Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Urlop ciągle trwa - Szyndzielnia i Klimczok

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9775
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Urlop ciągle trwa - Szyndzielnia i Klimczok

Postautor: Adrian » 2024-08-17, 19:59

Urlop jeszcze trwa …

Wróciliśmy na ojczystą ziemię i postanowiliśmy ruszyć gdzieś w pobliski teren, padło na Szyndzielnię i Klimczok, oczywiście przy użyciu kolejki :zso
Gdybyśmy nie byli leniuchami i wyjechalibyśmy wcześniej to pewnie złapalibyśmy się na poranne mgiełki które przetaczały się nad szczytami po deszczu, no ale …
Koło 10.00 zjawiamy się pod budynkiem kolejki, bileciki i wio na górę ! Iza uwielbia jeździć kolejkami, a robimy to coraz częściej :D W niektórych siedzi sztywno, w innych ma zamknięte oczy i czeka aż dojedzie, a jak buja to recytuje zdrowaśki, sama radość ;) :lol
Pierwszy przystanek to schronisko PTTK Szyndzielnia, zamawiamy kawę i ciastko, wychodzi na to że w górach nie zawsze trzeba zasuwać ;) przy okazji okazuje się że mają jeszcze przypinkę której nie mam jeszcze w zbiorze, już mam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kiedy wychodzimy jest jakoś tak ponuro, naszły jakieś chmury, jakby chciało padać, albo jakaś burza chciała się zjawić, kiedyś nam dolało między Klimczokiem a Szyndzielnią.
Dawno temu, chyba to była nasza pierwsza wspólna wycieczka, zaczęło lać i zrobiło się strasznie zimno, pamiętam że nakładałem młodej zapasowe skarpetki na dłonie, żeby jej było cieplej :)
Ale dzisiaj nie przewidywaliśmy powtórki i śmiało maszerowaliśmy w stronę Klimczoka, jak chyba zawsze podchodzimy szlakiem żółtym bezpośrednio na wierzchołek, bardzo lubię to kamieniste podejście, las jest tam fajny, ma taki nieokreślony klimat i skrywa przyczajone potwory, które mogą śmiertelnie przerazić :o-o

u nas też budują
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

oto wspomniany POTWÓR, przerażające bydle
Obrazek

Na szczycie meldujemy się w samo południe, słonko momentami przebija się przez chmury, które przetaczają się nad naszymi głowami, fajnie :)
Obrazek który widzimy jest bardzo jesienny, mimo że mamy końcówkę lipca, upalne lato chyba przyspiesza wszystko w tym roku, prawdziwa jesień nie zdąży się pojawić, a już się będzie kończyć.
Idziemy do schroniska PTTK Klimczok, po prawej stronie mijamy sporo jarzębiny, ładny dzień nam się trafił.
Ludzi jest w sam raz, każdy ma gdzie usiąść, zamawiamy bigos i fasolkę …

Królowa i jej giermek :bla1
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Idziemy jeszcze zobaczyć jak się prezentuje Skrzyczne i okolice, później wracamy czerwonym szlakiem prosto pod kolejką, na wieżę nie wchodzimy bo widoczność była raczej słaba, więc nie było sensu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zjeżdżamy z powrotem na dół, myślałem że pod kolejką będzie stał pan z drewnianymi figurkami aniołów, niestety nie było go tego dnia.
Auto jak zwykle mam zaparkowane pod starym hotelem, teraz to już chyba tylko Ukraińcy tam mieszkają, parking kosztuje 15 zł.

Wyszła nam z tego wycieczka gastronomiczna, było fajnie.

I taka to była wycieczka.
marekw
Posty: 3844
Rejestracja: 2014-06-18, 18:04
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Re: Urlop ciągle trwa - Szyndzielnia i Klimczok

Postautor: marekw » 2024-08-18, 07:02

Adrian pisze:I taka to była wycieczka.

Tak właśnie należy spacerować z żoną.Kolejka,kawka,dobry obiadek.A nie tylko na....dalać kilometry :D .
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9775
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Re: Urlop ciągle trwa - Szyndzielnia i Klimczok

Postautor: Adrian » 2024-08-18, 08:10

marekw pisze:
Adrian pisze:I taka to była wycieczka.

Tak właśnie należy spacerować z żoną.Kolejka,kawka,dobry obiadek.A nie tylko na....dalać kilometry :D .


Czasem można ;)
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5744
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Re: Urlop ciągle trwa - Szyndzielnia i Klimczok

Postautor: sprocket73 » 2024-08-18, 08:29

Ładnie tak straszyć żonę kolejką i żabami ;)
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6092
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Urlop ciągle trwa - Szyndzielnia i Klimczok

Postautor: Sebastian » 2024-08-18, 16:47

Adrian pisze:Gdybyśmy nie byli leniuchami i wyjechalibyśmy wcześniej to pewnie złapalibyśmy się na poranne mgiełki które przetaczały się nad szczytami po deszczu, no ale …

Wstydźcie się!
Adrian pisze:a jak buja to recytuje zdrowaśki, sama radość

Izę klepiącą zdrowaśki w kolejce przez wiatr bujanej najbardziej chciałbym zobaczyć :)

Bardzo przyjemna wycieczka, trochę podobna do mojej ostatniej w Dolinie Będkowskiej, kawka, obiadek te sprawy. Bo jedliście obiad, prawda? Mimo polskiej drożyzny.

Muszę się kiedyś tam wybrać, bo na Szyndzielni byłem raz, podczas "zielonej szkoły" w technikum, ale wstyd się przyznać - niewiele pamiętam ;)
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9775
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Re: Urlop ciągle trwa - Szyndzielnia i Klimczok

Postautor: Adrian » 2024-08-18, 16:58

Bardzo przyjemna wycieczka, trochę podobna do mojej ostatniej w Dolinie Będkowskiej, kawka, obiadek te sprawy. Bo jedliście obiad, prawda? Mimo polskiej drożyzny.


Schroniskowy, ale jedliśmy ;)
Awatar użytkownika
Coldman
Posty: 1266
Rejestracja: 2020-05-19, 22:34
Lokalizacja: Wysoczyzna Kaliska

Re: Urlop ciągle trwa - Szyndzielnia i Klimczok

Postautor: Coldman » 2024-08-18, 18:28

Beskidzki klasyk, przyjemna wycieczka. Kolejka na Szyndzielnie to pierwsza, którą jechałem z własnej woli :D
Obrazek
TIMON I PUMBA :D
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9775
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Re: Urlop ciągle trwa - Szyndzielnia i Klimczok

Postautor: Adrian » 2024-08-18, 18:56

Coldman pisze:Beskidzki klasyk, przyjemna wycieczka. Kolejka na Szyndzielnie to pierwsza, którą jechałem z własnej woli :D
Obrazek
TIMON I PUMBA :D


Dobrze wiedzieć że młodzież też jeździ kolejkami ;)

Za chudy na Pumbe jestem :D
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2903
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Re: Urlop ciągle trwa - Szyndzielnia i Klimczok

Postautor: Tępy dyszel » 2024-08-19, 16:55

TIMON I PUMBA

Raczej Piękna i Bestia.

Kolejka, małe przewyższenia nogami własnymi. Nie jesteście godni miana prawdziwych turystów ;) Zresztą ja też nie.
Niby klasyk BŚ a wciąż nie znam wariantu z Wapienicy. Plus któtki pozaszlak na Cuberniok-ponoć niezłe widoki.
Nawet tam są obszary do odkrycia :-o

P.s. W schronisku "klimczokowym" były "blaszki" na śrubce ?
O dziwo stamtąd nie mam, choć do niedawna byłem pewien, że mam.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12317
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Re: Urlop ciągle trwa - Szyndzielnia i Klimczok

Postautor: sokół » 2024-08-19, 21:20

Pomyśl sobie Adrian, co by było, jakby tą żabę wypuścić w połowie drogi w tej gondoli :)
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9775
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Re: Urlop ciągle trwa - Szyndzielnia i Klimczok

Postautor: Adrian » 2024-08-19, 22:14

Tępy dyszel pisze:
TIMON I PUMBA

Raczej Piękna i Bestia.

Kolejka, małe przewyższenia nogami własnymi. Nie jesteście godni miana prawdziwych turystów ;) Zresztą ja też nie.
Niby klasyk BŚ a wciąż nie znam wariantu z Wapienicy. Plus któtki pozaszlak na Cuberniok-ponoć niezłe widoki.
Nawet tam są obszary do odkrycia :-o

P.s. W schronisku "klimczokowym" były "blaszki" na śrubce ?
O dziwo stamtąd nie mam, choć do niedawna byłem pewien, że mam.


Szlaku z Wapiennicy spoko, można robić przy okazji coś więcej, jest kościół leśny pod Wysoką ...

Mają blaszki, też zbieram :D

Pomyśl sobie Adrian, co by było, jakby tą żabę wypuścić w połowie drogi w tej gondoli :)


Coś czuję że żaba miałaby naukę latania :lol
Awatar użytkownika
_laynn
Posty: 94
Rejestracja: 2024-08-10, 08:10

Re: Urlop ciągle trwa - Szyndzielnia i Klimczok

Postautor: _laynn » 2024-08-20, 12:28

Bardzo fajowy wypad.
Kolejka, kawa, ciacho, obiad. Wszystko co potrzeba :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości