautor: Pudelek » 2024-08-21, 15:53

laynn wrzuć jakiś avatar, bo mnie mylisz, może być zdjęcie Mirka w deszczu nawet ;)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
_laynn
Posty: 94
Rejestracja: 2024-08-10, 08:10

Re: Czy warto iść na Krawców Wierch ?

Postautor: _laynn » 2024-08-21, 15:59

Adrian pisze:Wy tam macie gdzieś bazę?

Tylko, że przy głównej drodze.
Tak, pod tą stacją skręcasz w dół i prawie na naszą bazę się wyjdzie.
Obrazek

Zależy jeszcze w jaką ścieżkę potem skręcisz ;)

Mnie chodziło, o wjazd np na zachód słońca.

To polana, która należy do rodziny. Teściowa tam za dzieciaka wypasała krowy. Ponoć stała jakaś szopa i tygodniami tam siedzieli:
Obrazek

Pudel ciągle zapominam.
Ostatnio zmieniony 2024-08-21, 16:18 przez _laynn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9775
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Re: Czy warto iść na Krawców Wierch ?

Postautor: Adrian » 2024-08-21, 16:17

Fajnie bo na odludziu, można się odciąć od świata :)
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5744
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Re: Czy warto iść na Krawców Wierch ?

Postautor: sprocket73 » 2024-08-21, 17:16

Odpowiadam: wszędzie warto się przejść.
Ale Krawców Wierch jako cel podróży kulinarnych Górali Cieszyńskich?
No nie wiem...
Byłem ostatnio na Krawcowie, nic nie jadłem.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9775
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Re: Czy warto iść na Krawców Wierch ?

Postautor: Adrian » 2024-08-21, 18:36

sprocket73 pisze:Odpowiadam: wszędzie warto się przejść.
Ale Krawców Wierch jako cel podróży kulinarnych Górali Cieszyńskich?
No nie wiem...
Byłem ostatnio na Krawcowie, nic nie jadłem.


Ale Ty nigdy nic nie jesz w przybytkach schroniskowych :lol

Czyli iść, ale nie jeść ;)
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Czy warto iść na Krawców Wierch ?

Postautor: Pudelek » 2024-08-21, 18:38

On tylko pije
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6171
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Re: Czy warto iść na Krawców Wierch ?

Postautor: buba » 2024-08-21, 21:58

Na Krawców nie wiem czy warto, ale na Kubieszówkę napewno! :)
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9775
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Re: Czy warto iść na Krawców Wierch ?

Postautor: Adrian » 2024-08-22, 05:40

buba pisze:Na Krawców nie wiem czy warto, ale na Kubieszówkę napewno! :)


Chwilę po tym jak minęliśmy skręt na Kubiesówke zorientowałem się ze mieliśmy tam iść, ale nie chciało nam się już wracać, było bardzo upalnie ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości