Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

08.05.2015: Beskid Żywiecki-Pilsko

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2903
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

08.05.2015: Beskid Żywiecki-Pilsko

Postautor: Tępy dyszel » 2015-05-12, 17:13

Trasa: Korbielów Centrum (620) - przeł. pod Beskidem Krzyżowskim (854) - Beskid Korbielowski (955) - Student (935) - przeł. Glinne (809) - Pilsko (1557) - Hala Miziowa (1270)
- Czarny Groń (1122) - Korbielów Centrum (620)

Początek: 06.50
Koniec: 15.10
Całkowity czas wycieczki: 8h 20 min.

Dystans: 19,6 km
Maksymalne przewyższenie: ok. 940 m,
Suma wzniesień: ok. 1190 m


Na Pilsku byłem do tej pory dwukrotnie, nie licząc opisywanej wycieczki. Zarówno za pierwszym i drugim razem, z innym wariantem podejścia i zejścia. Dobra pogoda była raz (rok 2010) za drugim (ostatnim) razem :ipwch

Tym razem pogodowo było nieco lepiej, choć prognozy były znacznie lepsze. No ale źle też nie było, coś tam widziałem :P

Pilsko wersja I.

Obrazek

Pilsko wersja II.

Obrazek

Nie samym Pilskiem człowiek żyje - w kierunku Łabysówki i Uszczawnego.

Obrazek

Powoli ku górze.....

Obrazek

Warunki do odpoczynku też całkiem, całkiem......

Obrazek

,,Królowa" Beskidów potwierdza obecność.

Obrazek

Pilsko wersja III - znad przeł. Glinne.

Obrazek

W godzinach 09-13 niebo z niebieskiego, zmieniło kolor na biało-sino-niebieski :dev

Szlak graniczny (polski czerwony i słowacki niebieski) to co najmniej dwie ,,ściany płaczu" czego.....nie widać na zdjęciu. Ścieżka niby nieciekawa ale bardzo podobał mi się rezerwatowy las.....

Obrazek

Ale jest też pozytyw - dukt graniczny oferuje bardzo ograniczone widoki ale za to jakie....

Obrazek

Na Pilsko.....

Obrazek

.....docieram z pewnymi komplikacjami (szczegóły w ,,galerii") ale znów góry a w zasadzie ludzie mnie zadziwili. Zadziwił mnie....brak innych osobników i osobniczek na szczycie a ,,trochę" tam przebywałem.

Pogoda, jak pisałem wyżej, nie najlepsza ale paradoksalnie, widoczność lepsza niż podczas niejednej ,,lampy"

Były Tatry ,,zwykłe" oraz Niżne.....

Obrazek

Obrazek

Mała Fatra również....

Obrazek

Oraz inne góry mniejsze i większe.....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ponoć każdy ,,nosi swój krzyż" więc zgodnie z moją turystyczną tradycją - w fazie zejściowej pogoda się poprawia :zly

Dowody z Hali Miziowej i nie tylko....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W schronisku spotykam Agusię, której łagodność i miłość jest tylko pozorna. Bądźcie czujni.

Obrazek

W takich okolicznościach przyrody testuje ,,trawnik".

Obrazek

Wybieram zejście szlakiem żółtym, bom nigdy wcześniej nim nie szedł....

Strach się bać.

Obrazek

W przewodnikach ten fragment opisany jest jako pozbawiony widoków - niezupełnie tak jest.

Obrazek

Substytuty wiaty z ławami....

Obrazek

......i łazienki.
Gdyby woda była ciepła, nie musiałbym się kąpać po powrocie do chałupy :P :P

Obrazek

Podsumowując - wielu sądzi, że w Beskidzie Żywieckim, najładniejsze i wielce różnorodne widoki co do pasm różnych, są z Babiej Góry.

Po wizycie na Pilsku, mocno w to wątpię.....
Postaram się tam wrócić jesienią, gdy kolory w górach są takie, jakie lubię najbardziej.

Jeśli ktoś nie zdążył się zanudzić tą relacją, to w ,,galerii" może się ,,dobić":
https://picasaweb.google.com/1099460780 ... 9949753570
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2482
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2015-05-12, 18:59

Relacja z jednej z najulubieńszych moich gór :) Bardzoś mi dobrze tym zrobił Tępy dyszlu :)
Miło zobaczyć, że nie ma już zimuchy (pomijam płaty na szlaku granicznym), nie spodziewam się jej także w niższych beskidoitympodobnych pasmach za 9 dni ;)
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-05-12, 20:40

Tym odcinkiem z Korbielowa Centrum na P.Glinne to nie wielu chodzi obierając kurs na Pilsko. Ładnie to rozegrałeś :-)
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12319
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2015-05-12, 20:47

Tępy....
13.50 - wchodzę na Miziową.
13.55 - sesja z krową
a potem idziemy na piętro, do jadalni....
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2903
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2015-05-13, 16:52

Malgo Klapković pisze:Bardzoś mi dobrze tym zrobił Tępy dyszlu

:o-o

Piotrek pisze:Tym odcinkiem z Korbielowa Centrum na P.Glinne to nie wielu chodzi

Delikatne pisząc. Po stanie szlaku, sądzę, że szlak żółty z Korbielowa na przeł. pod Beskidem Krzyżowskim, jest bardzo rzadko uczęszczany.
Dziwne to, bo ma niezłe walory widokowe, choćby na Pilsko w pełnej krasie.....

sokół pisze:13.50 - wchodzę na Miziową.
13.55 - sesja z krową

13.29 - schodzę na Miziową,
13.35 - integracja z krową Agusią, opuszczam schronisko przebywając na ławie od strony wyciągu w kierunku Góry Pięciu Kopców i wokół starego budynku,
13.56 - schodzę z Miziowej.

I wszystko jasne :P
Ostatnio zmieniony 2015-05-13, 17:02 przez Tępy dyszel, łącznie zmieniany 2 razy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 120 gości