Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Jesiennie i sielankowo

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Jesiennie i sielankowo

Postautor: Piotrek » 2014-10-22, 21:57

Plan był nieskomplikowany, ma być jak w tytule-jesiennie i sielankowo. I ładnie. Tak akurat o tej porze i przy pogodzie jaka panowała w niedzielę jest w Beskidzie Małym.
Słoneczko grzeje, wiat wieje, liście lecą. Ruszamy więc z Kocierza pozaszlakowo na Gibasy, bo wyjście nie skomplikowane i nie przesadnie długie, więc będzie czas spokojnie posiedzieć na łąkach i robić sobie majówkę w październiku :-)
Myślałem, że przed opadem liści zdążymy jeszcze na Potrójną w tym roku ale chyba nic z tego nie wyjdzie, bo już taka pogoda w najbliższych tygodniach się nie zapowiada.

Słońce ogrzewa siedzenie ;)
Obrazek

A kolory cieszą oczy
Obrazek

Asfalt się kończy i zaczyna blues
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Czas na rozleniwienie :-)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ujęcie-klasyka
Obrazek

I na drugą stronę
Obrazek

W chacie Pan z Brodą budzi onieśmielenie :lol
Obrazek

Ogólnie to myślałem, że w taką pogodę będzie tu więcej ludzi. Owszem, pojawiali się ale sporadycznie.

Czas na główny punkt programu :! wiatr sprzyja choć momentami za silny i mały marketowy latawiec zalicza kilka razy glebę.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Stasiek zawiedziony bo ni ma toporka :-) A chłopak obyty z jego widokiem, bo tatulek nie raz rąbie drewno.
Obrazek

I trochę ujęć jesiennych (choć wydaje mi się, że w zeszłym roku o tej porze było barwniej)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Bobry w akcji
Obrazek

Zdjęcia wszystkie-> http://www.zuziawdrodze-album.cba.pl/gibasy102014
Ostatnio zmieniony 2014-10-22, 22:03 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12319
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2014-10-23, 09:10

Ech, u Ciebie Piotrek też brakuje tych prawdziwie jesiennych kolorów z zeszłego roku. Coś tam niby jest, ale to nie to, czego się spodziewaliśmy. Dziwna ta jesień, mało soczysta. Zeszłej jesieni było bardziej kolorowo. Chyba wszędzie zresztą.
Ale Gibasy bardzo malownicze, na następny rok muszę się tam pokręcić, podoba mi się klimat.
Awatar użytkownika
Majka
Posty: 919
Rejestracja: 2014-07-30, 12:58
Lokalizacja: Beskid Mały/ Kraków

Postautor: Majka » 2014-10-23, 16:01

Jak byłam na Leskowcu, to też zauważyłam,że rok temu, dokładnie w połowie października było bardzo kolorowo, a teraz jakby troszkę mdło. Beskid Mały jednak zawsze urodny jest :)
"Wokół góry, góry i góry
I całe moje życie w górach..."
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2014-10-23, 20:00

No nie ma tych kolorów co w zeszłym roku, nie ma. Brakuje "ognia", jak sobie wspomnę barwy w okolicach 10-12 października 2013 w tych rejonach to było zdecydowanie ładniej. Ale faktycznie nie ma co narzekać bo to ogólnie urokliwe strony

[quote]Ale Gibasy bardzo malownicze, na następny rok muszę się tam pokręcić, podoba mi się klimat.[code]
Warto. Z Kocierza Basi można machnąć i małą pętlę przez Gibasy jak i większą zahaczając o Potrójną tyle, że w obu przypadkach częściowo poza szlakiem się chodzi ale nie m większego problemu z orientacją.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2014-11-09, 23:13

O, znalazłem jeszcze taką fotkę :)
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 200 gości