Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

24/25.10.2015. Liczenie owiec, kiełbasa z kominka i Tatry na

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

24/25.10.2015. Liczenie owiec, kiełbasa z kominka i Tatry na

Postautor: nes_ska » 2015-10-26, 19:38

24.10.2015 (sobota)

Na Hali Łabowskiej byłam już trzeci raz w tym roku - zimą, latem, a teraz jesienią ;) Niby ciągle to samo miejsce, ale za każdym razem inne.

Tym razem wybrałyśmy się z aniołkiem w poszukiwaniu jesieni! Część trasy była dla mnie nowa. Do Piwnicznej dotarłyśmy ok. 10.00. Zaczęło się wtedy już przebijać niebieskie niebo, ale wciąż unosiły się też nad nami niskie, ciemne chmury, które zabierały nam dostęp do słońca;)

Obrazek

Już na ulicach miejscowości widziałyśmy, że będzie to prawdziwie jesienny wypad.

Obrazek

Tylko... gdzie to słońce?!

Obrazek

Obrazek

Odcinek, który każdy normalny śmiertelnik, przeszedłby w 10 minut, nam zajął 1,5 godziny, ale okazało się, że dzięki temu w końcu doczekałyśmy się upragnionego słońca.

Obrazek
Obrazek

Wróciłyśmy więc z powrotem na początek szlaku, by zacząć tę trasę od nowa. Tym razem w słońcu! :dev

Obrazek
Obrazek

W końcu zaczęłyśmy zdobywać wysokość, a nie tylko rekordy w jak najdłuższym przejściu jak najkrótszego odcinka trasy :-o

Obrazek

Piwniczna-Zdrój została za naszymi plecami...

Obrazek

...a przed nami... jesień!

Obrazek
Obrazek

Co i rusz wydawałyśmy z siebie okrzyki zachwytu! ;) (Jakże mądrze wybrałyśmy rejon wycieczki ;>)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Trochę nas to spowalniało, bo po drodze zachwycałyśmy się każdym listkiem, każdym drzewem, każdym kolorem z osobna ;)

Obrazek

Zmierzałyśmy jednak dalej, bardzo powolnym tempem. W końcu zaczęły się pojawiać pierwsze domki, co oznaczało, że jesteśmy tuż przy osiedlu Jarzębaki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ach, jakie oni mają piękne widoki na tym osiedlu! Zwłaszcza teraz!

Obrazek
Obrazek
Obrazek

My jednak szybko przemyknęłyśmy przez osiedle, gdyż jakieś małe psiury próbowały mnie atakować! ;-)

Obrazek
Obrazek

Zatrzymałyśmy się jednak przy kapliczce. Bynajmniej nie po to, aby się pomodlić :dev

Obrazek
Obrazek

Po chwili ruszyłyśmy dalej w kierunku lasu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Oczy uciekały jednak w stronę widoków! ;)

Obrazek
Obrazek

W lesie też było pięknie!

Obrazek

Po przejściu pewnego stromego odcinka trasy, aniołek zażądał przerwy, więc znalazłyśmy pieniek, na którym usiadłyśmy na chwilę. Widoki fajne.

Obrazek
Obrazek

Po chwili usłyszałam dzwonki i zauważyłam, że w naszą stronę zbliża się mnóstwo owiec! ;-) Po chwili wszystkie były przy nas i zaczęły nam pozować! ;-)

Obrazek
Obrazek

Jednorożec !!!!

Obrazek

Po chwili znalazły sobie dziurę i wszystkie po kolei zaczęły przechodzić na moją stronę.

Obrazek

Rozpoczęłyśmy "liczenie owiec"! Dobrze, że nie usnęłam! :-o

Obrazek

Te dopiero maszerowały w stronę dziury! Jeden baran nie mógł się przecisnąć i robił kilka podejść :dev

Obrazek

A na koniec biegła taka jedna ociężała, podczas gdy wszystkie już przeszły!

Obrazek

Okazało się jednak, że pojawiło się dla nich kolejne utrudnienie, czyli pastuch. Ufff! Nie uciekną daleko!

Obrazek

Ale i to nie stanowiło dla nich przeszkody. Znalazły jakąś rozwaloną część pastucha i przeszły wszystkie skubańce na drugą stronę szlaku. Dopiero wtedy leniwy pies pasterski się spostrzegł i zaczął szczekać w ich kierunku :D

Obrazek

One jednak nic sobie z tego nie robiły. Tu było im dobrze! ;-)

Obrazek

Nam też, wiec przez dłuższą chwilę podziwiałyśmy widoki!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kiedy dotarłam na Pisaną, cała hala była już w cieniu, tylko oddalone drzewa były skąpane w zachodzącym słońcu. Nie kusiło to, aby pobyć tam dłużej, bo robiło się strasznie zimno.

Obrazek

W związku z tym ruszyłam dalej w stronę Hali Łabowskiej, chcąc dotrzeć tam przed zmrokiem. Aniołek wypatrzyła Tatry w okolicy, więc się ociągała ;)

Obrazek
Obrazek

Na Łabowską dotarłam tuż po zmroku. Odpoczęłam, wypiłam piwko i czekałam na Aniołka. W końcu i ona dotarła, więc ogarnęłyśmy się trochę i zrobiłyśmy mini-imprezę przy ognisku z nalewkami, kiełbaską, chlebkiem i świeczką :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wieczór minął szybko, a następnego dnia miała się trochę zepsuć pogoda...


Mozolnie, powoli na Halę Łabowską
Ostatnio zmieniony 2015-10-26, 20:32 przez nes_ska, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-10-26, 20:06

Na prawdę malowniczy szlak, taki w sam raz pod jesień jak się patrzy na lasy. Myślę, że wiosną też tam będzie ładnie, seledynowo.

Po chwili usłyszałam dzwonki i zauważyłam, że w naszą stronę zbliża się mnóstwo owiec! ;-)

...a między nimi Janosik, Kwicoł i Pyzdra :)
Awatar użytkownika
aniołek
Posty: 169
Rejestracja: 2013-12-11, 23:15

Postautor: aniołek » 2015-10-26, 20:15

Ziściło się moje małe-wielkie marzenie; zobaczyć taką jesień :). Dziękuję bardzo Inez za ten fantastyczny wypad - :prt6. Odnośnie trasy...skradła me serce, dziwne że nie zachrypłam o tych zachwytów :). POLECAM szybko się tam udać!

kilka fot

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ziaro
Posty: 390
Rejestracja: 2014-12-13, 10:46
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Postautor: ziaro » 2015-10-26, 20:23

Bardzo ładne zdjęcia. I ta jesień. Od razu tak kolorowo się robi.

No i szacun za zrobienie tego po raz trzeci :)
#ziaronaszlaku
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2015-10-26, 20:31

Lazłem tamtędy prawie 10 lat temu..wrzesień był..wspomnienia mam równie fantastyczne.
Zazdrość, znowu..
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Awatar użytkownika
Majka
Posty: 919
Rejestracja: 2014-07-30, 12:58
Lokalizacja: Beskid Mały/ Kraków

Postautor: Majka » 2015-10-26, 21:06

Fotki coś pięknego. Pogoda Wam się udała. Tego szlaku nie znam, ja szłam z Łomnicy.Sądecki w ogóle urokliwy jest. :) Lubię bardzo.
"Wokół góry, góry i góry
I całe moje życie w górach..."
laynn

Postautor: laynn » 2015-10-26, 21:07

Trasa super. Zdjęcia też. Dziewczyny brawo!
Wiem, że pogoda to dzięki Aniołkowi, bo Neska się ostatnio rozkojarzyła :P
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-10-26, 21:09

wali po oczach kolorami :D
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2015-10-26, 21:28

laynn pisze:bo Neska się ostatnio rozkojarzyła :P


To nie tak!!! Po prostu nie działam w Sudetach tak dobrze, jak w Beskidach :P Na "moim" terenie wszystko gra i buczy! ;)

Majka pisze: Tego szlaku nie znam


Polecam szlak z Piwnicznej. Bardzo dużo miejsc widokowych ;)

Mnie jeszcze zostało przejście żółtym z Łomnicy i przejście z Łabowej. Wtedy będę już miała przedeptane wszystkie strony. A z pór roku wiosna :dev

ziaro pisze:No i szacun za zrobienie tego po raz trzeci :)


Czwartego w tym roku nie będzie, obiecuję! ;)
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-10-27, 07:41

To ile tych owców było ? :)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
laynn

Postautor: laynn » 2015-10-27, 07:45

nes_ska pisze:Po prostu nie działam w Sudetach tak dobrze, jak w Beskidach Na "moim" terenie wszystko gra i buczy!

Zobaczymy, zobaczymy :D
Awatar użytkownika
Robert J
Posty: 1375
Rejestracja: 2013-12-08, 21:46
Kontakt:

Postautor: Robert J » 2015-10-27, 16:53

Ładne kolorowe obrazki :P
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-10-27, 17:54

Po chwili znalazły sobie dziurę i wszystkie po kolei zaczęły przechodzić na moją stronę.


Jedna ukrainska owieczka tez tak chciala zrobic ale miala mniej szczescia.

Obrazek
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-10-27, 20:07

POLECAM szybko się tam udać!

Oj, pięknie by było sobie tam wyskoczyć ale to póki co nierealne i pozostają zdjęcia.

Aniołek, takie ładne fotki pykasz a albo zrobisz ich trzy na krzyż i człowiek ma niedosyt albo walniesz na nich lokowanie produktu ;)
Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2015-10-27, 21:43

25.10.2015 r. (niedziela)

W niedzielę postanowiłam się nie spieszyć, mimo że pogoda miała się zepsuć. Wstałam o nowej ósmej, czyli starej dziewiątej, ale o 8.30 już byłam po kąpieli, śniadaniu i gotowa do drogi ;P Aniołek, która wstała wcześniej i tak wyszła równo ze mną :dev

Zostawiłyśmy zatem schronisko za plecami.

Obrazek

Na chwilę jeszcze zatrzymałam się, podziwiając widoki z tegoż miejsca.

Obrazek

Część szczytów była ukryta w chmurach.

Obrazek

Ruszyłyśmy przez jesienny las. Coraz więcej liści leży już na ziemi. Ciekawe czy w ten weekend będzie jeszcze coś z polskiej złotej ;)

Obrazek

Nie szłyśmy szlakiem turystycznym, gdyż nie ma na nim wielu ciekawych widoków. Co i rusz odbijałyśmy na szlak narciarski i opłacało się. Już na pierwszej hali w oddali widziałyśmy Tatry ;) (To są właśnie widoki, które zapamiętałam z zimy, a nie letnie nudy! :P)

Obrazek

Oczywiście nie mogłyśmy oderwać wzroku ;)

Obrazek
Obrazek

Po zrobieniu milion pięćset trzydziestu dziewięciu zdjęć Tatr w różnych konfiguracjach ruszyłyśmy dalej. Gdzieniegdzie były jeszcze pozostałości po zimnej nocy! ;-) (ale dla równowagi było też mnóstwo błota. Szczególnie w okolicy Wierchu nad Kamieniem)

Obrazek

Na Hali Barnowieckiej niestety widoki były przeciętne i zamglone, ale trawy wyglądały bardzo bieszczadzko, uginając się na wietrze ;)

Obrazek
Obrazek

Pamiętałam, że za Barnowiecką w zimie miałam też wspaniały widok na Tatry. I faktycznie! Znów trzeba było odbić na szlak narciarski w kierunku Hali Martynowej!

Obrazek

Zachwytów ciąg dalszy!

Obrazek

To idealne miejsce, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Obrazek

Zachwytom mogłoby nie być końca, ale przecież pogoda miała się psuć, a po drodze kilka fajnych hal! ;) Postanowiłyśmy zatem ruszać dalej.

Obrazek

Z Martynowej miałyśmy rzut beretem na Halę Pisaną.

Obrazek

Tu jednak zatrzymałyśmy się na króciutko. Oddech i w drogę! ;)

Obrazek

Kolejny bardzo fajny punkt widokowy miałyśmy dopiero na Jaworzynie Kokuszczańskiej.

Obrazek
Obrazek

Tutaj ja trochę dozowałam czas zachwytów, gdyż odczuwałam głód, a widoczność już zaczęła się psuć.

Obrazek
Obrazek

Aniołek został na Jaworzynie, a ja ruszyłam ku Cyrli, żeby zaspokoić żądze jedzenia :D

Obrazek

W końcu dotarłam do Cyrli i pomknęłam do bufetu, a później grzecznie czekałam na aniołka.

Obrazek
Obrazek

Dalej już ruszyłyśmy razem.

Obrazek

Niestety widoki z Kretówek nie były już tak urzekające, jak te wcześniejsze. Stało się to, co miało się stać. Pogoda się zepsuła.

Obrazek

Większość szlaku przeszłyśmy jednak w pogodzie idealnej, więc nie było czego żałować.

Obrazek

Teraz tylko pozostaje mieć nadzieję, że w ten weekend będzie równie pięknie ;)



Niedzielnie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości