Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

W śniegu bieli i kurtce czerwieni . Niepodległy spacer ... t

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
FasolaNaSzlaku
Posty: 338
Rejestracja: 2019-05-12, 19:59

W śniegu bieli i kurtce czerwieni . Niepodległy spacer ... t

Postautor: FasolaNaSzlaku » 2019-11-11, 21:20

Więcej zdjęć ---> .... Gołasadzki Groń

W śniegu bieli
I kurtce czerwieni
Niepodległy spacer
Tuż po niedzieli
Obrazek

Wybrałem się tak spontanicznie , z racji tego iż spadł pierwszy śnieg w tym sezonie .... kawałek za dom . Miałem raptem wyjść na chwile (max 30min) parę zdjęć porobić i wrócić . To też nawet nie zjadłem śniadania tylko poleciałem na chwile z aparatem ...
Początkowo był plan by pójść w kierunku Za Kicory i Soliska . Początkowo nawet szedłem w tamtym kierunku
Obrazek
Barania Góra coś dzisiaj wstydliwa była ...
Obrazek
Dostrzegłem iż od Gańczorki strony jest więcej bieli . To też tam zmieniłem kierunek spaceru
Obrazek
Za Kicora dzisiaj się dobrze prezentowała
Obrazek
W pewnym momencie przypałętał się pewien kundel , który miał ochotę trochę mnie podgryźć :P . Przegoniłem tegoż małego bojownika ...
Obrazek
Idę dalej przechodząc koło ruin domostwa , w którym kilka lat temu spłonął tam żywcem jegoż mieszkaniec .
Obrazek
Odwracam się ,a tam zapier... na swych czterech małych łapach ten bojowy kundel
Obrazek
Stoję i czekam . Przyhamował i zaczął się gapić na mnie ... po chwile podszedł do mnie na spokojnie . Tym razem zamiast ochoty na konsumpcję moich nóg nabrał ochotę na zabawę
Obrazek
Ruszam dalej , a psiak za mną . Tym razem chcąc mi tylko towarzyszyć na spacerze
Obrazek
Plan pierwotny o 30min mikro spacerze wziął w łeb ...a mojego nogi były co raz bliżej Tynioka i Gańczorki
Obrazek
Obrazek
Idę tak sobie dalej
Obrazek
Obrazek
Mój towarzysz podąża za mną krok w krok
Obrazek
Gańczorka coraz bliżej
Obrazek
Za plecami kawałek Wojtasowej Grapy i Solisko ze swą grzywą
Obrazek
Postrzedni Groń w delikatnej bieli
Obrazek
Rzut oka na fragment Gryniówki , będącej częścią pasma Wzniesienie Szare
Obrazek
Jeszcze raz zerkam na Solisko i okolice
Obrazek
Coraz lepsza ścieżka , to i lepiej się idzie nam oboje
Obrazek
Widoki z każdym metrem coraz lepsze
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ścieżka coraz lepsza ...
Obrazek
Obrazek
Robi się coraz łagodniej , rośnie przy tym panorama widoków
Beskid Żywiecki jeszcze śpi w tej bieli pod chmurką ...w oddali
Obrazek
Do szczytu jeszcze chwilka ... tuż tuż . Mój towarzysz gdzieś znikł . Bym go zawołał , tylko jak on się nazywał ... tego nie wiedziałem , więc sprawę ...
Obrazek
Obrazek
Tamtędy dreptałem na szczyt ...
Obrazek
Dochodzę do szczytu Gołosadzki Groń , zwanego też z nazwy Na Szwedy .
Górka , która nie jest wybitnie duża , bo ma raptem 681m n.p.m . Ma za to dwa ogromne plusy
1.Widoki z niej są rozległe ... na sporą część Kamesznicy , a nawet dalej . Bardzo dobrze widać z niej chociażby wiele szczytów Beskidu Żywieckiego (przy dobrej pogodzie)
2.Wiele łagodnych ścieżek tam prowadzi (i takich trochę mniej łagodnych) . Takich co nawet , ktoś z problemami zdrowotnymi (jak ja obecnie) da sobie radę :)
Najszybciej to z ul.Kwiatowej , ew.z ul.Gronie można tam się wgramolić , chcąc jednocześnie spory kawałek grzbietu przedreptać :) ... choć opcji jest znacznie więcej ! Nawet na tzn.Pętle
Tą dzisiejszą trasę na ten szczyt robiłem w sumie pierwszy raz jak tu mieszkam ;)
Trochę zdjęć szczytowych
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tyniok ...
Obrazek
gdzieś tam w dole Kamesznicy
Obrazek
Gańczorka ...
Obrazek
Barania ... dalej zawstydzona
Obrazek
Szczyt zdobyty , szybka myśl idę sobie jeszcze kawałek dalej ...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dochodzę do pewnej starej drewnianej chaty , która lata świetności ma już dawno za sobą . Gdy byłem tam kilka lat wcześniej prezentowała się znacznie lepiej . Teraz dużo lepiej prezentuję się stojąca nieopodal stodoła .
Stara Chałupa
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Stara Stodoła
Obrazek
Obrazek
okolica starej chałupy
Obrazek
Mały staw tuż poniżej ... podobno ryby w nim są
Obrazek
Kawałek dalej kolejna jakaś drewniana chatka ... lecz dojście znacznie dzisiaj utrudnione . Więc odpuszczam rekonesans tegoż miejsca .
Obrazek
Idę więc dalej
Obrazek
Raptem na chwile wkraczam na ul.Walaśne
Obrazek
Po czym rychło ścieżką na przełaj podążam w kierunku szczytu Tyniok
Obrazek
Tutaj fajnych widoczków jak na lekarstwo ... tylko las i jeszcze raz las . A do tego szło się coraz trudniej , co w moim stanie nie było dobrą opcją . To też po pewnym czasie decyduję się na rychły odwrót (na oko do kolejnego szczytu miałem jeszcze z 700m)
Obrazek
Obrazek
Jakiś zwierz tu był ...
Obrazek
Początkowo wracam po swoich śladach to też widoki znajome ... dzisiaj już widziane
Obrazek
Im bliżej Beskidu Żywieckiego tym przejrzystość jest coraz lepsza
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Robi się coraz cieplej , śniegu ubywa
Obrazek
Obrazek
Im bliżej Koniakowa tym chmury wiszą coraz niżej
Obrazek
Obrazek
Idę tak sobie idę , patrząc to na lewo i prawo
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Spora część pasma Wzniesienie Szare , od Gryniówki , Szare do Ślebiedowej ... tylko Cypla brakuje do pełnego składu .
Obrazek
Tu już ktoś śnieg pozamiatał
Obrazek
Co rusz gdzieś zbaczam i zaglądam w zakamarki pobocznych ścieżek
Obrazek
Ta poboczna ścieżka mnie korciła ... prowadziła na niedawno widziane skały na Fiodorowej Janosce ... do tego jeszcze tamtędy nie szedłem . Musze tam wrócić kiedyś
Obrazek
Z Postrzedniego Gronia też ktoś śnieg zakosił ...
Obrazek
Tym razem nie zamierzałem wracać droga , którą podchodziłem na szczyt Gołosadzkiego Gronia . Tym razem jako opcję wybrałem ścieżkę będącą przedłużeniem ul.Gronie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeszcze tylko kawałek w dół i byłem po chwili w domu ... po 2 godzinach i 30 minutach od wyjścia rano ...

Biel śniegu w połączeniu ze złoto-brązowymi barwami jesieni dało naprawdę wyborne połączenie
Ostatnio zmieniony 2019-11-17, 00:23 przez FasolaNaSzlaku, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2019-11-11, 21:38

Zdjęcia prawie tak samo dobre jak moje :P ;)
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12320
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2019-11-13, 16:39

Zdjęcia świetne! No kapitalne kontrasty Ci wyszły. I wcale nie trzeba było daleko iść.
FasolaNaSzlaku
Posty: 338
Rejestracja: 2019-05-12, 19:59

Postautor: FasolaNaSzlaku » 2019-11-13, 20:13

Najlepsze iż tegoż dnia przed godziną 14 po śniegu nie było już nawet śladu .
Więc dobrze zrobiłem iż ruszyłem rano swoje 4 litery ... na prawdopodobnie ostatnie szwendanie po górkach przed sanatorium .
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6094
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2019-11-13, 21:05

Masz swój własny, niepowtarzalny styl. Nawet nie musisz podpisywać zdjęć, od razu widać, że to Twoje.
Ostatnio zmieniony 2019-11-13, 21:18 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.
FasolaNaSzlaku
Posty: 338
Rejestracja: 2019-05-12, 19:59

Postautor: FasolaNaSzlaku » 2019-11-17, 00:10

Powiedziałem sobie ostatnio iż do czasu wyjazdu na rehabilitacje daruję już sobie moje mikro wyprawy ... wytrzymałem 5 dni , bo tyleż minęło jak byłem ostatnio na Na Szwedy

Dzisiaj ok.15.00 postanowiłem spontanicznie iż pójdę sobie sprawdzić pewną "dziurę" nie raz widzianą już z żółtego szlaku na Baranią Górę .
Podreptałem więc ostatnimi czasy swą ulubioną ścieżką tuż za domem z widokiem na Baranią Górę
Obrazek
Poza nimi , widziałem dziś raptem jednego człeka
Obrazek
Tu był kiedyś bardzo fajny chodnik z desek ...
Obrazek
Korciło by podejść również na widoczny Postrzedni Groń
Obrazek
Kawałek przed zakazem wjazdu przy żółtym szlaku , przekroczyłem Janoskę i na dziko bez ścieżek dotarłem do planowanego celu
Obrazek
"Dziura" z bliska sprawiała wrażenie mini groty ...a niegdyś być może i jaskini do której ktoś na chama wcisnął wielki kamyczek i zatkał na dobre wejście do jaskini . Któż to wie jak to jest z tą "dziurą" . Może to nasz miejscowy zbójnik beskidzki Proćpok wieki temu tam coś ukrył i ...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Szybko się uporałem z celem dnia ,a na dworze jeszcze jasno było . To też spontanicznie odbiłem na kolejną dziką ścieżkę w kierunku Za Kicory ... i tak sobie tam dreptałem powoli
Obrazek
Obrazek
Do szczytu tuż tuż ... i widoki coraz lepsze
Obrazek
Na Za Kicerze stawiam się ok.16.00 . Mam tam pewną bardzo fajną miejscówkę z której jest bardzo fajna panorama na spory kawałek Beskidu Żywieckiego i nie tylko .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Z tych bliższych najlepiej widać Wojtasową Grape
Obrazek
Za plecami widoki zgoła odmienne znaczy się gorsze są ...
Obrazek
Obrazek
Można dostrzec m.in Gańczorkę
Obrazek
Pora wracać uznałem ... ciemno się zrobi i będzie się źle stąd schodziło (mimo iż miałem w kieszeni latarkę)
Schodząc tak grzbietem , widoki były raz lepsze , raz gorsze ...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tyniok , Postrzedni Groń i Gańczorka ...
Obrazek
Tyniok i Postrzedni Groń szykują się do snu ...
Obrazek
Tym razem Postrzedni Groń i Gańczorka ...
Obrazek
... i sam Tyniok
Obrazek
Kawałek dalej mnóstwo złamasów leżało
Obrazek
Potem był niemały widok na pasmo Wzniesienia Szare i sporej dawki innych szczytów hen daleko za nim ...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jeszcze raz spojrzenie na Postrzedni Groń , widziany ze ścieżki tuż nad żółtym szlakiem
Obrazek
...a tu się ktoś nieźle urządza ...
Obrazek

I taka to była wycieczka ... mikro wycieczka sobotnia
FasolaNaSzlaku
Posty: 338
Rejestracja: 2019-05-12, 19:59

Postautor: FasolaNaSzlaku » 2019-11-17, 20:13

...a dzisiaj wieczorem kole chałupy takie widoki upolowałem . Ledwo wróciłem z ... to poleciałem za dom . W odpowiednim momencie wróciłem :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2019-11-18, 17:38

Ładny był zachód, to fakt.
Też mnie korciło by skoczyć za chatę, bo mam zajebisty widok na pasmo Baraniej i Skrzycznego własnie od strony zachodu słońca ale...leń wygrał :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 191 gości