Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Jesienny Beskid Mały

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5747
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Jesienny Beskid Mały

Postautor: sprocket73 » 2014-11-02, 22:08

Kolejna wycieczka w poszukiwaniu tegorocznej jesieni. Zaczęliśmy od Międzybrodzia Bialskiego i niebieskiego szlaku na Nowy Świat. Nigdy tam nie szedłem, a to był duży błąd, bo jest bardzo widokowo. Na zdjęciu Czupel.

Obrazek

A to w końcu kolorowa jesień na Nowym Świecie.

Obrazek

Idziemy zielonym szlakiem na Gaiki.

Obrazek

Jest kolor :)

Obrazek

Obrazek

Ozłocone modrzewie.

Obrazek

Z Gaików schodzimy niebieskim szlakiem na Przełęcz Przegibek. Po drodze mamy widok na Klimczok w Beskidzie Śląskim.

Obrazek

Na przełęczy Przegibek setka samochodów i multum ludzi. Wszyscy ciągną szeroką na 30 metrów, nową leśną autostradą na Magurkę. A my jak tylko się da zbaczamy bezszlakowo na Sokołówkę, gdzie co prawda nie ma widoków, ale jest słoneczna polanka, cisza i spokój.

Obrazek

Następnie dochodzimy do Magurki, skąd uciekamy szybko, bo jest zdecydowanie za dużo ludzi. Idziemy w stronę Czupla, a ja postanawiam w końcu znaleźć jaskinię Wietrzna Dziura. Tym razem jestem przygotowany, poczytałem wskazówki na forum i bez problemu znajduję. Wejście jest ciasne, trzeba się wczołgać.

Obrazek

A potem robi się przestronnie.

Obrazek

Towarzyszy mi Junior. Ukochana nie była chętna.

Obrazek

Na koniec poszliśmy na Czupel.

Obrazek

Z którego coś było widać - np. Pilsko.

Obrazek

Pozostałości kopczyka na starym wierzchołku Czupla.

Obrazek

Na zejściu widok na Żar i Kiczerę.

Obrazek

Oraz na zaporę w Porąbce.

Obrazek

Fajnie, że trafiła się taka sielska jesienna wycieczka :)
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2014-11-02, 23:15

Byłem wiele razy na Czuplu, ale ani razu nie miałem takiej przejrzystości powietrza, jedynie we mgle majaczyły Żar i zapora. Też planuje namierzyć Wietrzną, teraz nawet wiem, gdzie jej szukać

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości