Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Zlot Żywczaków

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Zlot Żywczaków

Postautor: Piotrek » 2016-06-01, 21:57

23 Wiosenny Zlot Żywczaków na Pilsku za nami.
Wybraliśmy się i my w tym roku, w zamiarze całą Dziką rodzinką, jednak syn załapał jakieś przeziebienie i bidula został w domu. Taktycznie rozegrać nie było to łatwe i konieczny był fortel-inaczej miałby wielki żal, że jedziemy na wycieczkę bez niego. Ale na szczęście łyknął "kit" :ops

Ruszyliśmy naszą 20sto osobową grupką z granicy, szlakiem początkowo wspólnym, polsko-słowackim. Grupa wkrótce podzieliła się na pomniejsze grupki, które mijały inne grupki z innych klubów, lub też inne grupki mijały grupki z naszego klubu. Ogólnie jednak był na szlaku w miarę przyjemny luz. :)
I błoto.
Dzień wczesniej lało porządnie, nocą również, więc nie ma się co dziwić że wszystko mokre.
Błota sporo było na początku, tam gdzie jeszcze płasko. Przy podejściach, gdzie woda słynęła, było już całkiem ok.
Obrazek Obrazek

Powoli też zaczynało się wypogadzać.
Trochę się martwiłem, że pogoda będzie kiepska, głównie ze względu na Zuzę która pierwszy raz na Pilsko idzie a chciałem, by miała okazję pooglądać trochę ładnych widoków.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I w końcu robi się całkiem ładnie i przyjemnie. Temperatura też w sam raz, ani zimno, ani ciepło.
Podczas postoju okazało się, że nie spakowałem termosu z kawą. Rzecz karygodna :--/ A ochotę na kubeczek kofeiny miałem wielką.

Widoczności daleko do ideału...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

...ale i tak jest ładnie :-)
Obrazek Obrazek

W końcu po 2 godzinach z małym hakiem jesteśmy na miejscu. Córa zamiast usiaść i odpocząć zabiera się za budowanie kamiennej piramidy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Posiedzieliśmy sobie na szczycie w lekkim i przyjemnym wietrze nieco dłużej, bo był czas. Wg planu na 11 mamy zejść na Miziową, tak zbierają się ekipy, które będą m.in. wypełniać test o tematyce turystycznej.
Poza tym w schronisku jest...kawa :)

Schodzimy żółtym, bo ciekawszy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I już hala.
Ludzi sporo i ciągle dochodzą z różnych stron. Żywcoki wszystkich krajów łączą się :)
Obrazek

Jak do tej pory pogoda trzyma się dobrze. Martwiłem się, że jakaś burza się przypałęta (tym bardziej podświadomość działała po przeczytanym dzień wczesniej niusie o ofierze pioruna na Babiej :rol ) ale póki co jest spokojnie.

Nie trudno się domyśleć komu przypadł talerzyk z żurem :D A właściwie dwa.
Obrazek

Obrazek

Na połysk
Obrazek

W międzyczasie (konkurs, msza polowa też była) błąkąmy się po hali-również Cebulowej i Kornienackiej.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Punkt kulminacyjny zlotu, czyli wręczenie kilku nagród. Nasza grupa niestety nic nie wygrała w tym roku.
Obrazek

I to by było na tyle.
Po wszystkim niebo zaczęło ciemnieć, pogrzmiewać, więc w miarę szybko na dół do parkingu trza było się zbierać.
Obrazek Obrazek Obrazek

Deszczu udało się uniknąć, burza krążyła gdzieś po okolicy, więc tylko się cieszyć, bo wypad udany i bardzo sympatyczny. :-)

Zdjęcia-> http://www.zuziawdrodze-foto.cba.pl/pilsko052016
Ostatnio zmieniony 2016-06-01, 22:02 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.
laynn

Postautor: laynn » 2016-06-01, 22:16

U mnie w niedzielę też burza krążyła w koło.
Też nic nie spadło. I to by tyle było porównań. :D
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12320
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2016-06-01, 23:10

Pięknie, Dziki, jeno czemu od Glinnego? Ten szlak jakiś taki nijaki.... a tyle pięknych, widokowych z Korbielowa... choćby zielony.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2016-06-02, 20:05

W sumie nie wiem-tak było zaplanowane przez szefostwo klubu, więc tak szliśmy. Poza tym byliśmy z Zuzą pasażerami na łebka u znajomych, a to też ograniczało jakiekolwiek zmiany.

Inna sprawa, że mi to nawet pasowało. Pozostałymi podejściami na Pilsko w ostatnich latach łaziłem wielokrotnie a tym ostatni raz chyba z ...5 lat temu :rol
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2016-06-06, 13:50

Piotrek pisze:Nasza grupa niestety nic nie wygrała w tym roku.


Szczere wyrazy współczucia.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Iva
Posty: 1544
Rejestracja: 2013-09-04, 23:31
Lokalizacja: łódzkie

Postautor: Iva » 2016-06-22, 21:51

Piotrek pisze:Ale na szczęście łyknął "kit" :ops

oj, oj :P jak można dziecku "kit" wciskać? :P
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2016-06-22, 22:21

Siła wyższa, mniejsze zło-jakkolwiek by to nazwać, taka była wyższa racja stanu :-)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 146 gości