Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

26 X 2022 Lysa Hora.

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Mirek

26 X 2022 Lysa Hora.

Postautor: Mirek » 2022-10-28, 17:55

Lysą Horę widuję co dziennie z okna , no prawie co dziennie.W,g dalmierza w prostej linii to tylko 50 km.Jak z wieloma Beskidzkimi kopczykami mam sporo swpomnień,z Lysą też.Tu także wędrowałem z tymi których już nie ma między nami. :-( Tym razem wędruję sam,co mi wcale nie przeszkadza a wręcz przeciwnie.Rynek w Wodzisławiu wita mnie tak,
Obrazek

Włodarze miasta widać jeszcze nie muszą oszczędzać, rynek oświetlony jak choinka świąteczna a fontanna chodzi 7 dni w tygodniu 24 h.Świt wita mnie we Frydlandzie gdzie mam 20 minut czasu do autobusu.
Obrazek

Kubek kawy i jadę za chwilę do poczatku szlaku.
Obrazek

Obrazek

Takich tablic spotkam więcej na szlaku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ruszam dalej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po 3 km, mała hospoda, niestety nie ugościli mnie bo czynna od 11,30.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Udało mi się uprosić o pieczątki,sytuację ratuje mój stary termos z kawą.Ruszam dalej,pomału szlak pnie się coraz bardziej w górę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szczyt co raz bliżej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Po 9 latach i 3,5 h, jestem na Lysej Horze.Sporo tu się zmieniło,nie ma już dawno Baru Satan.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zdobycie szczytu poświadczone i udowodnione wpisem w księdze pamiątkowej.
Obrazek
I autoportret. :haha
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czas mnie goni, czeka mnie ponad 6 km, zejścia więc komu w drogę temu czas.Od stacji meteo i H,Z, S spory odcinek stromego zejścia.

Obrazek

Ostatni rzut oka na szczyt i ruszam dalej.

Obrazek

Cytat ; O NASI TU BYLI;. :haha

Obrazek
No i pomału u celu, mają nasi sąsiedzi poczucie humoru.

Obrazek

Mały wodospad przed drogą główną.

Obrazek

A na przystanku niespodzianka, po raz pierwszy widzę port gdzie można doladować telefon.

Obrazek

Mam pól godziny do autobusu i czas na łyka kawy.Mam też pomysł związany z Lysą Horą, ale to pomysł na wiosnę. To wszystko na dziś i dziękuję za uwagę. :usm
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9775
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2022-10-28, 18:28

Łysa to obowiązkowy punkt Beskidu Ś.M.

To prawda, sporo się tam pozmieniało w ostatnich latach, coś zburzyli, coś wybudowali ... klimat lekko się zmienił, zrobiło się nowocześniej, wcale nie znaczy że gorzej ;)

Jest forma, jak wychodzisz na Łysą, to jest dobrze :)
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2903
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2022-10-29, 09:53

Całkiem niezły wyczyn, przewyższenie imponujące, chyba jedne z większych w Beskidach. Ale widzę, że odcinek poza samą Łysą Horą nie jest zanadto widokowy. A na samym szczycie, są miejsca na zdjęcie rozległej panoramy, bez żadnych "ustrojstw" w tle typu płotki, budynki itp. ?
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9775
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2022-10-29, 11:14

Tępy dyszel pisze:Całkiem niezły wyczyn, przewyższenie imponujące, chyba jedne z większych w Beskidach. Ale widzę, że odcinek poza samą Łysą Horą nie jest zanadto widokowy. A na samym szczycie, są miejsca na zdjęcie rozległej panoramy, bez żadnych "ustrojstw" w tle typu płotki, budynki itp. ?


Są tylko Mirek zrobił z tymi wszystkimi ustrojstwami :lol ;)
Mirek

Postautor: Mirek » 2022-10-29, 11:53

Tępy dyszel pisze:Całkiem niezły wyczyn, przewyższenie imponujące, chyba jedne z większych w Beskidach. Ale widzę, że odcinek poza samą Łysą Horą nie jest zanadto widokowy. A na samym szczycie, są miejsca na zdjęcie rozległej panoramy, bez żadnych "ustrojstw" w tle typu płotki, budynki itp. ?
Dzięki za słowa uznania. Są rozległe panoramy na przykład z tarasu stacji przekaźnikowej tv,, tyle że niektóre trzeba znaleźć.
Ostatnio zmieniony 2022-10-29, 11:55 przez Mirek, łącznie zmieniany 1 raz.
Mirek

Postautor: Mirek » 2022-10-30, 09:48

Myślałem że powiedzenie LUDZIE STANĄ NA GŁOWIE BY OSIĄGNĄĆ CEL TO FRAZES, :haha Teraz wiem że to prawda. :usm
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2022-11-01, 00:34

Okrutnie żem się wymordował wchodząc na tą górę, a Tobie poszło na luzie. :ok
Ale góra ma kilka fajnych ujęć ze szczytu, więc warto się wdrapać.

Na Łysej spotkałem też kogoś z Górski Świat ale .... juz nie pamiętam kogo. Demencja :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 313 gości